Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Shakti

The blue-lidded daughter of Sunset
Член од
6 ноември 2012
Мислења
918
Поени од реакции
3.372
Имам еден план.Ако излезе сè како што треба, ќе тече ракијааа, ќе пукаат петардии:DМоре не само ракија, и друго ќе тече бре:vozbud:
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
ДК

Како што ветив, еве сме во сабота навечер. Чиламе со Полибиј, Тит Ливиј, Плутарх и Такит. Првиов е многу лакоумен, цело време го вртат како ќе им текне. Али Ливиј ме нервира многу. Цело време збори како другите му кажале нешто, и брбља порано колку јака ни била државата. Да не збориме дека цело време претерува, кога збори за некои места кај што сме биле вика дека некој наш другар едно кажал, а ја бев таму и сигурен сум дека не беше така. Али он е еден од тие, знае како да раскажува приказни и сите да му веруваат и да им биде интересно кога го слушаат. Реторички е поткован добро, мора да му се признае, али уште вечерва и више не го викам.

Со другите двајца уште не сум сврзал муабет, имаме пица-пауза.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.819
Поени од реакции
10.966
ДК

Потребни се повеќе аспекти во животот, од само 2000 (или повеќе) прочитани книги или високо образование за некој да се смета за паметен, остроумен и добар човек.
Комшијата од моја зграда кој е еден од најначитаните, за конверзација и паметен дијалог е еден од најдобрите соговорници со кои можеш да направиш муабет на многу теми, како музика, филм, литература итн. Но кога другите аспекти од животот се хаос, пороци (алкохол), нестабилна работна состојба, нарушени односи со фамилијата итн. дали може да се каже дека тој е паметна и добра личност? Дали внатрешната вредност е доволна за да се проживее добар и исполнет живот. Дали вредноста се мери по тоа кој колку искусил, колку научил или пак, колку направил во животот? Првите две комбинирано можат да го дадат исходот на третото. Некој ке остане со искуството и знаењето, некој само со едното од нив, но мислам дека правите фраери ќе ги искористат тие две за да го остварат третото.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Драга одлично си поминав вечерва уште македонија да тепаше и топ, сеа глеам клипчиња на јутуб :) good night

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
 
Член од
25 април 2011
Мислења
197
Поени од реакции
283
Никој не сфаќа што значи животот и колку вреди, се додека не му се случи нешто нешто ептен лошо и дури тогаш ќе му текни што пропуштал и како го сфаќал/поминвал секој поминат ден :(
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Драга К,

Изнвиран вкрај, од крајност во крајност.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
бидејќи утре заминувам, нормално е да ме пука нервното, цел ден треба да се маткам по ебани автобуси, сега и тоа преку велес ќе одам, рачунај од 7 излезен во 3-4 таму, добро бе мајка му стара, во државава уште малце само со чартер лет ќе се оди од прилеп до радовиш, шо е финтава шо 200 км растојание нема ебана солуција за превоз ??
дури да се досредам со работиве, 3 ќе ме фати, и пак како и сите ебани денови ќе одам со 3 саати спиење.

треба да се преиспитам малку, треба малку да забаталам па ако му фалам на некој арно ако не голем кур животот оди и понатаму, секако досега не беше на арно вака барем еднаш за секогаш нека биди.
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Драга, дојде дено, уствари вечерта, дочекав, у диско, од Архангел нешто да пуштат. Фак јеа. Јак афтер парти со севн нејшн арми и од гнр по нешто такоџе шо допринесе за скакачка атмосфера.

Јако.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom