Драга Кајгана (виртуелен дневник)

L

Löwe

Гостин
Северно Фиромјанска градација.
Скапо - поскапо-најскапо - купачи за дете до 5 години.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
5.040
Поени од реакции
6.421
Кајг,
види ваму, ем со денови цепат дрва во ниедно време без пардон, ем цела есен/зима ја загадуваат атмосферата, ем од Владата ќе добијат субвенции за инвертер?
ами ние што одамна сме на струја, будали ли сме?
...изгледа сме! :yid:
 
Член од
6 април 2010
Мислења
803
Поени од реакции
4.912
Штотуку одбив коруптивна понуда која што наводно требаше да ми го направи животот подобар. Ме натера да размислувам за моето домашно воспитување и принципите кои што сум ги градел до сега во животот. Во еден претходен пост реков дека моите принципи не кореспондираат со времето во кое што живеам. Дали некогаш воопшто постоеле времиња каде што принципите на чесно живеење навистина се ценеле или јас сум само наивна будала која што верува во чесност, достоинство, труд...? Навистина, до сега ништо од ова не ми се исплати, животот ме шамара, реалноста во која што живееме ми се удира од глава. Веројатно гледам романтичарски према животот. Збор што најмногу го мразам деновиве е "снаоѓање". Што по ѓаволите се подразбира под тоа? Се снајде се вработи партиски, се снајде го положи испитот со препишување...па мене на факултет никад не ме бидувало за препишување. Еднаш скоро ме слекоа гол барајќи непостоечко ливче, бубица...а тој на трет ред, можев да ја слушнам мајка му како му чита од дома додека тој го "полагаше" испитот. Ваљда се снајде човекот. Е сега не знам колку му се најде во животот таа кензијанска теорија, дали некој го праша за неа, оти јас уште чекам некој да ме праша за да ми се најде во животот, за да нели, да не мора да се "снаоѓам"
 
Член од
31 јануари 2018
Мислења
424
Поени од реакции
729
Срц,

“Знаеш ли кој сам?„
:pos:

Само ќе кажу дека ако некој се пронајде у овој, а глуми мафијаша, удрите си сами шамар.
Можда и ја немам стра и некој дн ќе га изеду курац од некога стварно лудога ама углавном, куче што лае, не апе, бар до сга. :D
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
7.231
Поени од реакции
15.315
Имам нова комшика во станот спроти мене, литванка висока 180 цм со одбојкарско тело и фаца на ангел, нема повеќе од 22-23 год. Пред неколку дена имаше дупач ја дереше јако, тоа ѕидовите имитација на гипс картони се се слуша. Кога го испраќаше ѕирнав од тоа шпиончето и видов проќелавено чиче од минимум 50 год со пивски стомак.

Другиот ден се распрашав и испадна дека е проститутка, а јас си праев филмови како гледаме The Notebook заедно. :(
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
1.960
Поени од реакции
3.439
„Кафе бар ... (не е битно кој) ве повикува заедно да навиваме за српската репрезентација во мечот со Аргентина. Специјална понуда за нашите гости...“

Реклама што ја видов сабајле на нет. Веројатно ако навиваш за Аргентина нема да те пуштат да влезеш или за тебе нема да важи специјалната понуда. Мене ми е безвезно по дифолт да мора да се навива за северните комшии ама па од кај да знам, може во кафичите во Бачка Паланка масовно се навива за Македонија.
 
Член од
27 јануари 2018
Мислења
287
Поени од реакции
1.218
Д.

Не за џабе е кажано - И порано имаше глупи луѓе, само немаше интернет.
Какви џукели имаат пристап.
Треба да се воведе тестирање пред да се вклучува договор со оператор.
Ова е страшно што читам како си ја истакнуваат простоќата и глупоќата, ме изеде туѓ срам.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
485
Поени од реакции
1.351
Седиш пиеш кафе и доаѓаат тројца копиљаци од црномањестото малцинство и нормално,се повикуваат на господ за да те фатат на емоција и да им фрлиш некој денар.Немаш ситно и почнуваат да колнат.Како да не ги зашлапаш после???
 
Последно уредено:
Член од
14 јануари 2015
Мислења
6.078
Поени од реакции
8.459
Паркирам вечерва и додека ги растоварам кесите ги слушам двајца на неколку метри од мене како се спремаат да станат милионери со лајонесот. Првиов го убедува и зачленува вториот и му објаснува стратегија како ќе ја попишат пола планета во пирамидата и ќе печалат, а овој вториот јадник прави математики кај ќе ги троши парите, уште отказ од работа да си даде и може да почне дождот од евриќите од Лајнонет.

Уште народот не научи дека Понци шемите и пирамидалните бизниси во ваквите држави стигаат само да ве избричат и дека на рака се бројат ликовите што ќе направат пари од вакви работи.
 
На врв Bottom