Драга Кајгана (виртуелен дневник)

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.971
Поени од реакции
84.438
Некои фаќаат спортска, некои фаќаат женски а ја успеав да фатам вирус.

И тоа за време на најдоброто време годинава кога надвор сонце пукаше и надвор птички си пееја... :((
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.480
Поени од реакции
68.960
@Bojan Van Buuren Вмро ја држи ФФМ во моментов. Илчо е пиун на власта, далеку од тоа дека он ја води федерацијата, едноставно игра како што ќе му кажат :icon_mrgr:
Парите лежат во фудбалот, за нас е можеби неразбирливо зошто се тепаат да бидат главни во федерација, ама колку пари ќе лапнат од местенки, од менаџери кои си буткаат свои играчи преку репрезентацијата, од клубовите кои плаќаат огромни суми за најразни казни за навивачите и на крај од редовните плати :icon_mrgr:

Дарко Панчев нема еднаш отидено на утакмица по завршувањето на кариерата. Беше спортски директор во Вардар и на направи апсолутно ништо. На прославата на 60 години Вардар, дојде со капче Интер, а човекот имаше функција во клубот :icon_mrgr:
Не за џабе вадевме пароли дека е еден од гробарите на клубот.
Останатите од оние кои сакаат да дојдат на власт во федерацијата, имаат огромно црно минато во Македонскиот фудбал. Со фаци како Бунгуров, Томовски и гробарот на фудбалот во Скопје, Илија Јовков мамицата во пичка да му ја ебам, никаде нема да стигнеме.

Требаат коренити промени, ама далеку од тоа дека овие што сакаат да ја земат власта се луѓето што треба да ги направат тие промени. Исто срање различно паковање :icon_mrgr:

Кога сме веќе кај фудбалот... :icon_mrgr:
Конечно си ја исполнив желбата да гледам фудбал на Славија од Марково крувче со двоглед :icon_mrgr:
Се гледаше ЖФК Драгон-ЖФК Тиверија :icon_mrgr:
Уживанции...

ooooo.png

Двогледот од втора светска војна, дуксерот од седмо одделение. Мери ексмас бичез :D

Второ полувреме го догледавме од трибини. Мислев дека утакмицата од трета лига што ја игравме сабајлето беше комедија, ама женскиов фудбал ги надмина очекувањата.
Судијата досуди ТРИ ПЕНАЛИ (сите непостоечки) пошто домашниот клуб мора да стане шампион милум или силум.
Младите фудбалерки од Струмица на крајот незаслужено загубија со 4-3 и по последната судиска свирка СЕ СОБРАА НА СРЕДИНА ОД ТЕРЕН И СЕ УБИЈА ОД ПЛАЧЕЊЕ :icon_mrgr:
Заедно со тренерот :pos: Македонски фудбал следам од 1998, сум гледал можеби 500 натпревари во животов во најразни конкуренции, ама вакво нешто не сум просведочил :pos:
И после сакаш да бидат мотивирани младите спортисти, кога некој друг ти го креира резултатот на крај. Срамотилаци...
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Абе Кај да се почитував себеси онолку колку што ги почитувам другите,денес сигурно ќе ги броев своите успеси а не туѓите неблагодарности и да ме држеше лутината на многу личности немаше да им биде простено и голем дел од одлуките ќе беа во моја корист...ама јебиги каков си скроен таков ке си поцркаш.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
4 дена нит сум јаден нит спиен,само по катаљон кафиња дневно пијам у пизду матер и таман сум задремал вчера накај 8 вечер земал братучед ми лулите да ги чисти, ало бе кој си ти у 8 вечер у лули да лупаш пизда ти матер глупа,а?

сфе да ти ебам необразовано, иди таму запиши се у 8мо пак дозаврши го второ полугодие мртвак еден неспособен

ај помина тоа па земал дрва цепи у 11ипол навечер ццццц
Зеам да ти ја расцепам главата шуплива мрш у пичку матер!
 
B

beaverknight

Гостин
Драга,

Се додека 550 денари за на концерт на Саша Ковачевиќ се малку, а 150 се многу за една претстава у Драмски Театар, тогаш вечно ќе си останеме тиња народ...
...go kill yourself... nothing of value will be lost...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Со форсирање апдејти за малиот Кирил преку вашите познати партиски гласила по социјалните мрежи, нема да си ја исперете совеста за малата Тамара и големиот број на деца кои за жал не напуштија периодов поради негрижа на мафијашката дружина и немањето среќа да им треба помош во избо0рен период. Не знам само како спиете навечер, ова е се така провидно до згадување. Багра нечовечна.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.701
Поени од реакции
27.639
Тоа го има само на жолтиот скин.
Жолтиот скин е за нубс.
Црниот е за тие што немаат проблем со очите.
Белиот е годлајк.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom