Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
T

Tetro

Гостин
Filling the shadows with forms of my own,
Raised by kindred of Get I was born,
Abomination world in disarray,
Killers are quiet when they seek the Vitae.*

"Ама ти никогаш немаш пробано алуминиум за да знаеш каков е вкусот"
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Секогаш тој научен принцип да се смени дизајнот како дизајн. Но како да се направи тоа кога дизајнот е само површина а далеку под него е кодот што го декодираме во дизајн. Гледањето само во кодот или во дизајнот на оваа матрица наречена живот е сосема погрешно, треба да се гледаат двете страни подеднакво, и за да се смени дизајнот мора да се смени кодот на тој дизајн. Но низ цела оваа наша индоктринација наречена едукација или наше образование ни е испуштен важен дел, а тоа е кодот на дизајнот. Па по некое време одиме наоколу па викаме не го сакаме дизајнот на матрицата и мора да се смени без да знаеме за постоењето пак не на употребата на кодниот јазик на тој дизајн. Ако ние не знаеме како да си го куцнеме кодот на нашиот дизајн тогаш некој друг го прави тоа место нас. Морам да запаметам дека е дизајнот е само површина нешто што се декодира, ако сакам да го сменам дизајнот треба да го сменам кодот и дизајнот ќе си смени сам по себе. Ееее матрица :icon_lol:.

 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Драга ...

се е ко што треба, а пак се чувствувам осамено .... :/
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Кајги,
Одамна се немам вака изморено, работев и сега се ме боли, и утре пак исто, ама барем знам ќе си земам пари, ах мои пари:) колку добро звучи тоа, после одам се на шопинг да ги потрошам:pipi:
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Кајгич, кафана је моја судбина...

Отидов да се доразнесам...

П.с Јака ракијава бе???
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Универзумов ни се смее на нас, што би рекол Чарли Круз. Дел од мојот вид на размислување Зен го викаат тоа видов на Википедиа дефиниција, а поим немам што е Зен ниту за будизам нешто имам читано можи некое видео. Како и да е дигнав раце ама З. помина се расипал лаптопот кај брат му слаб интернетот и ќе ја правиме страната. Ајде ќе ја правиме.
Оваа астрологов вика пари до крај на Ноември нова љубов и други работи, ако погоди ќе и платам најискрено ако треба и картичка електронска специјално за тоа, многу сум скептичен ама ќе видиме :icon_lol:.

Детево вика на слизгајци со пците лелеееееее, десет години немам отидено кога му го кажав тоа многу чудно ме погледна. Го видов духот на моите мртви другари таму, одѕвонување во главата, се качи горе на ридот заедно со кучината и ги вежбавме малку, јас ќе викнам по моето и двете слегуваа надолу, потоа тој ќе викнеше по неговото и двете трчаа нагоре по ридот. Од појасите од кецот ќе им правиме градници, е тоа ....

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom