Дрога ( Наркотични дроги )

Член од
14 декември 2021
Мислења
766
Поени од реакции
2.981
Така се почнува душо, од тревче па до хероинче.
Јас на темава ке бидам баба рога , за да секој што ке прочита не му текне од радозналист посегне по тие гомна.
ДРОГАТА УБИВА, УНИШТУВА.
Леле типична баба балканска, врска нема муабетов, така се почнува, ако некој не е свесен се навлекува на хероин и се и сешто, еве јас имам и дувано и шмркано, и се и сешто ама не сум дозволил тоа да ми стане навика, уживам во тоа, знам и кога знам и како.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.798
Поени од реакции
10.047
Леле типична баба балканска, врска нема муабетов, така се почнува, ако некој не е свесен се навлекува на хероин и се и сешто, еве јас имам и дувано и шмркано, и се и сешто ама не сум дозволил тоа да ми стане навика, уживам во тоа, знам и кога знам и како.
Така ти мислиш.
Ете пробај од утре воопшто да не дуваш, шмркаш...шанси нема, ти си веќе зависник.
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
766
Поени од реакции
2.981
Така ти мислиш.
Ете пробај од утре воопшто да не дуваш, шмркаш...шанси нема, ти си веќе зависник.
Па нема ни да дувам ни да шмркам утре, на работа сум, деца треба да носам во школо, на тренинзи и слично. Ова го правам преку 20 години и ти ме убедуваш дека сум зависник? Оф мори мајко.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.798
Поени од реакции
10.047
Па нема ни да дувам ни да шмркам утре, на работа сум, деца треба да носам во школо, на тренинзи и слично. Ова го правам преку 20 години и ти ме убедуваш дека сум зависник? Оф мори мајко.
Машалаа...20 ГОДИНИ!!!!
БРАВО.
....и не си зависник, а:facepalm:
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
766
Поени од реакции
2.981
Машалаа...20 ГОДИНИ!!!!
БРАВО.
....и не си зависник, а:facepalm:
Па не сум бре, зависник знаеш ли што е, да се будиш и легнуваш со алкохол, дрога и слично, јас уживам во тоа, како пластично да ти објаснам за да разбереш, идиотка една, можам и година и две и три ако не сакам да конзумирам. А бе со сила се правите глупи еј, ве отупеа овие турски серии. Дошла фацава на форум и сега на мене ќе ми кажува што сум јас, работам за странска компанија, имам и фамилија и добро ситуиран сум ама ете она тврди дека јас сум наркоман или не знам што, а бе изгуби се не ми објаснувај многу многу, ако сакаш да правиш нормален муабет бујрум ако не чао.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.484
Така се почнува душо, од тревче па до хероинче.
Јас на темава ке бидам баба рога , за да секој што ке прочита не му текне од радозналист посегне по тие гомна.
ДРОГАТА УБИВА, УНИШТУВА.
Па тука скоро сите се полнолетни, свесни се за тоа и сами си решаваат што ќе конзумираат или не. Тоа баба рога кај мали деца биди, веќе ако сакаш да помогнеш.
Велиш гледаш такви фаци и фамилии. Гледам и јас. И знаеш дека џабе е баба рога кај тој што заминал.. Зборам за на вена. А марихуаната, за што за неа баба рога?
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
766
Поени од реакции
2.981
Па тука скоро сите се полнолетни, свесни се за тоа и сами си решаваат што ќе конзумираат или не. Тоа баба рога кај мали деца биди, веќе ако сакаш да помогнеш.
Велиш гледаш такви фаци и фамилии. Гледам и јас. И знаеш дека џабе е баба рога кај тој што заминал.. Зборам за на вена. А марихуаната, за што за неа баба рога?
А бе само да се тресе глупости, еве јас сум по професија археолог и можам да ти кажам дека уште во дамнешни времиња марихуаната се користела како лек значи не се дувала како сега меѓутоа имало алтернативни начини како се користела.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.798
Поени од реакции
10.047
Па тука скоро сите се полнолетни, свесни се за тоа и сами си решаваат што ќе конзумираат или не. Тоа баба рога кај мали деца биди, веќе ако сакаш да помогнеш.
Велиш гледаш такви фаци и фамилии. Гледам и јас. И знаеш дека џабе е баба рога кај тој што заминал.. Зборам за на вена. А марихуаната, за што за неа баба рога?
Што не е јасно бе Наде?
И против марихуаната сум, да.
Ти на твоите деца би им дозволила ли да пушат марихуана?
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.346
Поени од реакции
17.349
Така се почнува душо, од тревче па до хероинче.
Јас на темава ке бидам баба рога , за да секој што ке прочита не му текне од радозналист посегне по тие гомна.
ДРОГАТА УБИВА, УНИШТУВА.
Prvo se pocnuva so alkohol. Taka veli statistikata.

Alkoholot e edna od najstetnite i najmaliciozni supstanci. Kako minuvaat godini taka sfakam kolku luge se navleceni na alkohol i se funkcionalni alkosi. Problemot e sto e opstestveno i socijalno prifatliv. Probaj vo uloga na maz da kazes deka ne pies, ke te napravat beter od homoseksualec.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.724
Поени од реакции
21.049
Така се почнува душо, од тревче па до хероинче.
Јас на темава ке бидам баба рога , за да секој што ке прочита не му текне од радозналист посегне по тие гомна.
ДРОГАТА УБИВА, УНИШТУВА.
Види Вруќа
Почнуе се од трафку и ако си глуп ке напраиш нешто посрање као хероин.Ако не си запознаен сс овакфи стфари ондак тресеш глупости како ск ти.
А ако си јак на самосфест и разум,трафка само ке ти биде орбит или чат пат чупа чупс.

Около 17 године пушу траву.Вамо онамо,по дома,на работу и никад никако негативно не ми се одразило.Абе плантаже и плантаже.

Пробала ли си за да едеш гомцики? НЕ
Ајкос мајкос цигарче и ракиичка стфараф поголему завист.

Трава е една обична мини еуфорија,поубава музика,поинтересан филм,поизгејман вид на видео игру,пошарен цртеж.
Али сфе у нормалу на дивајн доузн.
Сфе е до памет.
Ако си паметан немаш гајле.
Ако си природно глуп,сфеедно дали рокаш или не траву.

Трава е придодна биљка.Скоро сфи познати цивилизацие су гу користиле.Не постои човек што е извршија убистфо или самоубистфо под дејстфо на траву.Не постои семејно насилстфо кое се десило заради траву.Никој до ск не е умреја директно од последице од долгогодишан хај.

Еве ти пример,ја мислу дека сам издуваја повише траву него Костиќ и неколко његови никнејмови заедно.Еве га он е забеган,ја не.
И?
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.798
Поени од реакции
10.047
Види Вруќа
Почнуе се од трафку и ако си глуп ке напраиш нешто посрање као хероин.Ако не си запознаен сс овакфи стфари ондак тресеш глупости како ск ти.
А ако си јак на самосфест и разум,трафка само ке ти биде орбит или чат пат чупа чупс.

Около 17 године пушу траву.Вамо онамо,по дома,на работу и никад никако негативно не ми се одразило.Абе плантаже и плантаже.

Пробала ли си за да едеш гомцики? НЕ
Ајкос мајкос цигарче и ракиичка стфараф поголему завист.

Трава е една обична мини еуфорија,поубава музика,поинтересан филм,поизгејман вид на видео игру,пошарен цртеж.
Али сфе у нормалу на дивајн доузн.
Сфе е до памет.
Ако си паметан немаш гајле.
Ако си природно глуп,сфеедно дали рокаш или не траву.

Трава е придодна биљка.Скоро сфи познати цивилизацие су гу користиле.Не постои човек што е извршија убистфо или самоубистфо под дејстфо на траву.Не постои семејно насилстфо кое се десило заради траву.Никој до ск не е умреја директно од последице од долгогодишан хај.

Еве ти пример,ја мислу дека сам издуваја повише траву него Костиќ и неколко његови никнејмови заедно.Еве га он е забеган,ја не.
И?
Па затоа имаш исушени мождани вијуги...што мислиш ти, дека си здрав?
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.724
Поени од реакции
21.049
Па затоа имаш исушени мождани вијуги...што мислиш ти, дека си здрав?
Тој е тој старо југословенско глупо размислување.Ваз да ве немаше,ск ке бесмо 2044.

Ај кидемо на ад хоминем.
Од тебе сам сто пут по...
Разуман,паметан,културан,здраф,интересан,емпатичан,фин,скроман,агилан,снаодлиф...
Сфе по нај нај од тебе сам.Сори,ништо лично.

Еве ја пушу над 17 године траву,ти над 60 не.
Сфаќаш?
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.735
Поени од реакции
8.227
А бе само да се тресе глупости, еве јас сум по професија археолог и можам да ти кажам дека уште во дамнешни времиња марихуаната се користела како лек значи не се дувала како сега меѓутоа имало алтернативни начини како се користела.
Другар, во ред е, ако си пушиш марихуана, тоа е твој избор. Ќути си и пуши си. Не мора да бидеш адвокат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom