Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Ма ни тоаш, то не е другарство. А и со тинејџериве денеска.. па никој не би сакал да се дружит со некој ружен. Зато и то тврдење отпаѓат. За возрасните не зборвам, зш незнам..
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Fortune напиша:
Значи сите кои тврдите дека постои другарство меѓу машко и женско, што ако ете се разочарате од некој/а другар/ка, во смисла ако почне да покажува дека чувствува нешто повеќе за вас, дали веднаш после тоа би тврделе вака исто дека постои другарство меѓу машко и женско? Или би го сменале мислењето и после би кажувале дека не постои?
Мене ми се случило тоа. И сепак не сум го сменила мислењето, уште тврдам дека ПОСТОИ другарство меѓу машко и женско. :wink:
 
Член од
10 август 2006
Мислења
178
Поени од реакции
2
haha NEMA SANSA edino ako edniot e ruzen/na samo taka moze.ama ima bed ako ruznit se zaljubi u drugiot taka da ni ova ne drzi bas sekad.
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
Немогуче оваква утопија.Сум пробал со типката бевме големи другари,се ќаривме,упропастивме 10 години другарство за 4 месеци врска.Сега како да не се познаваме.Гадна работа,јебига,не знам кој е крив може јас,може она...........
Совет---останете си другарчиња
 
Член од
12 август 2006
Мислења
26
Поени од реакции
0
ima ima na primer jas sum zensko a imam 100 pati poise drugari otkolku drugarki i site si gi sakam.
 
Член од
10 август 2006
Мислења
178
Поени од реакции
2
rock_girl напиша:
ima ima na primer jas sum zensko a imam 100 pati poise drugari otkolku drugarki i site si gi sakam.


abe ti moze gi sakas ali od kaj znaes so mislat i ti spremaat na tebe???????:zlo: :zlo: taka da nikad neznaes so maski na so si.masko ne trazi drugarka za muabet nego site znaete zasto.....
 

Buci

Il Padrino
Член од
4 август 2006
Мислења
300
Поени од реакции
2
abe do sea ima iskustvo so mi vika deka drugarstvo moze da postoi.kaj nekoi drugarki pocinjam da sumnjam u drugarskite nameri ali kaj nekoi uste ne.ali cudno iam nekoj eban oset za toa so mi misli nekoj....taka da mislam deka moze da ima drugarstvo(barem seuste mislam taka)
 
Член од
10 август 2006
Мислења
178
Поени од реакции
2
ja sum se sjebal i mislam deka sekogas doagja do moment koga nema drugarstvo i eden misli....za drug.
 
Член од
12 август 2006
Мислења
47
Поени од реакции
1
Kako moze da nema drugarstvo pomegu masko i zensko toa bi bilo krajno sebicno od maska ili od zenska strana. Nemozat nikoj da me ubedat deka ne postoi drugarstvo pomegu masko i zensko. Zosto da nema drugarstvo, i sto se podrazbira pod poimot drugarstvo. Uste od mali deca vo gradinka ne ucat deka treba da si imame drugarcinja na koi ke mu pomagame ako se najdat vo nekoja maka ili koga ke mu zatrebame na nekoj ili nekoja. Drugarstvoto postoi i nema nikogas da go snema. So masko ili zensko ne se odi samo za da imas vrska so nekoj ili nekoja, mora da se ima nekoe drugarstvo, zosto koj bi te razbral poveke ako imas nekakov problem vo edna vrska, ke mu kazes na drugarot "abe vidi drugar jas ja sakam onaa no nemozam da i prijdam", a dodeka ako imas za prijatel devojka na nea mozes da i se pozalis se sto te maci za site problemi tie znaat da soslusaat i da ti dadat nekoj sovet. Istoto vazi i za devojkite i tie imaat drugari nakoi mu se doveruvaat za nekoj tip koj go sakaat. Mislam deka e apsurd sto velat nekoj deka ne postoi prijatelstvo pomegu masko i zensko, vo toa se gleda sustinata na naseto postoenje, sekogas da mu pomognes na onoj koj ima nekakov problem pa bilo toa da e devojka.
 
Член од
12 јануари 2006
Мислења
313
Поени од реакции
0
јас имам многу е добро да имаме другарска љубов!
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
Delux напиша:
Pa deka licno tebe ti se ima sluceno vikas od licno iskustvo...so znaci deka ne postoi drugarstvo pomegu masko i zensko
da ama..toa bese ednas so eden drugar...so mer so site maski so mi se drugari jas ne treba da imam drugarski odnosi boze sacuvi....male koja zbrka a napravih.....
 

cinderella_

In love with you...
Член од
27 јануари 2007
Мислења
852
Поени од реакции
5
postoi!!!! i mn mi e podobar drugar on otkolku nekoi zenski osobi za koi so sum mislela deka mi se drugarki.i go gleam samo kao drugar,a i on mene:helou:
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Ima drugarstvo pomegu masko i zensko.I samata sum primer za toa.Imam mnogu dobri drugari za koi sum sigurna deka cuvstvuvam samo drugarska ljubov a i tie za mene. Ponekogas drugarite znaat da bidat mnogu poverni drugari od devojcinjata pa mozebi zatoa ovaa varijanta i uspeva.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom