Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Ja sam realan i nisam tracer,
al ne volim gospodju Margaretu Tacer
davno je rodjena, djeca su joj novinari,
zemljaci direktori, rodjaci politicari

Ali ja cu uvjek pjevat protiv nje
dok mi usta ne zacepe!

Ekonomiju zemlje ona loše vodi
sa svojim crnim Bentlijem i u WC hodi,
Istinu od naroda ona vješto skriva
za događaje dole u Irskoj, ona je kriva

https://www.youtube.com/watch?v=Hf_HWmWaqRs

@Peja989, на рипит! :D
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.017
Поени од реакции
14.912
Си седам Кајги јас в соба, и анеднаш се слуша гласот на комшивката со потсмешлив тон:
-Бобанче со банани да го раниш.
И излегов и и реков: Тебе
да не те боли. Да дај господ со цевка в болница да те хранат.
Замина ко посрана.

Шо ве боли
шо прам јас? Да не ви дојдов дома,
ви матерна. И после живеј со комшии.

*Самоцензура, неќам модераторите да ми цензурираат.
 
Член од
14 август 2006
Мислења
42.357
Поени од реакции
75.600
I quit расправање за политика, религија енд стаф. Преку кур ми дојде.
Ќе бидам нормален и добар форумџија.
Рака на срце, ова се повеќе личи на лажење, или поточно на самозалажување.
Времето ќе покаже.
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Кеј мене најјако нешто ми е свадба :D

Прво песнине... Прва на мета ти е „сестра кани брата“, е кеј у та песна да ти се пеело за некој пијаница и насилник шо се начукал таму и лом напраил у кафаната ама нема везе имат врски сестраму. Друга јака песна ти е „ не кажувај либе добра ноќ“ . Почвит песната невестава се фрлат се кршит таму...со мајкаи гушната пејт „коленичев јас пред неегоо“ ама нема врска нели свадба ее :pos:

Друго адетине. Нз за кј тебе кеј ама кај мене имат адет ко ќе ја барет невестата свекрвата требит да лапнит бомбонче, а невестава буквално да ја залапат за да и го земит бомбончето од уста вуста :sick:

Трето муабетите меѓу рандом сваќи

-Шуба е марија мори види ја
-Вредит вредит момичено
-Е вредит
-Ама и нашиов вредит
:pos:

Класика :D

Ааа да....најјако нешо е шо обавезно имат некоја сваќа колку тебе шо е и шо е ултрајака :P па сеа ти види дал ќе одам или не друга недела на свадба :vozbud:
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.926
Поени од реакции
6.669
Нашиве телевизии се толку без идејни што почнаа да репризираат серии кои ги даваа пред 5 години во попладневните термини.Место тие термини да бидат посветени на детски серии и емисии како што беше Ѕвон на пример.Колку само ги жалам денешните деца кои од мали нозе се што гледат на ТВ е само политика и серии.
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.355
Поени од реакции
1.744
драга ај ке прекутам да не напишам нешто што не треба ајде биди ми поздравена иначе времево топ.....
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.963
Поени од реакции
195.486
Полоши од Тњиттерашине кои денес цел ден прават доскочици со сила за медицинскиот факултет на Бојо и ќерка му невестата се истата таа багра која верува дека Медицинскиот при УКИМ има некаков квалитет. Методи и книги оставени од Хитлер кога заминувал. Книгата по која студирала баба ми ја чита сега братучед ми кој е трета :icon_lol: Кога дошол часот да се присуствува на обдукција, ги заклучувале вратите и нема излагање, сега, кој сака нека глеа, кој надвор, на цигарче. Ќе добиеш звање д-р а нема да имаш видено ливидација, поцрвенетост од труење со јаглерод.. Ова е само гребаница од проблемите кои се таму, така да не верувам нешто полош кадар да искочи откај дебелата со шест магистериуми на триесет години.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.194
Friends после дваесет години воопшто не ми е смешна. :( Не ми беа смешни ниту репризите на Ало Aло...
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.926
Поени од реакции
6.669
Не знам зошто али на Курир следниот наслов очекувам да биде : Играчите на натпреварот ПСЖ - Барселона со голема подршка за Груевски во случајот Пуч.Голем дел од играчите носеа преродбенички копачки.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Драга к

За мене не е ок некој да прави свадба на 18 год. Што да правиш кајго кога луѓето во занесот не размислуваат воопшто, крај на краева тие бракови не се ббракови.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.293
Поени од реакции
10.266
Тетка ми се оженила на 17 и е успешна жена си има фирма две деца пупу да не ги урочам живи здрави и маж.Како тоа не е брак ? Секој си има право.Ме нервираат вакви предрасуди кои се тотално неосновани.
 
A

aye

Гостин
Драга Кајги...
Од кај да почнам
Здравството можеби. Зар е можно да ни е толку неорганизирано толку за никаде, а нас мува да не не лази за тоа? Кога би се бирало која поговорка е соодветна за одредена ситуација еве ко на пример оваа со здравството, најсоодветна би била "Село гори а баба се чешла". Срамота стварно срамота, ама уште посрамота е што и да сакаш да реагираш ЏАБЕ нема каде, нема пред кого и како да има кога молим ти се "инвестициите" се побитни. Да го тргнеме ова на страна.
Во оваа ненормална држава Кајги да ти е страв да се разболеш, одиш во црква и се молиш некој удар да не те фати, недај боже воспаление да добиеш па макар и на грло. Од здрав прав чим влезеш кај нив болен сигурно искачаш ако воопшто и искочиш. Недај боже па да имаш болен дома. Треба да проценуваш колку му е сериозна болеста за во случај да му се слоши да можеш да викнеш брза помош. Оти не ти идат они секаде, само кај "битните болести", а тоа што дома имаш човек кои ете баш во тој момент има потреба од нивната "брза или итна помош" воопшто не е битно.
Се ежам Кајги се ежам посебно кога ќе утнат терапија, а да не зборам за дијагноза. Имаат ли тие луѓе совест?
Еве Кајги мајка ми доби воспаление... и дадоа антибиотици од кои еден што штети на црниот дроб, не ми кажаа. Кога прочитав ми се стемни, пази што пишуваше во упатството "може да доведе до намалување на функцијата на црниот дроб или до сериозно воспаление кое може да биде фатално". И кажи ми Кајги како јас да функционирам и размислувам разумно после ова? Како да и кажам воопшто на мајка ми дека се штетни, а на неа од сите тие маки освен паниката ништо друго не и остана? Како да го сокријам тоа кога самиот страв ќе ме издаде или како да не и ги дадам таблетите кога мора да ги пие?
Зар толку сме заостанати во медицината што немаме еден единствен лек кој не е контрадикторен?
Збудалев Кајги, немам сон од овие нервози, живеам во страв еве веќе три - четири години и зашто, затоа што некој не си ја врши работата како што треба, а не сум единствена знам, знам и дека има и многу полоши случаи од мојот но тоа не помага да ти биде подобро Кајги тоа уште толку те закопува во земја.
Биди ми поздравена и извини што те позамарав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom