Дуел помеѓу Зоран Заев и Силвана Бонева

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Metono1[mkd];2345674 напиша:
До кога ќе трае тај дуел, оште ли имат здив за маабет или треба Борчо пак да го прекине? :pos2:

Борчооо луд :vozbud:
Чек енос бонева го уче зборовето му ги кажува как се изговарат он ги повтаре , после он ке мее градоначалник ..

Ја таков е цело време... :icon_roll :pos:



Тоа го сфати како добро нешто нели? :icon_roll Се повлече бидејќи не можеше толку ќар да си вади. :)
Шо нема да се повлече тама дават ли 8 милиона ...
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
она незнаа ако стане градоначалник, на колку села ке биде градоначалник:tapp:
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
Ја таков е цело време... :icon_roll :pos:



Тоа го сфати како добро нешто нели? :icon_roll Се повлече бидејќи не можеше толку ќар да си вади. :)

E neznam kolku si informiran za sporto aj da te pitam ako si informiran tugaj So kjar imase Zaev od FK Tiverija koj bese pred raspagjane...
Drugo KK Strumica imase najdeno sponzor moze da potvrdat poupatenite od forumo tava bese Alfa Banka otkaza se Panajot so izjava BEZ ZAEV JAS NE GO VODAM KLUBO i posle sponzoro se otkaza izleze oti nemase so koj da pregovara oti Zaev bese u pritvor... E ja zatava Strumica nema kosarka
 

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
Браво!
Силвето се покажа похрабра од нејзиниот сопартиец и претседателски кандидат....познат како "Ѓоле пак му ја кидна" :)
Изгледа ...многу не се разликува од неговите предходници..мислам на Фиромски и Водкица

:pipi:
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
E neznam kolku si informiran za sporto aj da te pitam ako si informiran tugaj So kjar imase Zaev od FK Tiverija koj bese pred raspagjane...
Drugo KK Strumica imase najdeno sponzor moze da potvrdat poupatenite od forumo tava bese Alfa Banka otkaza se Panajot so izjava BEZ ZAEV JAS NE GO VODAM KLUBO i posle sponzoro se otkaza izleze oti nemase so koj da pregovara oti Zaev bese u pritvor... E ja zatava Strumica nema kosarka
Шефе, седи си на газот кога не знаеш некои работи.

Ај да те питам, што ќе кажеш за тоа кога беше напишано дозвола за градење на Глобал, а претходно не беше поднесено барање? :smir: Само тоа ми кажи... :pipi:
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
Па најмоќна и беше. ФАКТ Е. Каква фаца направи зајко само кога ја слушна ....:vozbud::vozbud:

Штета, илјада пати штета шо немаше право на реплика. Јас многу не се замарам да ги слушам шо ќе направиле за градот, цело време гледав за да видам дали ќе дојде до муабет за името и за АНТИМАКЕДОНСКИТЕ мислења на зајачето.

Пак ќе кажам .. Голема штета шо немаше право на реплика, а и да имаше дали ќе реплицираше на тоа прашање.

П.С Тргни го аватарот на клуб што веќе не постои. Аватарот на клуб што го уништи зајакот.
Jas so sakam tava ke mi stoo na avataro... dzabe si u ajducite ka ne znaas zaso nemas klub dali zaradi zaev ili zaradi carli zaplin e taka... zaso postoo Tiverija, zaso Belasica se bore za prva liga ZARADI boneva ili ZARADI ZAEV ps barem ne se cacki za sporto dek so e napravil troduplo poveke od site gradonacalnici i gragani na strumica pozzzzz
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
271
Поени од реакции
42
ШТО ОТИ ЈА ЕБАВАШЕ ЦЕЛО ВРЕМЕ, КОГА НА КРАЈОТ СО ЕДНА РЕЧЕНИЦА ЗА ИМЕТО ГО УБИ.

Е ЗА ТОА НЕ ГО САКАМ ЗАЕВ, СЕ ИЗГУБИ КОГА МУ СПОМНАА ВИТКАЊЕ НА КИЧМАТА И ПРОДАВАЊЕ НА ИМЕТО.

ЗНАЧИ ЗАЕВ ДОМИНИРАШЕ ЦЕЛО ВРЕМЕ, АЛИ ЕДНА РЕЧЕНИЦА ГО УБИ.

Ај на здравје.

THE END :toe:
 
V

Viktoranius

Гостин
Знам многу убаво, запознаен сум со се, али неможам јас на сила да ви ги отворам очите.:)
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
Шефе, седи си на газот кога не знаеш некои работи.

Ај да те питам, што ќе кажеш за тоа кога беше напишано дозвола за градење на Глобал, а претходно не беше поднесено барање? :smir: Само тоа ми кажи... :pipi:
zatava imas cel klip na you tube dek so mozas da vidas se i sesto za global neznam nogo za taa tema i ne otvaram usta na taa tema po so neznam a ti ne mi odgovori na mojto prasanje dek so se praase oti imas poznavanja:back:
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Знам многу убаво, запознаен сум со се, али неможам јас на сила да ви ги отворам очите.:)
Отвори си ги прво сам, од лупање во гради и викање Македонија ништо не се постигнува...
 
V

Viktoranius

Гостин
Отвори си ги прво сам, од лупање во гради и викање Македонија ништо не се постигнува...
Моите се отворени многу јасно, али се трудам и вашите да ги отворам додека не е касно. А дали се лупам на празно во гради, најубаво знаат тие што ме познаваат.

- Не ми е јасно како на некои луѓе можат да гледат по тоа кој колку изградил, и колку направил за градот, а не гледат какви мислења има за НИВНАТА НАЦИОНАЛНОСТ!

Македонци, свестете се додека има сеуште време.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
zatava imas cel klip na you tube dek so mozas da vidas se i sesto za global neznam nogo za taa tema i ne otvaram usta na taa tema po so neznam a ti ne mi odgovori na mojto prasanje dek so se praase oti imas poznavanja:back:
Ноу комент. За се што се има објавено во јавноста во врска со Глобал... Ноу комент, освен чисти глупости. :back:

Инсајдер инфо не давам. :smir: Yeah, call me an idiot now. :pipi: Само да знаеш дека ако се обелоденат многу работи, тешко му се пише. Не од мене, ама токму од неговите лични партиски војници (не го зими ова како навреда, ама мислам дека си еден од нив), кои мислат дека многу чесно работи. Ама, тоа е политиката, да земаш нешто за тебе, ако остане, да дадеш на другите да мислат дека си направил нешто. :smir:

Затоа, седете си неутрални, не изигравајте многу партиски војници, и ако се пружи прилика да ќарите, макар и од некоја албанска партија, искористете ја. :pipi: Кој нема да го направи тоа, тежок идиот е. After all, тоа е целта на политиката. :smir:
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
она незнаа ако стане градоначалник, на колку села ке биде градоначалник:tapp:
Абе ај не ме зајбави зарем чекаше на тава прашање да одговре саа тава е исто да те питат на тебе дек шо те гледе цела струмичка јавност до колко поене се игре 1 сет у одбојката тава е понижуване и ного паметно направи бонева . :smir:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Абе ај не ме зајбави зарем чекаше на тава прашање да одговре саа тава е исто да те питат на тебе дек шо те гледе цела струмичка јавност до колко поене се игре 1 сет у одбојката тава е понижуване и ного паметно направи бонева . :smir:
па баш оти не треба се пониже, треба одма да се одговоре.:smir:
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Моите се отворени многу јасно, али се трудам и вашите да ги отворам додека не е касно. А дали се лупам на празно во гради, најубаво знаат тие што ме познаваат.

- Не ми е јасно како на некои луѓе можат да гледат по тоа кој колку изградил, и колку направил за градот, а не гледат какви мислења има за НИВНАТА НАЦИОНАЛНОСТ!

Македонци, свестете се додека има сеуште време.
Значи твоите отворени очи кажуваат дека не само што треба да се изолираме тотално, туку треба и наместо докажани градоначалници кои направиле и изградиле нешто за сопствениот град да избираме тотални анонимци без никаква програма и позадина, а во конкретниот случај и се омажени со човек кој негира се што е македонско. Да сум на твое место убаво би се подзамислил...

Еве нешто повеќе од сопругот на твојата патриотка: http://www.promacedonia.org/ab/md_1606_0.html
 

Kajgana Shop

На врв Bottom