Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
K

Khabs Staadnau

Гостин
Се надевам дека ве разочара мојата вонфорумска проекција.Не би сакал напорите да паднат во вода.
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
409
Поени од реакции
304
Кајганче мое мило добра ноќ ...слатки сништа им посакува на сите па и на сама себе.Утре со нови сили :pipi:
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
ДК
среќна слава..и да ми дојдите на граФче....
иначе ДК...денес бев втора смена.....утре сум прва...цела недела имам секс со смениве...
одам да спијам мила.....
и ти се чудам...каква багра крепиш.....
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
684
Поени од реакции
1.193
Драга,
Господ Бог е најдобриот слушател.
Не треба да викате, ниту да плакате гласно,
затоа што Тој ја слуша дури и најтивката молитва на искреното срце:love:


Подобро нешто немам во животов прочитаноо!!!!
Многууу поучно!!!
 
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.059
Поени од реакции
2.683
Непишано правило: Секогаш најблиската личност е таа која ќе ти зарие нож во грбот.

Не ми се допаѓа светот на возрасните. Не сакам да излезам од мојот имагинарен свет. Не сум подготвена... или не сакам да бидам?
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
I'm full of life.
Искачаш, маало. Најубаво маало пеер, незнаеш, мора да доеш.
Пафкаш, си фура рапчуга, се тера муабет, цигара за цигара..
Кафе од задња, наваму натаму по некој хејт, луѓе се разодуваат, остануваш со Бубас.
Се поврзуваш, разглабаш различни аспекти од битисувањево, уживаш. Сфаќаш дека си од тие нај дрските локал-патриоти, дека тек коа ќе ми стигнат у маало, пред зграда, тоаш зиам снајперот.
Ама снајпер. Не незнам шо. Куршум, на, толкав, црнечки.
Пукаш, го пробушуеш него, зградата, нивата, завршуе куршумот у океан.
Онака, од тераса. У позадина ти пичи дабстеп, дрзок. Да боли. Ќе праам ВРАЧАА СЕЕ!
Камин. Тоа знам дека го штиклирав. Тоа мора.
Има ли нешо поубаво од крчкање пред камин, м?
Гломазна, мека фотеља, со дебел фиш, чаша бејлис, си грееш, си мекнееш, читаш книга, се губиш. Елитистики, али моеш да ми ги цицаш јајцава.
Или да си постелеш нешо меко пред камин, и да се дупите.
Секс пред камин пеер? М? Има боље, да чујам?
Стануеш, - Скухај ми нешо да кснам.
Распалуеш, гледаш во црвена разгорена абиса, каснуваш нешто вкусно, си заспиваш, те покрива.
Full of motherfucking life.
Сеа знаеш шо праам?
Седам во темница, ова го слушам, јадам колач и пијам млекце :)
Знаеш шо сфатив? Дека неможам без шмекање.
Неможам, жими се. Сфатив дека уствари само ради тоа идев у школо. Сфатив дека само ради тоа идам на рандом дешавки beautiful bitches inclusive. Неможам бе пеер, ги сакам. Уживам.
Знаеш шо ќе напраам? Да завршам, го пуштам BB King, и пишувам порака на девојката што највише ја поштуем, таква, убаа, да се стопи.
Ја осеќам, се покривам со motherfuckin' јорган, и си легнуем, си разглабам некој животен проблемчич, чисто, од почит кон утрешниот Стефан, да нема со што да се замара, да му е све на готово ^^
Full of life.
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Драга,
Сабајле кога станав од спиење имав некое гадно чувство, ми се има случувано и порано така, како некое затишје пред бура. Добро е денот помина, јас сум жив и здрав, ништо посебно не се случи. Нозете ме болат, цел ден стоев на вежби, после малтретирање по автобуси, конечно доаѓаш дома и гледаш нема ништо за ручек, ајдееее општа паника првите пет минути, излегуваш и си купуваш сендвич. :eek: И така цел ден со нездрава храна.
Сакаш компот од дуњи пред спиење или ти си ноќна птица? :)
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Драга, знаеш ли како е да сакаш, а воедно и да го мразиш тоа што го сакаш ?! Знаеш, а ?
Епа како е ?
Јас знам. :tapp:
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Драга...после обидите да ме подмитат... денес батката од Сарај...или Љубин, таму некад од вашето Скопје се обиде да шверцува...мајката негова (што би рекле турцине Ај Анасана)...
Каков сенс имам....значи изострен допир....
***
одвај чекам да заврши оваа проклета недела...
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Си кркам чоколатце и јако ми е, веќер ќе биде уште појако!
Никој непотребен и непожелен не доаѓа, расположението ми е петочки на ниво и најбитно, ќе поминам драгоцено време надвор од школо со 7 девојки шо животот ми го праат поубав секојдневно, и ќе ми посветат едно Живели, пошо им ги спасив гзовите двапати денес ^^
Feels so damn good!♥
И муабети добри ќе паднат, уз сечени вотки, мартинија, музика за у диско, slims цигари и шмекање со околните пленови!
Денес сме пичици brat neznae6!
Just for the lulz!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom