Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.923
Поени од реакции
12.416
HEheh Dragano draganoooooooo
Fizika iam, znacit jasno e do kaj mi e latinicava, i jasno e zs mi e dosadno. MIslam hello, tematski pluski cel cas :nesvest:
Ama neam niso posebno da ti kazam, samo mi e mnogu dosadno zs Jovana so sejt pred mene odgovarat. Neam so kogo da pram muabet, pola klas e otsuten. MIslam hello, jas ko mozev da stanam vo 7 i tie mozet. I taka, Vesna ja nemat, ni zamina Krusevo i sea mi ja vadit dusava, milka dobra je, tu je, ali ko da ne je :icon_lol: ( omileno smajli mi stana ova, neznam zs :icon_lol:)
Eve Fofo do mene se zalit dek ne mozela do 1000 da stignit na Gnometris. Filip manjacit sliki na fb. Rilko muzika slusat. Fak, gi zaborajv slusalkite. Angela prajt muabet. Nekoj ucit :nesvest:
Znam deka ovie informacii epten te interesiraa, pa zato resiv da gi spodelam so tebe :pipi:
I ne odam denes dolu, ne odam. Da znajs.
Aide pozdrav, pozdrav.:back:
 

ivana87

magic is everywhere
Член од
7 јуни 2007
Мислења
1.613
Поени од реакции
220
Кеееј :helou: иде нова година се најубаво Кеј за сите ајде киссссссс :back:

 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Ќути немаш тема "Кој шо ќе носи за Нова Година (со слики!)"... Арна си годинава, арна. :icon_lol:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Кајганче!
Конечно завршив со зададените обврски за оваа година:).Уште да ја усисам еднаш собата и тоа ќе е тоа:).
Станата сум од 6ипол, па имам подочњаци огромни, ама ако, мислам дека убаво ми стојат:icon_lol:
Одам јас да поспијам, или да јадам, или да поспијам... Сеедно.
Baccio:back:
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
2.504
Поени од реакции
72
Шубо ги гледам сите среќни во темата "Убаво ми е", убаво им е ова, убаво им е она.. епа знаеш што? Мене не ми е ич убаво. Да почнеме од тоа дека се разболив ден пред нова година(што и на крајот може да излезе супер да не мора да идам нигде и домче ќе си седам со кифлички,салати и филмови), после тоа, кај што нема да се видиме за нова година, па и не збориме сега.. И не ми се иде денес во школо, ама нели не можеме.. И така. Се на се, не ми е убаво, Драга.
Ај, среќна нова година.
 

Smile=)

културно-вулгарна
Член од
13 октомври 2008
Мислења
510
Поени од реакции
27
Последен ден, а јас уште си се дружам со логикава и економијава..:aplauz::aplauz:
Барем вечер добро ќе се поминам.(на Суперхикс де:smir:)
Утре ќе биде најубавото.
Го оставам во минатава 2009 година. Како што изгледа таму треба и да остане. Иако е тешко.. Силна сум. Не е прв пат (а како што изгледа нема да биде ни последен)
:toe:

Насмеаната:back:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Драга

:cow::cow::cow::cow::cow::cow:
-на внука ми и било интересно да ги гледа кај шо играле -.-
Порасна море,немојш нишо да ја излажиш,па дури и то дека ако многу играат ќе излезат од монитор.
Убаво,
Милина,плус наспроти мене има Срби,па сеа види ти:pipi:.
Кис4е,мња и држи ми среќа,утре не сакам да ги изгубам сите пари.

И не се брукај со Драгана Миркович, слушај Миле Китич да вииш шо е музика.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Драга Шенка,

Би почнала ретроспективно. Би завршила носталгично.
Среќна што имам нормален и приземјен. Што имам притисоци, но не ме роботизираат. Синоќа се изненадив самата себе. Сакав да се разбудам во мојата конвенционална дневна рутина. Ех, вистински знам дека не можам да поднесам таков товар, па затоа ми дојде тој интерен порив. Инаку, ти... Си досаден и одбивен, би рекла дури и очајно нереален и ко паднат од Марс. Ако нешто мразам, тоа е големо его, океј? И не ми се понашај ко да си мој сопственик, ако не сакаш да почнам да те искористувам. Фала. Глуп еден.

Туку, за мачето да кажам дека си го сакам највише и дека утре си славиме прекраснотии. Друштво на нивоу, ресурси исто така, има и неколкумина кловнови, така што ќе гори! :vozbud:

Изминатава година беше за паметење. Успешна и полна промени. Од лошите работи ќе набројам по нешто: Не созреав, барем така мислам. Се расипав. Ама барем се спознав себеси и одвратностите кај другите. Дозволив да бидам изманипулирана и во друштво на копуци. Ова го потенцирам, затоа што блив ми, на грешките нема да ставам нови грешки. Значи - вакво нешто веќе од мене нема да се гледа. Не, не ми е потребен датум за да бидам среќна, ниту повод за да сакам, но за да објавам - да! Објавувам дека ти, новинару солидно расипан, нема никогаш да го дишеш истиот воздух со мене, а ако сепак се обидеш, ќе ја напуштам планетава. Можам јас и на фреон. :pipi:

Објавувам дека зимскиот воздух е некогаш толку чист и отрезнувачки, што ме тера да се згадам од тебе и твојата антонимност споредено со нив.

Се заблагодарувам на остатокот од жените кои ме просветлуваат со нивната совршена несовршеност. Засекогаш ќе бидеме тука едни за други, знам. :back:

Фала и` на енергијата што си ја тумачам како Господ и така ја именувам, за мозаикот кој овој пат ми го растури и ми помогна да си го наредам. Е сега сум силна! Не ми може ништо ниту твојата плунка! Замисли си.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Драга

Уште 5 часа ме делат од крајот. КОНЕЧНО:vozbud::vozbud::vozbud:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
драга
дојде крај на маките, барем за накратко :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud: со нив дојде и грипот :nerv::nerv::nerv::nerv:не сум баш среќен верувај ми. грлово ме гребе, не можам да голтнам, носов помалку почнува да ми тече, а јас паѓам во депресија. кај најде сега пред нова година да ме фати грипот маме му е*ам. како се нервирам немаш појма :nesvest::nesvest: ама не му се давам. сега ќе се изнапијам апчиња, чаеви, сокови бла бла за утре да бидам подобро. инаку завршив одличен. има и по некоја 4 и не знам дали ќе ми ја пише една проклета 3 друго се е 555555..... ај чао сега одам да го очистам носот:back:
 

RIOT!

dust in the wind
Член од
10 септември 2009
Мислења
90
Поени од реакции
16
Иии кај си маа! Иначе јас секој ден сум тука, ама многу време не ми текнало да ти пишам збор два (пу не ми е срам) :) Друго..да ти се пофалам јас, за НГ се излезе како што сакав, фала Богу и сега на мира може да се слави и лудува до бескрај!!
И...тоа е се!
ај сега чаопријатносенајубавосреќнановагодинамногуподароциподелката:pipi:
 
Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
Драга :nerv:

Ги прашав прееска убаво, и наводно се договориле. И сега слушам планот се сменил, никој ништо не кажува што како, и на крај ја и останатите шо не биле известени ќе бидeме криви ако не се појавиме таму !! Уф!!
А искрено, и не ми се иде. Не знам зошто се нервирам.

Инаку Кајганче, изгледа само мене сабајле ми се причини дека има земјотрес. У 8 сабајле се разбудив.. ама еве гледам нишо немало. Хм.. чудно. Главава ја оставам дека беше земјотрес .

Толку. :back: Заминав да читам книга :pipi:

Love you.
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Maj Kajги..

Се смеам ко изветреана мутавица на гугл транслејтр :)
си ги ставам омилените текстови и се траскам на буквалниот превод
неам попаметна работа..

Па и неам, не ми се решава математика, кредити, производства, матрици ајт у тииит да идат и никад да не се вратат. Но, ќе успеам ли да ги избркам? Да не ги видам никад више? Знам дека нема, затоа што не се ни замарам толку...

И нема да сум седела дома за НГ. А баш мислев да ја преспијам за инат! Да и кажам дека не ме дира веќе.. Али ќе ја дочекам пак..

Ај идам да ја потсредам собава, ќе си ги видам моите најмили,
за последен пат,
годинава.
Значи, годинава!

буб:back:
 
S

StereoLove

Гостин
Драга Кајгано...

Го посветувам овој пост до една другарка на која и наштетив,се надевам дека еден ден ке ми прости.

Сања те молам разбуди се,бори се со сите сили и не дозволувај да заминеш толку рано.Те молам прости ми што ти наштетив!Знам дека претерав,но не знаев дека толку ке те боли.Не мислев многу пред да ти го сторам тоа.
Се осекам виновна за се.Ако има начин ке поправам само те молам разбуди се!
Не,тоа не е вистина:cry:посакувам сето тоа да беше само лош сон од кој ке се разбудам и ке заборавам,но реалноста е сурова.
Не тербаше да дозволам да заминеш,зашто немаше да се случи таа трагедија.

Душичке,прости ми уште еднаш и те молам разбуди се.

Поздрав и до тебе Кајгано.
Се надевам дека ке се читаме со добри вести.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
ДК, Зиг Хајл до тебе во последниве 24+ часа од оваа година!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom