Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Драга,

Петок навечер. Истура и грми.
Пола саат си играв со папагалот. Тегневме влакна. Нешто слично ко со кучето кога му тегнеш играчка за да видите кој е посилен. Башка му ја испеав Silent night за крај на дружбата. Ваљда мислев дека ќе го заспијам, али овој имаше фаца ко оди утепај се ма, ти ќе ми гракаш мене. Знам дека нема он промена на фаца, птица е ебаго, али дотолку си се знаеме што знам и кога се смее. :D
И така ти викам, петок навечер ... :sleep:
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Добро вече драга.

Конечно дојде дожд, а јас и мојата летна љубов се разделивме :( http://www.rainymood.com/ <3

ова за оние кои обожаваат дождливи ствари, обавезно да се виде :)
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
драга,

држи ми среќа, ќе ми треба :D

п.с.
ти ветувам, ако биди сè океј ќе почастам како што е ред.
ма ќе почастам и без тоа :D

на здравје!
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Користиш одмор на 500 км од Скопје и те викаат да се вратиш на работа... И тргаш потполно сама по црни темници и сите за будала те прогласувасаат, ама тргаш...Знаеш ли како изгледа кога сама жена ќе се најде во 2 саат ноќе, на автопатот покрај Рафинерија Окта? Скрос сама, ниту едно светло, околу тебе само гранки и грмушки, потполн мрак и паѓаат врз тебе ладни капки дожд, дури чекаш од Скопје да стигнат тие што треба да ти помогнат...
Си викам па да поминеше некоја кола да видеше плавуша во бело облечена со растурена огромна коса и растечена маскара на тесен автопат опкружен со грмушки сред ноќ, па ќе добиеше срцев удар тој внатре...
И вака и така - хорор...
Не - хорор филм, туку реален хорор..
Кога ќе осетам што значи мир во животот, еден ден , ќе ти пишам...
Ама во овој живот нема да биде тоа...
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Пие ми се нек си ебе мајката. :pijanco::pivo2::ајнапиво::pijani::pov:
Окуј ме царе, знај да је волим, за њу бих даааааааааааааааааооооооооооооооооооо свееееееееееееееее, јаче од окова, теже од ланаца, очи су зеленеее!
Све лешпери околу мене бре, кокакола пијат :(
Шо кур бе, сакате 90 години да живеете? Ја иам 25 али најмноги 30/35 да догурам, али квалитетно! Ебати луѓето, приспива им се уше у 11!? Па ја 10 месеца терам со 4 саата спиење, шо ми фали!?
Уште ми се пие, најдов дома една стара ракија, ке и ебам матер оваа ноќ
Утре кафе, спортска, кур се тресе...
Ееееееееех да иам малку повеќе пари, нема да се отрезнам за викенд бе, а не да ми се спие уште у 11
Другар - гомнар, цела недела бил сeкоја ноќ со 6 саата спиење, малку му било. Ебати гомнаро скапан усмрден, духовен инвалид не заслужуваш живот бе педериште
Аааа не, ќе си живеам како Рамбо у двојка:
последни десет секунди
How will you live John?
DAY BY DAY!
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.139
Поени од реакции
21.776
@Agda Beata си дојде конечно дома. Ја помина државната граница и времето магично се опрај. Има тука нешто :cautious:.
Сега нека кажи кога ке бега, да знајме кога ке се расипи;)
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.540
Поени од реакции
14.673
Начекав пред некој ден тејлор свифт направила спот шо ја вознемирила јавноста и пропагирала "бела африка".
Си реков да го видам чудово шо цела јавност се потресе. Главната причина било дека немало црнци во спотот а бил сниман во африка.
Бла бла расизам бла бла нееднаквост.

Дојде време народов да се навредува за било која ситница и луѓето да внимааваат и да бидат коректни за било шо да направат или речат само за да не ги повредат чувствата на некој сензитивни пичкарски створења
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
ДК,

Постирам линкови за геополитика, за светски збиднувања, а за кого? За некој што гледа Велики брат?!:facepalm::facepalm::facepalm:
Не само што гледаат, дури и по сезони ги знаат протагонистите!:facepalm::facepalm:
 
B

Blade Torch

Гостин
Готово. Гасам нет. Не се враќам. Не можам да гледам луѓе со завршен Електро како споделуваат слика од болно дете на фејсбук мислејќи дека стварно така фејсбук ќе плати 5 евра за детето.

А немам збор за шутраците што ги пуштаат таквите слики во оптег. Не сакам да ги знам, ни пак да помислам дека некој од нив знам лично. :pov:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom