Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Ова, рататули за ручек и големо љубооооооооооооооооооооооооов низ воздух.
Многу чудно, најчудно.
Дома, мир, мал тренинг и моите Жени денес во 10 сабајле полни со шток, кока кола и гордост.
Нате ни стана дипломец.
Овој уште се учи на мене.
Пхааааааааааа.
Абе, зошто не можам да си ги видам целосно мислењата, и морам да ги барам наназачки, трудно е?

Плус, да објаснам.
Денес сум шеесети женка. Со туфни, црвен образ и домаќинска капа.
Зборовите за денес се: Алкохолизам, Проста, Власт, Доста и... Кожна јакна.
Решив да збирам кеш, за првата стихозбирка.
Само нешто решавам...
И сфатив, дека последниов период како некој да ме пикнал под микроскоп. Нејќум. Ќе р'кнам, благовремено во стаклото.
Камера може, микроскоп не доаѓа во предвид.
Вчера, по урнебесните крајни 20 минути на работа во 12, сфатив дека таксистот што ме враќа дома личи на Евгениј Плушченко и згора на се, имаше споени два прста на раката. Истрипана ноќ сосема.
Месечинава е како сирење за мали мачиња.
Ко моите менѓушки.
Утре одам на Водно, пеш за да бидам реш.
Така.
Медс, шливка на тинејџерски врат, скриена со марама.
 
T

theTinule

Гостин

Иам НАЈКУЛ професор по познавање ! Учевме за флејта.

п.с. Нека се лечат овие шо ти ги пратив. У душевна болница. Под итно.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Мисла на денот:

If Karma doesn't hit you, I certainly will. :pipi:

Нели? НЕЛИ?

А еве ти еден стих што ми го опишува денов:

I shoot for the moon
But I'm too busy gazin' at stars I feel amazin'
And I'm not afraid, I'm not afraid...

:music3:
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.394
Поени од реакции
2.431
Драга
Хепииии сум јухухухухууху
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Аднав битолчанка на Фејсбук онака сликата на профил од овие супермоделите, прво што ми падна на памет не е таа, кога ме прифати таа е ауууууууууу лудило вештерка ме маѓепса, по нејзе го гледам С.С. мрш да ти ебам педерскиот тебе за пријател за куров ми си :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:.
Еднаш ме изнервира ми вика мислите да платите или не мислите? Не мислиме му викам :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:.
 

ivana87

magic is everywhere
Член од
7 јуни 2007
Мислења
1.613
Поени од реакции
220
Драгааа веќе имам интернеет :vozbud: we no speak americano LOl :pos2::pos2:
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Си доаѓам од школо прееска, што да видам!
Мачорот мој легнал со крвав нос пред влезот!
Не може ни да оди, изгледа влегол у некоја голема тепачка еејј...
А можеби и некој од овие идиоти комшии го удриле, крвта да и ебам!
И така, сега одмара, мислам дека ќе се оправи, затоа што прееска почна малку по малку да оди така криви, ама изгледа се ќе биде добро.
Позз.
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Кајгана

Конечно заврши најодвратниот ден од годината која ми донесе најмногу радости до сега во животот и која до пред некој ден беше совршена во секој можен поглед.

Добра ноќ
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.018
Драга

Љубов е кога на некој ќе му се испушти Freudian slip и наместо „сакам", ќе каже „те сакам“. :pipi:

:wub:
 
I

Intex

Гостин
Јееј, кајги, ајм алајв. Ја преживеав вакцината, ебаго, а толку многу се плашев, знаеш, коа не примаш инјекции, те плаши тоа. Ај чао сега, одам да живеам.:D:P
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Јееј, кајги, ајм алајв. Ја преживеав вакцината, ебаго, а толку многу се плашев, знаеш, коа не примаш инјекции, те плаши тоа. Ај чао сега, одам да живеам.:D:P
Ако не те држев за рака не верувам дека ќе ја преживееше :pos:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
Д.
какви луѓе има по веков :tapp:
психопати..........
 
H

HITCH

Гостин
Драга Кајги,

Денес се` што имам да ти кажам е: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:

и уште нешто... :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:

Не можам повеќе, сакаш верувај сакаш не. Ај да те проманијачам што си правела денес :pos:


п.с. драга професорке мило ми е што ве видов после толку време. Навистина заедно поминавме многу тешки моменти. Се радувам што двете добивме втора шанса! :smir: Знам дека ова беше тешка средба за двете, но знајте дека ми помогнавте кога се борев, кога навистина ми беше потребна поддршка. Поминавме низ истото и сега двете можеме да се радуваме на прекрасниот живот. Вие сте прекрасна личност и секогаш ќе останете во моите мисли. Секој ден мислев каде сте и како сте, мило ми е што се видовме после толку време, знам дека имаме премногу работи да си кажеме, но има време. Ви благодарам за се`! Вие сте прекрасна жена!
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Кааајго,
Ја само да те посетам накратко и да набилдам мислење плус. Денес седев на тераса на сонце(да, на сонце) за да згрејам нозе :Ѕ Дец ит.
Држи ова:

Ајт. Такој.
 

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
Тажна сум и мака ми плус ми недостига некој, мака ми е од луѓето и од таа нивна самобендисаност што просто ги краси.. а најтажно од се немам со кого да ја споделам тагава и морам да се истресам и ти ми беше единствена опција дијар. Да се потсетам утре, друг ден кога се ќе ми е розово.. а како на врв на се симпатијата ме нејќии. За едно 7 -8 часа може пак ќе ти пишам кога ќе претерам со алкохолт. Поздрав.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom