Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
@Manga е баниран од ДК затоа што заборавил дека не е дозволено цитирање во темава.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
драга, папагалчето ми е спремно за парење. денес ми се качи на глава и почна да прета и да цивка како кога би се парело (ваљда)...дали тоа значи дека имав ново сексуално искуство? o_O
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Драгана,
Се сеќаваш пред еден месец како ти плачев дека маме ќе ми ебат до нова година? Епа драга уште ми ја ебат. Немам слободен ден веќе 3 недели, ниту викенд, ниту саат. Ми фалат неделните утра, кога станував накај 9, и со цигара и кафе ми почнуваше денот. Колку и да ме исполнува работава, сепак треба да се одмори ден два. Не дека се
жалам, уживам да кодирам, но сепак, да немаш време платата да си ја истрошиш за 2 дена (ко што правев порано :unsure:)
Иначе да ти се пофалам, Blizzard ми го прифатија барањето за бета тестер на Heart Stone! ЈЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ (gamers will understand)
Сите ве сакам, пак... <3 Освен тие што ми згрешија, за нив посебен третман годинава, ќе си осетат на своја кожа, карма ис а бич, а јас и Карма, вака сме... :D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Обично не сум против обичаи, не сум од оние кои се замараат со религија, баш напротив мразам такви атеисти кои само кењаат за религија, али, шо ми е зборот.

Ме нервира Водици, односно фамава која се крева за крстот.
Зошто? Затоа што по него се фрлаат најголемите багабонти во селото, населбата, градот (зависно каде се фрла крстот). Пијаници, дилери и рекетари или нивни „пулени“ се добри 60-70% од тие што скокаат по крстот. Секако, другата половина се океј момци, не викам не, ама доминираат овие кои не ги разбирам.

Не го сфаќам тоа, од една страна гангстер а од друга верник, како е можно? Ваму убива а носи на врат дебел синџир за врзување куче со крст на него. Све мислам дека црнциве го искомерцијализираа и тоа, уз рапот воглавно...

Или еве, нели, „се фрлале за да го фатат крстот и да им се прочистат сите гревови“. Ајде бе, да го испереш гревот а утредента одма правиш нов? Уствари, да бе. Откриена е причината зошто има такви кои се фрлаат пак и пак иако го фатиле крстот веќе 3 пати, мора да е тоа, секоја година сакаат да си ги исперат новите гревови. :icon_lol:

И сето ова го пишувам не земајќи ги во предвид оние општонародни перења на мозок кои ги има у секоја ебана сфера во државава...
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Не знам што феномен е ама во последно време на фб има наезда на луѓе што споделуваат слики од Цеца и нејзините деца каде што плачат и палат свеќи на гробот на Аркан. Добро бе клошарана што објаснување имате за ова? ЗОШТО?
Нормално експресно се отстрануваат такви личности од листа на пријатели.

Инаку денес Злате го фати крстот во Свирипичино и главен е во село, сите споделуваат клипови од скокањето а тој само насмеан им одговара, секако од новиот осветен лаптоп и на крајот од денот од кога помина со зурлите со ѓупците да собере пари ќе се слика со новиот дебел ланец со привезок крст, а ако се погодил и некој да финансура од Аустрелија и нова дебела златна белегзија и ќе си добива лајкови.

Зафати сељачизмот дури и преголем замав...и како да не размислуваш дали да полагаш ТОЕФЛ или ИЕЛТС, за да избегаш што е можно подалеку?
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
koj ke mi go najde klipot kaj sho se djitkaat za krstot u bazen 20 dusi i skokaat od toa kaj sto pee popot (pred edno 3-4 godini) 3-4 piva go chastam...
 
Член од
14 октомври 2013
Мислења
875
Поени од реакции
3.441
Драга-Кајгана

Водици-2014

Ново Село - природна селекција, појакиот опстанува.
Скопје - Анархија.
Австралија - Обид за самоубиство.
Делчево - Ко преживи причаче.
Буковски Ливади - Бомбаши самоубијци.
Охрид - Матни води.
Село Болно - Болни кечери.
Прилеп - Оживување на историјата на македонскиот народ.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom