Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.020
Поени од реакции
2.059
"Daj im go cel svet na dlanka, nema da se zadovolni"
Fala Legija na ova remek delo :)

Mislev deka ke uspeam da pripitomam zensko kopito so pravenje dobro i solenje pamet sekojdnevno i ukazuvanje na greskite, ama pusti zenski pamet.
Ke posvetis vreme i izgubeni zivci za nekoj sto ne vredi.
Marsh u picku mater.
Ne se zamarajte so nikogo ako vi kine zivci sekojdnvno kolku i da vi znaci, zatoa sto na krajot pak ke ostanete so toa najdolgoto vo raka.

Dobra nok Kajgi
 
H

HoT IcE

Гостин
После 6 години мењам фризура, мислев дека новава ќе ми стои, ко се видов сега дома ми се иде да избричам глава. Ќе си носам капа цел месец дур не порасне кога сум глуп то е.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.051
Другарка спичка едно 100 и кусур денари на сладолед (топка е 30 денари, плус некој други дотатоци по 10-20 денари) само за да го слика на инстаграм и потоа сакаше да го фрли бидејќи е на диета. Среќа едно другарче го зема и го изеде.

Без зборови сум се уште, не знам што да кажам...:kajgana:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Почнувам да ги сфаќам оние луѓе што се караат и тепаат со медицинскиот персонал. Со сета почит кон професионалците од медицинскиот кадар кои имаат култура и разбирање за луѓето, но голем број од тој персонал не заслужува да биде дел од една болница. Посебно оние медицински сестри, смрдли, кои глумат доктор и авторитет кога докторот не е до нив.

Медицинското лице е лице кое освен своите знаења треба да понуди и култура и разбирање кон пациентите. Конкретно, денес одам во болница, незнав каде да се распрашам за една докторка каде е, па прашав една сестра. Не ми текнуваше името на докторката, па и ја опишав физички како изгледа и за што е, сестрата почна да се дере и да ми кажува дека на докторите мора името да им се знае, безобразлук било тоа што така сме се однесувале ние кон нив, па затоа да сум си идел, немала да ми каже каде е докторката. Во тој момент така ми дојде да и ја влепам една, но среќа се воздржав, од култура, затоа што беше постара од мене.

И сега така цел ден си ја чувам нервозата. Следен пат пак да наидам на таква реакција верувај дека ќе заборавам на тоа што е култура:coffee:
 
Член од
4 април 2017
Мислења
3
Поени од реакции
0
dALI ZNAETE KADE IMA DA SE KUPI BOCA ZA POLNENJE NA HELIUMSKU BALONI ?
VI BLAGODARAM ODNAPRED :)0
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.637
Поени од реакции
34.836
Драга Кајгана,
Почнувам да ги сфаќам оние луѓе што се караат и тепаат со медицинскиот персонал. Со сета почит кон професионалците од медицинскиот кадар кои имаат култура и разбирање за луѓето, но голем број од тој персонал не заслужува да биде дел од една болница. Посебно оние медицински сестри, смрдли, кои глумат доктор и авторитет кога докторот не е до нив.

Медицинското лице е лице кое освен своите знаења треба да понуди и култура и разбирање кон пациентите. Конкретно, денес одам во болница, незнав каде да се распрашам за една докторка каде е, па прашав една сестра. Не ми текнуваше името на докторката, па и ја опишав физички како изгледа и за што е, сестрата почна да се дере и да ми кажува дека на докторите мора името да им се знае, безобразлук било тоа што така сме се однесувале ние кон нив, па затоа да сум си идел, немала да ми каже каде е докторката. Во тој момент така ми дојде да и ја влепам една, но среќа се воздржав, од култура, затоа што беше постара од мене.

И сега така цел ден си ја чувам нервозата. Следен пат пак да наидам на таква реакција верувај дека ќе заборавам на тоа што е култура:coffee:
...не се секирај тоа е новиот многу раширен ,,синдром НЕЖ ,, или скратено ,,СНЕЖ,, :D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Дк

Sreća, niti ima niti treba
K'o će me očarati, pa me razočarati

Патешествијата на Devi продолжуваат, жива катастрофа..... :)
 
D

dobramuzika

Гостин
не ме гледаат дека сум им убав, ме гледаат дека сум им бушав.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.647
Поени од реакции
81.687
Се сеќавам на оној период пред 14-15 години (пред Јутјуб :icon_mrgr: )кога во земјава почнуваа сите масовно да купуваат компјутери, нАли да сме со тек на времето. И пази тогаш не се прашуваше колку јака ти е графичката, процесорот, мрежна курци-палци... Тогаш си го мереа само преку зборот Пентиум 1,2,3,4:icon_mrgr: Идеме:

- Пентиум 4: Тие компјутери ги користеа деца на родители кои имаа подлабок џеб. Ги играа ГТА Вајс Сити, Симс и ПЕС 3 на највисока резолуција, не ставаа постари игри дека не беа у мода ;)

-Пентиум 3: Овие компјутери ги користеа деца чии родители имаа солиден (и не преголем) буџет. И овие компјутери ги фаќаа ПЕС 3 и ГТА ВС, ама на најниска резолуција... Али затоа супер работеа на Делта Форс, Кантер и Ејџ оф Емпајрс

- Пентиум 2: Овие компјутери родителите ги купуваа претежно на старо, колку ете детето да чкрапа нешто на тастатурата... Компатибилни беа само за МАМЕ 32 и Пеинт, ништо повеќе ништо помалку

-Пентиум 1: Е овие компјутери ни јас незнам за што користеа... Кога и да појдеш на гости, обично беа забутани во некое ќоше од станот и фаќаа прашина. Таман ќе решиш да ги уклучиш, ќе се стемни и ќе треба дома да одиш, а на екранот гледаш како уште се крева Виндоусот.

Бонус: -Компак: Овие ги имаа по школите, донирани од некакви кинески донации (Сорос за сиромашни :icon_lol: ) и беа познати по тоа што куќиштето беше легнато, а на него беше ставен мониторот. Беа од корист на бубашвабите, лебарките и пајаците кои редовно се криеа внатре во куќиштето покрај сета таа прашина. Али гледајте на посветлата страна... Редовно крадевме флопи дискови од професорите, дека тие компјутери работеа само на таква примитивна технологија.
П.С. Интернет имаа само професорите, пичка им мајчина нивна :(
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.229
Поени од реакции
6.710
К.

Тоа што Македонски САМОУК мајстор може да го "измајстори" ,после тоа ни 100 Германци/Јапонци не можат да го управат... :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom