Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
G

Geezer

Гостин
Тебе уствари те замислувам, како мало бебе, кое ги слуша родителите и останатите околу нив, како му зборуваат: '' Каде е бебцето, гугугуг, гагагга, дуса мала, ѕе, ѕе '' , а ти им се чудиш и си викаш: '' Добро бе, што им е на луѓево? ''
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Драга К..

Знаеш не можам да заспијам алооо 4 и нешто е... а утре сум на работа ај избркај ме :(
 
S

StormRage

Гостин
Кајг се будам сабајле... позната слика. Некој дошол изнервиран од некој друг, се истурил на некој ни крив ни должен а тој го пцуе дека цел живот го мрази ради истото. И секогаш било така, позната слика, а ти, ти седиш на сред соба, ладнокрвен, како ништо да не се дешава. Одеднаш те гледаат како си ладен и никој не зборува туку погледите кажуваат: WTF?! Е да, тоа е, толку беше, не подлегнувам веќе на такви работи, преку глава ми дојдоа. Станав ладен, за многу работи, валда редно беше и тоа. Редно е да прекине некој цел живот да ми се качува на глава. И крај, точка, заврши тоа.
А после напорниот ден, нема ебан мускул што не ме боли, да не зборам за истегнат лигамент валда на рамото шо си го добив онака гратис :)
Ми се соспа некако, Assassin's Creed 3 ме држеше доволно буден,
поздрави и честички
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Драга, утрото се познавало по денот, но денеска нека не е така, лошо ми започна денов навистина.
 
Z

Zoza

Гостин
od tolku strav da ne se uspijam se budev na sekoj pola sat vo period od 5 do 8:30 :tapp: dobro e barem ne se uspav...denes Bog neka mi e na pomos takva nenaspiena ja na rabota kako ke izdrzam cel den neznam :facepalm:

aj malku muzikicka da me rasone :sleep:

 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Драга,

Не сум јас "дива", како што ќе му текне на некој да ми тропне, мислејќи дека дотолку ме познава.

Јас си имам изградено мислење и став за скоро се што ме опкружува и си се држам за тоа, не го наметнувам моето ко универзално мислење, али не дозволувам некој да го оценува моето мислење како погрешно, само затоа што не се вклопува во неговото мислење или мнозинското.

Ако тоа ме прави "дива" во очињата на другиве, во ред, една од најдивите сум тогаш.
Али дај нека си сфатат дека тоа не е инат, тоа се вика држење до своето мислење, свои принципи и ставови кои ги почитуваш и се водиш според истите. Многу ми е жал ако ги немаат тие своите.

И ако нешто научив во овие 2-3 години, покрај книгиве за факултет, е дека тоа дивото во мене не можам да го сменам, па колку и да му смета на некој околу мене, оти јас сум си тоа. Ако го немам тоа, дел од мојата личност ќе оди у пм и ќе се осеќам ко во туѓа кожа.

А мене ми е многу убаво во оваа кожа. :pipi:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.309
Кајгана се разболев и многу ми е лошо:confused:
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Ваков ден и да планирав немаше да се случи.Убавини...
Па згора на тоа ми оставија домашните на располагање картица за пазарување на прехранбени производи.:LOL:
Има да го зготвам највкусното јадење...Овој пат не е ниту тестенини,не е ниту пица...ке биде нешто поинаку.Мотивирана сум за повеке...Да,имам голема мотивација
Доста ве стрвев вас овде...Денес сум срекна.А следниот пат кога ке ти пишам Драга Кајгано,ке биде најубавиот ден во мојот живот.За тоа сум најсигурна.Како и да е,одам да се подготвам...Ме чека...Долг и прекрасен период.А како јагода на шлагот...Ветеното почнаа да го исполнуваат.:pipi:

Патем,поздрав до Zoza за песната...Додатно расположение ми прати.
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Кајгано знаеш ли го чуството коа два дена дома немаш вода? Ако не го знаеш, прашај ме! :mad:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom