Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Кајгич,
Еве и јас да пишам нешто.Деновиве некако ми се сра*е ,секој ден како бродолом да доживувам:confused:.Незнам што се случува,ама се надевам на Сонце во наредниве денови..
Кис
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
163
Поени од реакции
323
Значи, мразам луѓе со двојни морални вредности! Пред сиот свет се покажуваат како добри, чесни, примерни, но во позадина се крие нешто сосема поинакво од она што се прикажуваат. Толку драга. Чао.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.551
Поени од реакции
34.874
Кајгич,,,

Луѓето тешко се менуваат,,,(ако воопшто се менуваат).
Не, тоа не се однесува на никој друг освен на мене. Тешка е борбата против себе.
Еве сум јас сама против сите, кафе НЕ, цигара НЕ и што ќе ми се 100 години живот:facepalm:
Нов ден, нови правила,,,
Веќе нема да си правам самоанализи, да се јадам, грижам себе си за нешта кои сум можела да ги направам, а не сум ги направила. Дека ќе мислам малку повеќе на себе си и дека нема да го посветувам мојот живот само на луѓето околу мене.
Ете денес си се сакам. Денес ќе си бидам себична (не дека до сега не бев) и ќе почнам да ги гледам работите од поинаков агол, во моја корист, ќе си бидам приоритет самата на себе. Неможам да дозволувам никој да ја користи мојата волја за помош, добродушност и ајде наивност - (морам да си признаам.)

Чукни во дрво,,,,,,,,,,,,,,,,,,надвор е пролет живи смееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееее:vozbud:

 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Драга...
Не дека е премногу тешко некои работи да се заборават, потешко е да исчезнат навиките. Како што викаше една моја другарка ,, Не ми е тешко што него го нема во мојот живот повеќе, ама кога ќе го видам телефонот мртов неможам да се помирам"....Тоа се тие глупави работи што ни го усложнуваат животот.Како и да е се зависи од нас самите ако кукаме тоа значи дека така самите си правиме да ни биде.......Секое слободно време во глупави мисли се сузбива со обврски....златно правило:pipi:
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Ми се дешаваат Борхесовски аплаузи во глава.
Онака, пошто смислувам нови начини да си го исполнам и онака тупавово време.
Ко на облак. Скокаш и не пропаѓаш никаде.

Од немајкаде слушам ономатопеи на Николас Јаар. Си имаме мака со Никола Тесла одредено време.
А и неговите осцилации ужасно ме потсетуваат на Бушава Азбука и кога ги цртааа буквите, со едно истрипано музиче во позадина. Цртаааај, такаа. Едно ААааа, па Б. Па В.
Исконски потреби деновиве.

Не ја оставај љубовта на полица, таа е за гледање во живо.
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
i just....hate komarci >.<
za6to mi gi snemuva komentar4injata?!
i za6to ne znam da kazam mosquitoes mesto komarci?
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.191
Поени од реакции
16.087
Кајгано,
само за вакви фини ствари сум бе, чисти. Земи папката под мишка и трк на семинарчиња, проектчиња.
Па да праиш муабет со луѓе кои ги интересира тоа шо им го збориш и на крај да испадне нешо корисно од таа дискусија. А не ко што има, да му праеш на некој муабет и него секој втор збор му е ебате, еби се, пизда ти матер и слични пцовки кои единствено постојат у нечиј вокабулар.
И тоа..
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.324
Поени од реакции
7.785
Ќе земаме штанд со брачката по пола, о Господе помогни ни :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:.

Немаат пари луѓево еј ова заебано е, и тоа многу многу ме погаѓа како субјективно така и објективно.

Многу кукаат луѓево и тоа заразно е ме префаќа, а колку и да е тешко не е болка за умирање :icon_lol:.

АААААААААААААААААААААААААААААААААААААА.

 

ivana87

magic is everywhere
Член од
7 јуни 2007
Мислења
1.613
Поени од реакции
220
Хеј, Драга .... ајде на море :vozbud:
 
L

Ligeia

Гостин
Отидов и јас од рака Драга а шо фино и одговорно дете бев ќе речеш.Лошо е кога некој се раѓа со природен талент за социјална камиказа,пусти темпиран егоцентризам и самобендисаност.Не знаеш во кој момент ќе експлодираш од самоувереност и ќе направиш колатерална штета рамна на испарен амонијак од краварска фарма во Трубарево.Сега разбирам зошто и двете баби никогаш не ме носат на Бабино благце на Мотелот како другите внуките што си ги носат.Не сум примерна бе Драга,нема дисциплина во мене за таа интелектуална манифестација а камоли за нешто друго.:( Тука иде и моментот на искажување на благодарност кон тетин ми кој за 14-тиот роденден ми ја подари Раѓање на трагедијата од Ниче без да знае кој е човекот и колку господинот има штета направено на мозоци во развој.А кој да ти знаел дека по тој пресвртен момент ќе пораснам во закоравен нихилист и дека таа книга е само старт на многу корисни дејствија од моја страна како на пример непроспиени,баханалиски ноќи и неостварени желби (да отидам на испит).На деца се дава ли това да се чита бе Драга.:rolleyes:
Еве на пример вчера дознав дека полагам денес и си направив филм дека поседувам видна способност и интелегенција на Ubermensch да научам 50 страни на латински за минимум 6 часа.Рака на срце,се повампирив да седнам дур во 12 ноќеска да учам,важно ми беше да ти кажам право да дознаам дали ќе куртулат Дотраки во Game of Thrones и дали Хаус ќе ја ќари таа Украинка или шо беше додека во епизодава се филозофираше дали детето се излечило со медицина или со врачарски обреди.Многу поучна епизода мила,си каснав од јазикот што изгубив толку време на твојов подфорум Религија а видиш толку едноставни биле работите.И нормално,додека размислуваш на таа тема ќе се раздени и тогаш трпиш разочарување што не си полу-бог и немаш Тезејски моќи.Глупост од универзумски размери.:facepalm: Само за во црковен хор ме бива.Ај те частам една песна да ми тргне денов бидејќи како што гледаш на испит-не тргнав.
.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Јас навистина не можам да го разберам менталниот склоп на некоилуѓекоисамисебесенарекуваатпрофесори. Кога ќе напишеш и кажеш во колку ти е приемно време - тогаш треба да бидеш во својата канцеларија кога ти е приемно време. Не е многу тешка задача. Да седиш во канцеларија два саати и да пиеш кафе. Во спротивно, тоа не е приемно време, тоа е времезапољубувањеврата. Јас имам инаку и попаметни работи отколку да пољубувам врата и да губам два драгоцени часа од мојот живот, затоа што некој го мрзи да се појави или да соопшти дека не може да дојде. 3 месеци си земам оцена. ТРИ еј. ТРИ. :cautious: Што ќе беше ако пу,пу,пу, не дај Боже овој го земев за ментор за магистерска? :eek: Ќе ја бранев магистерската таман за мојот 40ти роденден. :cool: Страшно еј, страшно. Да студираш понекогаш на државен факултет и да очекуваш ни помалку, ни повеќе - КОРЕКТЕН однос, е исто како да се бориш со ветерници. БЕСМИСЛЕНО!
Си го сакам факултетот и полетот на интерес кое го одбрав да го студирам и учам, го сакам и трудот кој го имам вложено, ама понекогаш стварно сум уморна, затоа што ако ништо друго знам дека имам интелигенција, желба за надоградување и амбиција, а овде прават (свесно или несвесно) се што е во нивни можности да те демотивираат, за да немаш ни желба да просперираш. Кога јас би била професор, сите би ги поттикнувала да работат што е можно повеќе, да се надоградуваат, да напредуваат, затоа што таму лежи клучот на успехот, сигурно нема да ги убијам во поим, како што тоа го прават кај нас на факултет. Одредени ги третираат студентите како да не постојат, ама битно сите 60 титули им стојат до името. Бравос. Еве и аплауз да им дадеме. Титулите во животот не значат ништо, ако нема човек достоинствено однесување за да ги поддржи. ;)
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
драга, што им е на луѓево бре? до воздухов е .. да да ! толку се мали и ситни како буквичкиве со кои пишувам .
туку, одам да мавнам еден туш и да се освежам

те сакам кајги
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom