Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Исповедаоница,

Еден од ретко асалните комшии, се врати from Jamaica:)
Иако рока музика ко во диско, сепак ми одговара тоа што ме буди со преубави нумери.
Вчера ме разбуди со ова. Абе радости бе.
Денес ова.
:giggle:
И кога ќе го видиш спотот на јутуб, ќе ти се отспие во секунда:)
Мххххмммххххххххх
И ќе збеснам од што ме мрзи да учам и аман нека мине 8-ми, аман!
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
402
Поени од реакции
51
Кајги беее...

Знаеш што разбрав сега ?!
Дека Владо Јаневски ќе има настап тука, ден пред да полагам .. :confused:

Кажи бе кажи фер ли ее е ?? :place:
 
Член од
16 март 2010
Мислења
330
Поени од реакции
204
Кајганче...
ми се спие, ми се плаче. Цела ноќ окапав над книга. А вечер треба пак sick: налет и испити и све.
 
T

theTinule

Гостин
Пошо вчера не ти го пишав мојот долг пост, заслужувам да ти го пишам денес и да си се олеснам.
Немам другарки. Ти сиимала некогаш другарки? Имаш. Имаш и тоа многу. Гледај колку луѓе само ти пишуваат у текот на денот. Јас меѓу најверните сум ти. Нема никој што се гриѓи за мене секојдневно. Нема никој што му е гајле каде сум, што правам, кога ќе се видиме, дали сум јадела, што носам, нема никој да примети кога ќе си ја скратам косата. Нема никој да примети кога сум почнала масовно да се шминкам. Нема никој да примети дека сум се здебелила некое кило. Нема кој да мисли на мене постојано. Нема кој да ми каже дека сум паметна и убава. Нема кој да ме сака искрено, Нема кој да ми рече дека му значам многу и дека не може да живее без мене.
Зошто ми треба волку внимание? Зошто ми е толку потребно да ме сака некој? Зошто сум таква егоцентрична?
Морам да се храбрам и да се лажам самата себе дека никој не ми треба и деа можам сама у животов без никој, ама уствари длабоко у себе знам дека си се лажам и дека тоа ми е само тешење.
Патетична и лигава сум.
Се мразам самата себе.
 

ivana87

magic is everywhere
Член од
7 јуни 2007
Мислења
1.613
Поени од реакции
220
Драгааа денес ќе има парти (y) среќна сум Кеееј те сакам :p:rolleyes:
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Ти ибам времето неартикулисано.
Толку имам да ти кажам.
 

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
Драга ма
како проаѓа времево така ми фуфка поише....
Се плашам драга... а сакам....
се плашам најмногу од себе, да не се изневерам и разочарам
ама од друга страна па знам дека јас тоа го можам!
ипак некое црвче ме јаде....
 

*Slash*

Comfortably Numb
Член од
31 јули 2008
Мислења
758
Поени од реакции
1.207
Па драга,
нека ни е среќно името ! :confused:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Пост напишан во најдобра атмосфера.
 

~Bunny

Magic wand...
Член од
13 септември 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.266
Драга

Пренаивно дури и за мене.Овој пат се надминав себе си! Јас се извинувам нема да се повтори.Колку силно да посакуваш нешто да ти се исполни,веројатноста дека ќе ти се исполни е обратно пропорционална од желбата. Добро си бев оградена што ми требаше да покажувам колку ми значат:notworthy:! Велат покажувањето емоции не е знак дека некој е слаб,туку дека бил силен предолго време.Силна бев? Епа во тој случај силна и ќе си останам... Е така!

Чао!
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Заврши полагањето денес, Охрид here I come! hope I'll manage to become a better person through some contemplation there... I'm already feeling like a better person, but a little and a little is not enough.
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Мала,
Што мислиш кога ќе ни здосади? Додуше мене секаква игра ми е интересна, вечито дете сум во душа. Така да...не попуштам прва, ионака it wasn't me who started all of this! Али онака кога ќе фатиш да го разглобуваш прилично комична ситуација е, ама ако. И до кога ќе се преќутуваат нештата што се познати не знам, али фино е бе... Лето е бе :D
Нешто сум ептен Seetherовски расположена, што и да пуштам, пак се враќам на нив.

Whoa, you're such a fucking hypocrite! :D
Enough said babe :*
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Драга,
Денес ми беше последен час, и јас конечно завршив. После толку години учење. Од септември ќе си го барам школото. :) Да се надевам дека некоја добра работа ќе најдам. Сега кога конечно сум слободна да одам на шопинг деновиве да се спремам за апсолвентската, само време имав за фустан да купам. Ах треба да закажам и на фризер ама не знам кај кого да одам:confused:Сакам да направам нова фризура нешто како на сликата подоле, со шишки да ми биде, а должината тука така ми е :) изгледа добра ќе биде вака. А за на крај од толку фалење ќе мора и една слика моја да ти покажам како ќе изгледам, хехехе
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom