До и Од модераторот на подфорум Религија

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.911
Поени од реакции
12.395
@Атеист не знаев за темава, се извинувам.
Е сега ако може образложение во кој дел ми беше постот офтопик?
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Мене не ми се чини дека е офтопик, те молам за реално објаснување, да не грешам и јас.

Се збори за литијата во Струга, а темата е за религијата во време на пандемијата. Што е офтопикот тука?
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Мене не ми се чини дека е офтопик, те молам за реално објаснување, да не грешам и јас.

Се збори за литијата во Струга, а темата е за религијата во време на пандемијата. Што е офтопикот тука?
Кој збори за литијата? Некој си квази-новинар во саркастичен текст? А сигурно и коментарите од фејсбук се на темата? Јас така го оценив, ако сметаш поинаку, имаш моќ поголема од мене, врати го постот, шо да ти кажам.
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
Како е релевантно дали изворот пишува саркастично, сериозно или било како и дали го сметаш за квази-новинар на тоа дали постот е оф топик?
Оф топик се постови кои не се поврзани со темата на дискусија, како на пример, постови за готвење пити у тема за „Религијата и корона", а не постови кои можеби не се релијабилни според тебе, не ти се допаѓа тоа што е напишано или било што друго, а некако се поврзани со религијата и корона...
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.911
Поени од реакции
12.395
Кој збори за литијата? Некој си квази-новинар во саркастичен текст? А сигурно и коментарите од фејсбук се на темата? Јас така го оценив, ако сметаш поинаку, имаш моќ поголема од мене, врати го постот, шо да ти кажам.
На темата исто се постирани коментари од фб од други членови, не гледам дека тоа е означено за офтопик.
Нема врска дали новинарот е квази или не, јас не постирав на тема квалитетот на новинарството во МК. Тоа е колумна на медиумот и секој кој сака има право да си напише мислење. Поентата не ми ни беше во колумната, туку реакцијата на нашите сограѓани на истата. Литијата во Струга наиде на оштри реакции и осуди од јавноста, не знам зошто тука на Кајгана форум, на тема Религија во услови на корона вирус, да ми биде избришано мислење во кое јас ги осудувам верниците.
Стварно би сакала некој валиден аргумент зошто мислењето е офф топик.
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
Дали ми избриша мислење у тема „До и од модераторот на подфорум религија" у кое пишувам ДО модераторот за тоа зошто не е коректно што избришал мислење на член што не е оф топик за „оф топик" со ова образложение?
Screenshot_2020-05-20-00-56-17.jpg

Ако си осетлив на критики или имаш фрки со егото, не мора да вентилираш овде, не е океј. Прифаќај конструктивни критики. Поентата е да увидиш ако нешто грешиш во модерирањето и да го подобриш, а не да глумиш Стаљин. Или да дадеш добар контрааргумент со кој ќе го побиеш мислењето на тој што ти пишал.
Никој не те напаѓа. Впрочем, ова е и поентата на темава. Да пишат луѓе што не се задоволни мислење и ти да образложиш.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Кој збори за литијата? Некој си квази-новинар во саркастичен текст? А сигурно и коментарите од фејсбук се на темата? Јас така го оценив, ако сметаш поинаку, имаш моќ поголема од мене, врати го постот, шо да ти кажам.
Ок, мислењето е вратено. Доколку не ти се модерираше повеќе, фер беше да кажеш, наместо да бришеш мислења со кои не се согласуваш без повод. Ти се заблагодарувам за досегашната помош.
 
Последно уредено:
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
Кој бе смее мене да ми кажува како да се изразувам? Ако ја не вреѓам никого, ако ја не пцуам луѓе и не навредувам членови, како сакам ќе се изразувам. И на латиница, и со пички и со курови и со се.
Изразувај се ти како сакаш, ама на религија нема да може додека сум модератар.
Ете така. :D

G. F. Y. S. !
 
Последно уредено од модератор:

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Јас ја преземам Религија на неодредено време, така да ако треба нешто - сметајте ме мене за модератор на подфорумов.

Тенкју уери мач.
 
Последно уредено:

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Инече....Атеист ме уби од негативни без врска, али ипак стара школа е он и го разбирам за постапките....ноу хард филингс. Треба човек малку да се адаптира на новото време.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Инече....Атеист ме уби од негативни без врска, али ипак стара школа е он и го разбирам за постапките....ноу хард филингс. Треба човек малку да се адаптира на новото време.
Ќе ги разгледаме сите поени што се доделени врз членовите и тие што не се оправдани - ќе ги тргниме, за да не сте полни со негативни поени па после да се случи од збирот на поени да добиете бан на форум.

Затоа, секој што мисли дека незаслужено добил негативни поени - нека се обрати на темава и ќе го разгледаме случајот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom