До и Од модераторот на подфорум Религија

Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
Ќе ги разгледаме сите поени што се доделени врз членовите и тие што не се оправдани - ќе ги тргниме, за да не сте полни со негативни поени па после да се случи од збирот на поени да добиете бан на форум.

Затоа, секој што мисли дека незаслужено добил негативни поени - нека се обрати на темава и ќе го разгледаме случајот.
Извини друже, ама да ти најдам една ситна работа. На претходната страна некој модератор ми едитирал мислење у кое му имав пишано на бившиот модератор „now you can go fuck yourself“. Немам проблем со бришењето/едитирањето, таман работа, ама и точката сте ја избришале, а имам проблем со интерпункциски перфекционизам. Ми смета проклетото немање точка повеќе од бившиот модератор на подфорумов. Значи, не мора да се враќа делот каде на Атеист му пишувам да оди да се ебе, ама барем точката на крај да се стави/врати, одма пред смајлито, ако може. Фала. :)
 
Последно уредено:

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Извини друже, ама да ти најдам една ситна работа. На претходната страна некој модератор ми едитирал мислење у кое му имав пишано на бившиот модератор „now you can go fuck yourself“. Немам проблем со бришењето/едитирањето, таман работа, ама и точката сте ја избришале, а имам проблем со интерпункциски перфекционизам. Ми смета проклетото немање точка повеќе од бившиот модератор на подфорумов. Значи, не мора да се враќа делот каде на Атеист му пишувам да оди да се ебе, ама барем точката на крај да се стави/врати, одма пред смајлито, ако може. Фала. :)
Лиле, што зборуваш? (Не е Лиле име, туку "леле" на скопски :D )
Едитирано по најитна постапка. Додаден е интерпункцискиот знак точка! (.)
Остај то, доадов и "G.F.Y.S. !" со се точки и извичници...замисли... должен ми си сега 100тина евра ;)

Сфе за вас, обичните смртници! :icon_mrgr:
 
Последно уредено:
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Сфе за вас, обичните смртници! :icon_mrgr:
Убо ре, аку е така, з`ш прајш акроними од убо склопени проштални пораки? Нали ти беше тој шо викаше дека немат нишчо лошо аку некому соопштиме дека е глуп, неписмен, или ето, да му се посакат да си ебит глата (на англесќи)? Како ти ќе се разликвиш од претходникон аку сефтето го прајш со рестрикции на слободната реч? Клај дикат малу.
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
Убо ре, аку е така, з`ш прајш акроними од убо склопени проштални пораки? Нали ти беше тој шо викаше дека немат нишчо лошо аку некому соопштиме дека е глуп, неписмен, или ето, да му се посакат да си ебит глата (на англесќи)? Како ти ќе се разликвиш од претходникон аку сефтето го прајш со рестрикции на слободната реч? Клај дикат малу.
Ти се појавуеш еднаш на осумсто години (кога ќе се погодат сите планети, зодијачки куќи и елеметарни енергии) и после те снемува до следниот еон.
Дај, кога се појавуеш после хибернација, пиши барем у тие темите за ЕЕГ што чита мисли и луѓе со метални екстремитети. :(
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Убо ре, аку е така, з`ш прајш акроними од убо склопени проштални пораки? Нали ти беше тој шо викаше дека немат нишчо лошо аку некому соопштиме дека е глуп, неписмен, или ето, да му се посакат да си ебит глата (на англесќи)? Како ти ќе се разликвиш од претходникон аку сефтето го прајш со рестрикции на слободната реч? Клај дикат малу.
Јас бев тој и ушЧе сум истиот. Сеуште глуп/неписмен и тие другите зборој - не ги сметам за навреди. Добро де, можда малку ги сметам ама зависит во каква конотација се употребени.
И тоа не е рестрикција на слободната реч туку баш напротив, тоа се екстра права и могучности за луѓето да имаат широк спектар на зборови кога се караат ;)

Мене не ме споредви со претходниот, јас клавам дикат на сите аспекти, и не си мислам само на сопствениов гз!
Па дај не биди глуп, да му се невидит :icon_mrgr: ахеххаххе
 
Последно уредено:

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Другови и другарки... "мислам" дека во најскоро време - @exlexmk ќе си се врати на неговата поранешна позиција - главен модератор на Религија.

Јас онака ќе асистирам секундарно, и тоВа е тоВа.
За неговото искуство и модерирање мислам дека не треба ни да дискутираме.... во споредба со претходниов мод има небо и земја разлика.

И така... проблемот е решен. Уште 250 евра да најдам, ми требаат нешто за шопинг и ко мене ќе нема! :D
 
Последно уредено:

Ne-misli

Жив ѓавол
Член од
2 август 2016
Мислења
351
Поени од реакции
639
Другови и другарки... "мислам" дека во најскоро време - @exlexmk ќе си се врати на неговата поранешна позиција - главен модератор на Религија.

Јас онака ќе асистирам секундарно, и тоВа е тоВа.
За неговото искуство и модерирање мислам дека не треба ни да дискутираме.... во споредба со претходниов мод има небо и земја разлика.

И така... проблемот е решен. Уште 250 евра да најдам, ми требаат нешто за шопинг и ко мене ќе нема! :D
До кога атеисти и секташи ќе бидат модератори во религија?
Ти давам јас 259 е ...остани ти модератор:pos::pos::pos:
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
До кога атеисти и секташи ќе бидат модератори во религија?
Ти давам јас 259 е ...остани ти модератор:pos::pos::pos:
Такво време е сега, Кали Југа(доба на пороци).
 

Ne-misli

Жив ѓавол
Член од
2 август 2016
Мислења
351
Поени од реакции
639
Никола...има нешто што не ми е јасно ....
Јас кога пишувам на тема ОШО, ...останува доле 10 по ред...и се слагам со тоа...има други теми кои се побитни на Македонски форум и кои треба да бидат први на листата.
Не ми е јасно како темата за Талема останува на прво место кога некој напише нешто на неа?
Тоа е сторено во еонот на недемокрација на форумот и си остана така...
Не дека ми смета....али е недемократистички некако...привилиговано...неоправдано...
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.660
Поени од реакции
11.691
Не дека ми смета....али е недемократистички некако...привилиговано...неоправдано...
Ти смета... се ти смета во однос на Телема.

Инаку и јас сум за да се тргне Телема од „лепливи теми“. Да останат само христијанство, ислам и Модератор темата лепливи... како најбитни и најдемократски исправно да биде :)
 

Ne-misli

Жив ѓавол
Член од
2 август 2016
Мислења
351
Поени од реакции
639
Ти смета... се ти смета во однос на Телема.

Инаку и јас сум за да се тргне Телема од „лепливи теми“. Да останат само христијанство, ислам и Модератор темата лепливи... како најбитни и најдемократски исправно да биде :)
Прашањето не беше до тебе...или си станал модератор на религија?
Гледаш..се поставуваш како авторитет на форумов...а тоа не е добро..
После пријавуваш да се држиме до тема а ти прв ги прекршуваш правилата...и тоа без осет за хумор и толеранција...него како кога ти одговара...
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.660
Поени од реакции
11.691
Прашањето не беше до тебе...или си станал модератор на религија?
Гледаш..се поставуваш како авторитет на форумов...а тоа не е добро..
После пријавуваш да се држиме до тема а ти прв ги прекршуваш правилата...и тоа без осет за хумор и толеранција...него како кога ми одговара...
Како ендемски вид на форумов (Телемит) сум повикан да дадам мислење за ова :D
Кога пак расправаме за тоа „авторитет“, кој си пак ти да зборуваш за кои теми да се лепливи кои не и да бараш индиректно да не се лепливи? Бидјеќи ти смета Телема?
Сите други над, само ти под...

Јас само реков дека те поддржувам во тоа што ти смета што Телема е „леплива тема“ и да се тргне. Само нека останат христијанство, ислам и оваа тема Модератор... така е најфер...
Не реков да не се тргне... нека ја избришат ако им смета :)
За да има демократија... Ошо да е прв засекогаш!
 

Ne-misli

Жив ѓавол
Член од
2 август 2016
Мислења
351
Поени од реакции
639
Како ендемски вид на форумов (Телемит) сум повикан да дадам мислење за ова :D
Кога пак расправаме за тоа „авторитет“, кој си пак ти да зборуваш за кои теми да се лепливи кои не и да бараш индиректно да не се лепливи? Бидјеќи ти смета Телема?
Сите други над, само ти под...

Јас само реков дека те поддржувам во тоа што ти смета што Телема е „леплива тема“ и да се тргне. Само нека останат христијанство, ислам и оваа тема Модератор... така е најфер...
Не реков да не се тргне... нека ја избришат ако им смета :)
За да има демократија... Ошо да е прв засекогаш!
Пријателе..абе проста математика е, само требе да се потрудиш...
Јас тебе не те цитирав...немој ни ти мене...
Кажи си твое мислење и точка!!!
Сакаш да ми диктираш и што да пишувам на форумов???....
Тоа коа ќе ти дојдам дома на ракија така ќе се понашаш...
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.660
Поени од реакции
11.691
Сакав да прочиташ затоа те цитирав... како и сега, тука.
Модераторот секако ќе прочита и ќе одговори (и ќе ги разгледа размислите) - иако не знам кој е сега модератор...

И саркастично одговорив, бидејќи демократија што е? Ако Ошо ја направат леплива тема, ќе си задоволен? Ќе има демократија?
Мислам дека ќе си задоволен :)

Наместо да бараш преку Телема, темата Ошо (што е тема за човек, додека Телема е тема за цело комплесно учење, да кажеме и религија) да е леплива и прва, бидејќи гледам те боли тоа што „не е прва“, треба да се потрудиш на темата што ја сакаш (Ошо) да пишуваш посодржајни реплики и размисли, а не навреди и кратки искази во кои претежно на сите им велиш дека не знаат, ќе полагаат и слични зезања. :)

Секако од мене не зависи ништо на форумов, за тоа одлучуваат други - но барем имам право (демократија) да кажам за нештата што мислам и да дадам свој став, ако ме засегаат.
Тоа е тоа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom