Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
M

M del Mar

Гостин
Некоја чудна нервоза ми се тутка како хартивче и ми иде да ја запалам
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Ода за Трењерката


Ново си е ново али дома повеќе се поштува трењерка колекција есен/зима од 2007ма година.
Јас ја носам надвор трењеркава (иначе црна со бели линии кои се поставени од лежиштето горе на мојата бутка па надоле кон стапалото завршувајќи во скинат ластик со изглед како 4тиот реактор на нуклеарната централа Фукушима) само на празници како Прочка или на 4ти ден Велигден. Последиците од долгогодишното дружење на трењерката (освен нуклеарната катастрофа на ногавицата) и моите ножни израстоци од задникот популарно наречени нозе, се мали скоро минијатурни дупки, видливи на инфрацрвена светлина, во предлот каде што 2та стожери на моето торзо, во науката познати исто како и нозе (втора дефиниција за овој дел од телото кој кружи низ чаршијата) се спојуваат во една хармонична целина во горниот дел од предметот даден за опис. Зашто ја носам оваа трењерка сеуште? Добро прашање, колега. Традициите кај народите се нешто што ги поврзува поединците од сегашноста со нивните предци а во делот од светов, каде што живееме сега ние, попознат како Facebook, традициите се скоро најбитна работа и нешто што буквално не држи склопени во целина, независно од која ногавица доаѓаме. Јас мислам дека е доволно. Дури и на 22 инчен монитор должинава на постов е задоволителна. И така шо ти велев...
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Кајганче!
После сонов, не да не ми се иде на факултет али ај, ваљда до после нема да го памтам.Енивејз, почнува нова недела за мене а со тоа и нови проблеми и загатки.А колкава ќе биде мојата способност да ги решам, ќе видиме во теков на неделава:).Ајт, ојдоф да се спремам да не каснам за да не ми црцорат на глава уште од сабајле -.-
 

bonbon4e

100% крејзи :P
Член од
4 септември 2010
Мислења
226
Поени од реакции
17
Драги членови на кајгана

ова некој ред е кога некој ќе ти даде репутација да му пишуваш фала или..?

чудно ми стана :smir:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Aahh, the night is calling
And it whispers to me softly, "come and play"
Aahh, I am falling
And if I let myself go, I'm the only one to blame


Њу Ќорчич ун таун !!! xD
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Ме боли,не ме боли,ме боли...и шо да ти кажам?
Дома си е дома
Не можам нит чипс да јадам и тоа лут,нити пак газиран сок.
Ебати демократијата циганска.
 

ање.

хиперактивно дете
Член од
15 март 2010
Мислења
103
Поени од реакции
20
Кажи бе Кајганке колку е само најглупо да си тапан болна со температури и триста глупости, а надвор сонце пукат 100! -.- Пааак да возам мотор по таков ветар. Е кога сме веќе кај моторот, паднав мори, се искршив. :kesa: Неврмајнд, ќе шетам сеа со набиена рака :toe: Признавам фалшива сум... :toe:
Биди ми поздравена :back:
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Драга Кајги,баш пред да почне она важното (турнирот во фудбал) јас го повредив коленото... :nerv: се надевам дека ќе ми помини бидејќи првата утакмица е следниот четврток. Wish me luck :)
 

~Bunny

Magic wand...
Член од
13 септември 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.266
Драга,

Пројдеееее вторников :) Секогаш имало опција плус од тие што сме ги предвиделе, Задоволна сум како и да е. Да ми кажуваше некој дека ќе бидам олку сила немаше да му верувам.Паа.... it makes me that much stronger, so thanks for making me fighter :pipi:

Имај убав ден :back:
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Драга ...

колку сакам да живеам сама и да правам што сакам, кога сакам и колку сакам ... аман веќе. Ме замараа!!!!
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Кајги,
Се што сакам сега е да одам да шетам, да одам на шопинг со братучетка ми. Ама неможе бар до петок, океј сабота сигурно одиме :) ау треба есеј да пишувам:place:што убаво да имав некој да ми напише, не можам више Кајги пукнав, од овие есеи живот се нема.
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Мала,
Today I was Anne in Wonderland.
Денеска ме шетаа и видов толку нови работи кои ни во моите соништа не постојат и се надевам се' си запомнив:pipi:
Ју гајс ар осам. <3
Седам...
Шест...
Пет...
Четири...
Три...
Два...
Еден...
ПАУ!
 
Член од
27 септември 2007
Мислења
1.028
Поени од реакции
440
I act kindly toward others not to impress or obligate them but because I really am kind. If others fail to thank me or to return my kindness, that does not have to stop me from being loving nonetheless.
I never give up on others. I believe that everyone has an innate goodness and that being loved can release it . . .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom