Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Не ми се веруе дека го забраев Индексот од пмф бре кај ректорот!
Кој ќе се влечка сеа по улице да го носи на студентски прашања...
Заебан ден.
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Драга Кајгано надвор времево е супер,таман за прошетка низ градов :)
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Диар Кајгано.

На васето му се шета ама и мене,е сега разликата е што јас морам да учам за престојните испити а тој не.
Види бе каква убавина,кажи,а ?( :
Надвор убавото време те повикува ама сепак...мора да го поминеш денот со најголемата љубов.то ест книгата.
Е многу ја сакам,многу многу...
Таа книга без здив ме остава.
А чуствувам дека главата ке ми се распрсне на сите страни.
На тоа да го додадам и постојаното зборување на мајка ми би дошла до заклучок дека денов ке ми биде поубав од кога и да било.

Ајт,да не те мачам,и на тебе не ти е лесно.
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Драаага, кам аут... Оу драаааааааааагааааааа опн д демн дор! Ај свер уонт хрт ју
Ете тоа е главниот муабет во секој филм кај шо мањакот сака ‘на фино‘ да си влезе кај жртвата.
Ама не сум мањаче а ни ти жртва. Или можеби не? Није битно.
Кажи ми ти? Како?
Како да се самонатерам? Да зеам шамари да си мавам, боксови да си лупам? Да си ја корнам косата или да идам на муабетот дека ако продужам вака никогаш нема да го положам предметов. Ај бар да ме загрижуваше тоа. Боље ќе се истепам сеа :pos:
Јадев њооооооки :) мњамиммммммммммммммммммммм после пак ќе си напраам, или ќе натерам некој да ми напраи... аwwwww
Aj сеа марш. Иди сунчај кокошки.
 

~Bunny

Magic wand...
Член од
13 септември 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.266
КајганоУ

Не немора да видим ја некого нели? Нема потреба и така "ич несакам" -.-
Мрш љута сум ти и тебе !!!
 

Џ.

Ќутам на различни теми!
Член од
14 јули 2007
Мислења
868
Поени од реакции
183
Абе сваќам јас shit happens али shit не happens цела недела.
Или навистина сум малер или врска неам шо прам.
Не а ?
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Од кај да почнам ајде.
Дедо С. што како по дома ваму таму досаден човек масер што би рекол М. многу масира и дојде време се исцрпеа сите теми на кои што одговарав куртоазно делимично па на куров сметка, а пичку мајчину бе шо на куро некому го набркав :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:: Фино културно пристојно го фатив под рака го испратив до врата ја отворив и му јазтворив позади грб:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:. Добро тоа :icon_lol:. И после таман дојдов на ред го викнаа на интервенција
тела имале за подигање покрај бербер и гробар е
:icon_lol:, кај бе реков таква ми е среќата мора другата ден за стрижење да поминам, а пред тоа за кучето негово викаше којзнае колку здраво е само погачи од поп пеени јадело :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:, чорапи и крпи не купувал.....




Ми застана срцето еј крв не одеше кога те видов се здрвив, ајде вдиши издиши, диши со мене јас издишувам ти вдишуваш јас вдишувам ти издишуваш. Оооооооо Господе помогни ми, нема место во валхала за кукавици што да правам.....


 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Драга...
со едната рака сецкаш шунки/кашкавали за именден,со другата дркаш а со носо форматираш пц :).
Ние жените сме мултитаскинг!
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.401
Поени од реакции
7.662
Драга Кајгана, после подолго време бев на настан на кој не беше мојата шефица. Откако заврши се, почнавме да анализираме зошто поминал толку успешно настанот и ни светна, ја нема неа :)

Но со ред... Едвај се одлепив од кревет утрово, си викам, ОМФГ, зоЖто морам на работа кога сите останати одмараат. Одејќи кон бањата почувствував силни болки во десниот лист на ногата, it was a killer football match last night.

На автобуска ја видов комшифка ми Елвира, тазе вратена од Немачка, таму Немачка, овде Имачка. Се жалеше како и бил монотон животот таму. Како тоа германците сакале само секс да имаат со неа, не и да ја земаат за жена. Зборуваше како тоа германците кога иделе у кафич или ресторан секој си плаќал за својата сметка, немало частење. И кажав дека е исто и во Скопје, веќе подолго време. Ми се жалеше за тоа како таму никој со никого не праи муабет во автобус, на улица... не и кажав дека и праам муабет само затоа што има јак г’з, но не можев да смислам одговор кој би и одговарал. Се симнав во Автокоманда, таа продолжи кон железничка.

Кога стигнав на плштадот во Автокоманда, немаше никој од колегите. Си викам, ај барем опремата да ја спремам, да чкрапнам некој јпг од подготовките. Прва батерија, скоро празна. Втора батерија, скоро празна. Трета батерија, скоро празна. Бравос Тончи... со празни батерии на терен. Ама ми текна дека еднаш со скоро празна батерија направив 300 фотографии, па си викам, ајде, надежта последна умира. Ваљда ќе стигнат. За среќа колегите и колешките дојдоа набрзо и почнавме со последните подготовки. Почнаа и излагачите да доаѓаат со своите пифтии. Да, настанот се вика Пивтијада 2011, трета година по ред на плоштадот во Автокоманда. Веќе и плоштадот се наполни, а дојдоа и политичари. Пееја Блага Петреска, Мишко Крстевски... се развиорија ора... се продадоа сите пифтии.
Успешен настан :)
Среќни заминавме по домите.
 

Tired..

of fаke fаces
Член од
16 октомври 2010
Мислења
150
Поени од реакции
19
Драга,

I don't know what just happened to me, but I'm going crazy!:vozbud:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.703
Поени од реакции
27.655
Драга Кајгана

Си мислам дали да ти пишам или не. Се решив бидејќи морам да си ја олеснам душичкава.
Мама и тато не беа дома. Бев на вториот спрат во мојата соба и читав некоја лектира.
Од доле ми се слушаа гласови што значи најверојатно сестра ми е со некоја другарка/другар.

Ја оставив книгата и се симнав до кујна да си направам сок од лимон.
Одеднаш слушнав 2 женски гласа како се кикотат и сега бев сигурен дека сестра ми е со другарка.
Отидов до дневна да видам што е работата и не ми се веруваше што видов: Сестра ми и другаркава(што прв пат ја гледам) по гаќички и прслук се маваат со перничињата од троседот. "Сакаш да ни се придружиш?" - ми се обрати другарката.

Измислив некој изговор и истрчав горе. Срцево ми лупаше 200 на саат. Дали да се јавам на мама и тато?
Зар сестра ми е лезбејка или ова е некоја детска игра? Но не е дете, има 16 години исто колку и мене.
Целиот вознемирен не знаев што да правам.

Случкава ме потресе. Се смирив и размислив што е најдобро да направам во ситуацијава. Решив да и речам на другарката да си оди.
Се симнав и што да видам, прслуците им беа извадени и се бацуваа. Срцето пак 200 на саат. Кога ја загледав убавo другарката забележав дека е многу секси.
Градите и беа големи, тоа е доволно за да ме полуди. Го почувствував како расте и мислата да ја избркам од куќава се смени 180 степени.
Се доближив до нејзе и ја прашав "Уште ли важи понудата за да ви се придружам?"
А она тивко на моето уво "Прочитај го првиот збор од секој параграф".
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Драга,
i think i am falling in love.... Ме пукаат емоции, самиот дури не се препознавам себеси :kesa:
Толку. Ти кажав... да си знаеш.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Код:
Write-Host "MACAddress : " $objItem.MACAddress
Повели, подарок од мене.
Отидов да спијам, FINA-FUCKING-LLY.
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
Драга,

Пак ќе си легнам во 5...до кога вака? Ама имам изговор-си го спремав CV-то и конечно го пратив! Прекрасно е, ептен сум задоволна од тоа како излезе и трудот вредеше. :party3:
За утре имам многу планови, треба да одам до банка, па на кафе, па со еден другар да го гледам Into the Wild...се ќе биде како што треба ако станам за точно 6 часа...sooo, wish me luck!
Палам цигара и си легнувам.
Sweet dreams(to me).
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom