Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.424
Поени од реакции
9.329
Кога треба рано да станам, немирно спијам и многу малце, скоро па ич...
Кога ќе завршам со работа, не спијам денски за да можам порано да легнам вечерта...
Вечерта па не ми се спие и окапувам до сабајле, а за 2-3 сати треба да станам...
И така во круг....
:confused:
 
П

Пепси_

Гостин
When you get what you want but not what you need.....e taka e rabotata.


Bedovi again....Sam sebe siluval psihicki.

Sea razbiram.......
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Си велам да пишував во фудбал онолку колку што пратам до сега ќе имав веројатно 15к+ постови ама што фајде... Инаку што се и кого не го трпи форумов само тој знае, среќа што во последно време е мирен, не забушава :icon_mrgr:
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Драга К

60% Денеска картичката ја испразнив :( Но затоа си ги купив најомилените работи :love: После шопинг дефинитивно чуството е преубаво :cool: и то кајганче наминав тоа да ти кажам. :D
 

Gregor

Оbserver
Член од
6 февруари 2013
Мислења
1.021
Поени од реакции
1.935
Увек кога ќе седнеме да пијаме каве со Малком, се осечам просечен. То не значи дека он е надпросечен де, туку онака, што го вртам. :icon_lol:
 
Член од
9 јануари 2013
Мислења
619
Поени од реакции
466
кајги ма знаеш што??? камо да можам да го вратам времето еее драга моја би сменила многу нешта
 
M

MIL

Гостин
Kajgi sekojdnevieto nose ubavi nesta u posledno vreme letam, ziveam, sakam ubav period kajgi ma ! Inace ucam zdravo se brzam so pobrzo da zavrsam so pustive knigi :*
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
ДК,

Велат, уживај во незнаењето. Во смисла, не можеш сè да знаеш, ниту сè да контролираш. Затоа, опушти се и уживај. Што ќе биде, ќе биде. Колку знаеш - толку.

Така велат.

Ај да видиме како изгледа тоа.


Поздрав.
 
G

Geezer

Гостин
Тореадорите да мавтаат со црвено, а наместо бикови, да стават во арената пензионери од Скопје, ќе биде во многу поопасна ситуација.
Затоа што кога пензионериве ќе видат црвена боја, ги потсеќа на автобусите од ЈСП и тогаш побеснуваат. Особено ако е вторник или петок.


* не уништија бее!
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.049
Дечки слушнавте почина пејачот Дуле и Коки
Јас сум весел денеска
Ајде некој дете нека прочита...

И ред други глупости кажани од жена која незнае ни правилно да говори Македонски, а е професорка по англиски во средно училиште.
Да не ни спомнувам за нејзиниот перфектен енглески и правилниот изговор на зборовите.

Кајги, ај кент стенд дис ени моР
:sick:
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Последниот пост на оваа тема од мене.....
Најбитната лекција во животот не ја научив, не верувам дека ќе ја научам. Претпоставувам дека не вредам, дека не правам доволно за да бидам разберен. Одиме пак со изолација, најверојатно најдоброто нешто во последните месеци кое си го прекршив самиот поради чувства...едноставно време е пак да го правам она што го знам најдобро да работам/вежбам/учам и пред се најдобро е да се обидам да не запознавам нови луѓе и да се приврзувам кон било кого бидејќи сето тоа ми излегува на глава. Ги мразам наредниве неколку недели, го мразам ова чувство кое после незнам кој пат се врати повторно....
Се надевам дека батката е подобар од мене, попаметен, поубав или пак грешам можеби е многу побогат, не е провинцијала па затоа и е и поубав и подобар и попаметен....
незнам каде сум погрешил и човечки е да се каже, барем според мене. Од мене еве и јавно извинување за навреда, потценување или било што од моја страна.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom