Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
ДК,

Следат промени. Овој пат, на подобро, ама само за мене. Тоа е најнепопуларното решение, ама тоа е.


Поздрав.
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Драга,
Некој орел удрил кај татко ми во шофершајбна, он го зел во багажник ама двете нозе му се скршени.
Првите два три дена не јадеше, сега гледам дедо ми го храни, му дава копани :D ситуацијата му се подобрува, дедо ми вика да сме го чувале до пролет и потоа да го пуштиме, ама јас сакам да му направиме кафез и дома да го чуваме :D
Пу јазк не се сликав не се сликав за на фејсбук со него кога не мрдаше :pos:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
samo shto zavrtevme od park nakaj matichno trubata trubeshe moshne simptomaticno, nakaj centar stana dramaticno i krajno problematicno.. :icon_lol:
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
Мила

Знаеш дека кога си заљубен, љубовта не те пушта да одиш напред, но не те остава ни да седиш назад, едноставно тапкаш во место цело време, но се чувствуваш како да леташ............ и да, точно е, леташ, но не напред, туку леташ од горе, кон доле, од небото кон земјата. Затоа првите месеци во една врска се најубави, зошто тогаш си на небото, како поминува времето се приближуваш надоле, веќе ги поминуваш облаците и почнуваш да ја гледаш земјата, сфаќаш дека си бил во заблуда, не се чувствуваш веќе толку убаво, почнуваат да те мачат прашања, поминува време но неизбежно е да треснеш на земја.
Почнува и по малце да те нервира, а уште поише да се конфронтира, па за искачање со друштво да те лимитира, а коа ке ја налутиш да те игнорира, спушта телефони и депресијата ја лечи со чоколадни бонбони, па се кае, ти крева и ти вика без тебе овие денови ми се монотони, искачам и солзите не ми ги покриваат ни 1000 креони, а бе ти си еден во милиони :pos: без тебе сум ко Опуштено без Тони, ко фискална сметка од тинекс без купуни, добра ти ноќ мила и знај, поубава си без СИЛИКОНИ:pos:
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Dear
I don't talk about my weaknesses, I work on them. Remember an angry mind is a narrow mind. Whenever you're only thinking about what you could do to somebody, you're not thinking about what can happen to you...Anger, just makes you feel like you're working harder, but you're actually burning out you mind and where your mind goes you body follows. The real test for you is for you to calm your mind. My body is my sword, my mind is my blade. People use those nerves in different ways, I use it as fuel for me to train harder, and get to better and improve. While one person hesitates because he feels inferior, the other is busy making mistakes and becoming superior.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.324
Поени од реакции
7.785
Е кога ќе ме заменат ќе одам усб да му купам, е тоа е фамилија колку обврски имам и пак ќе одам. А не како онај педерот другиот ми рече да не одам, така така аму му реков курвите шо ги шета фамилија ќе му бидат, друг освен јас не остана во градов :icon_lol:. Некни го вртевме бурекот и таман почна да не пушта дејството кај 12 М. ме праша, а јас знам дека А. му има кажано му објаснив се дека изменет е и парата во глава го има удрено не е истиот човек. Не му зборувам...

Па и документи му вадам на еден сите институции фатени ни се :icon_lol:, вика по една недела ајде се јавив за денеска готово да било и ќе ми го донесат дома, а бе остави таму нека си го земи, не така да се знаело кој завршил работа :icon_lol:.
Нова серија гледам:

 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Драга, другата нова година, првите 5 минути ќе ги искористам да си го сменам никот во Тебе. Ногу јако. После ќе лајкам повеќе и од бубамарата и на секој шо ќе виде дека сум лајкнал ќе пишува:

На тебе, бла бла, бла бла и 3556 други им се допаѓа ова.
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Ниту гледав ракомет ниту политики вртев ниту гледав филмови со Дејвид Духовни.Ама знам дека вчера си поминав убаво.Многу убаво..Расположението ме држи се уште.Другарка ми правеше и веридба,а очекувам другата да ми каже дека се породила.Малку ке почекам за тоа.Како јаготка на шлагот вчера си поминав убаво со него.
Не,нема да пишувам лигави статуси ама сакам да кажам дека беше убав ден.Од кога пристигнав дома,во 17 часот па се до полнок спиев :pos:Се трудам да се освестам затоа што ме чека дома една посета од блиска пријателка,кафе и трач муабети.Мора да исправувам криви дрини.:icon_mrgr:
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
991
Pa nemozam od ova cudovo ni edno mislenje da ti napisam,ko gluvo nema i slepa sum.
 

AniMagus

ペルソナ
Член од
20 октомври 2012
Мислења
1.161
Поени од реакции
4.292
Многу баксузна недела, драга. :(

Двапати за малце ќе ме удреше кола, го паднав првиот испит на факултет, го упропастив штотуку перениот тепих во соба... the list goes on and on.
Дури на моменти си мислам дека некој ми фрлил клетва... :cautious:

Ах, треба да ги оттргнам овие негативни мисли од глава.

Се надевам ќе имам поголема среќа на утрешниот испит.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
ме касна куче, на патиката дупка, фармерките искинати, за малку под кола ќе влезев у пм...
нервното ме фати у пм денеска, фала богу не ме чапна за нога па неам рана иначе кој ќе шеташе по болници
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom