До и Од модераторот на подфорум Религија

Член од
12 јануари 2016
Мислења
43
Поени од реакции
57
Протести пред владата под хитно. Да се смени сегашниов модератор и да се донесе, па макар и за уши ако треба, стариот модератор. Како тоа си дозволил сегашниов тебе да ти дава казнени поени. Јаз'к. Срам да му е.
Тоа е тоа ниво. Ајде да земеме по едно пиво шегобиецу и да се заебаваме малце. Не е за казнените ме заболе ако добијам казнени кога ги заслужуем, тоа е вашата функција ко модератори. Проблемот е кога ставаш 5 казнени за безобразно зборче у сериозен пост. И место да прифатиш критика, ти влагаш у дефанзива, ја вртиш поентата на мојот пост. Ае овој со глупиов хумор што замара цело време, очекуем од тебе да бидеш пообјективен.
Али нема гајле, секако дека немаш објаснување за твоите критериуми за ставање казнени па што да не, да се нашалиме сите малку. Хехе :)
 

Homer MakeDonski

*Матриот
Член од
14 јуни 2005
Мислења
823
Поени од реакции
86
Зошто ?
Затоа што ете толку можело да се прими , па за да нема растур туриле клуч на тема.
 

Aleksandar Nevski

Окултисти свих земаља ... чувајте се! Доваѓам!
Член од
9 октомври 2011
Мислења
1.074
Поени од реакции
350
Зошо Хомер македонскиов скрос се збунил и си мешал баби и жаби. Буквата Х на латински е КС а на грчки си е Х од ХРИСТОС. Тоа е значи и знакот ХР = ХРИСТОС. Ниѕ кси нит крос нит крис крос нит цркви нит буреци и ајвари. Едноставно ХРИСТОС!!! Браво за затворање на тема што не постои!
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Темата е времено затворена заради хемиско-биолошко прочистување.

Ај сега вратете се на темава, секој нареден офтопик, бан од тема.
Мoже дa ни се врaтaт мислењaтa сo Вселенскиoт пaтник, непрaведнo избришaни?

Гoвoреше декa Христијaнствoтo oсудувaлo љубoв, пa се плaшеше декa и тoј ќе биде oсуден oд oпштествптo.

Јaс му укaжaв декa не е тaкa, и никoј немa дa гo oсуди.
Дури и зa пивo гo дoгoвaрaв?
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Мoже дa ни се врaтaт мислењaтa сo Вселенскиoт пaтник, непрaведнo избришaни?

Гoвoреше декa Христијaнствoтo oсудувaлo љубoв, пa се плaшеше декa и тoј ќе биде oсуден oд oпштествптo.

Јaс му укaжaв декa не е тaкa, и никoј немa дa гo oсуди.
Дури и зa пивo гo дoгoвaрaв?
Се е праведно избришано и едитирано. Забегавте во офтопици. Пиво договарајте си на ПП.

П.С. За сите. Ничиј личен живот, ниту интелектуални способности не се тема. Засрамете се, 30+ мислења избришани или едитирани во Прашања за христијанството и 20тина на другата тема. Не можам да ве стигнам сите да ве прочитам и бришам колку што вие можете да напишете секакви брљотини.
 
Последно уредено:

Homer MakeDonski

*Матриот
Член од
14 јуни 2005
Мислења
823
Поени од реакции
86
Атеист
Она што за некого е правда за друг е неправда .Од што да се срамиме ? Од нечија инфериорност или незнаење ли да се срамиме ?Ако треба да се има срам, убаво е да се исчита кој е тој што треба да се срами и зошто треба да се засрами .
Мене не ми е јасно и не се срамам да прашам следново.
Зошто на една тема стои испишано кои се модераторите на подфорумите меѓу нив не е наведен Атеист?
За подфорум Религија стои :Религија: @@exlexmk , .
Значи ако стои exlexmk , стои exlexmk , па се думам со кое право ликот Атеист си дозволува модерирање по темите ?
Прашањето е освен што е дежурен Шаман ,каква друга функција има Атеист ?
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Мене не ми е јасно и не се срамам да прашам следново.
Зошто на една тема стои испишано кои се модераторите на подфорумите меѓу нив не е наведен Атеист?
За подфорум Религија стои :Религија: @@exlexmk , .
Значи ако стои exlexmk , стои exlexmk , па се думам со кое право ликот Атеист си дозволува модерирање по темите ?
Прашањето е освен што е дежурен Шаман ,каква друга функција има Атеист ?
@Daedalus е отстранет од модераторската позиција во Религија.

Нов модератор на Религија е @Атеист

Честитки!
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Атеист
Она што за некого е правда за друг е неправда .Од што да се срамиме ? Од нечија инфериорност или незнаење ли да се срамиме ?Ако треба да се има срам, убаво е да се исчита кој е тој што треба да се срами и зошто треба да се засрами .
Тие што пишувале и чии мислења се избришани си знаат за што треба да се срамат. Си дозволуваат да пишуваат сенешто кај што не е место.
Нема правди и неправди. Слободно судиско уверување. Како јас одлучам, таа е последна. Имаш повисоки инстанци ако сметаш дека не сум во право. :)
Мене не ми е јасно и не се срамам да прашам следново.
Зошто на една тема стои испишано кои се модераторите на подфорумите меѓу нив не е наведен Атеист?
За подфорум Религија стои :Религија: @@exlexmk , .
Значи ако стои exlexmk , стои exlexmk , па се думам со кое право ликот Атеист си дозволува модерирање по темите ?
Прашањето е освен што е дежурен Шаман ,каква друга функција има Атеист ?
Не бе немам јас право на модерирање, тоа админиве си поигруваат со тебе за да стекнеш лажна претстава дека јас модерирам.:D
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Зашто ми е избришан последниот пост, во кој беше одговорот кон Let3?
 
Последно уредено од модератор:

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Зашто ми е избришан последниот пост, во кој беше одговорот кон Let3?
Затоа што содржи непристојни зборови несоодветни за форумов. Внимавај во иднина на речникот зошто ќе делам и казнени покрај бришењето на мислење. Пробај да дадеш одговор на покултурен начин.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Наградни прашања до админот/модераторот:

1. Зашто моите постови како одговор до антихристиве на форумов, често ги бришеш?
2. Зашто постовите од антихристите кон моите постови, не ги бришеш туку остануваат без моите коментари кон истите?

Се надевам дека е неслучајно...
 
S

SpaceTraveler

Гостин
Наградни прашања до админот/модераторот:

1. Зашто моите постови како одговор до антихристиве на форумов, често ги бришеш?
2. Зашто постовите од антихристите кон моите постови, не ги бришеш туку остануваат без моите коментари кон истите?

Се надевам дека е неслучајно...
Не е точно, ти лажеш секаде и штом ставиш прст на тастатура. Колку пати моите постови беа избришани до сега, дури добив и бан. Вие православните сте екстремисти! Или ќе бидете големи светци или ќе бидете големи жртви, се според потребите ваши. Провидно!
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Наградни прашања до админот/модераторот:

1. Зашто моите постови како одговор до антихристиве на форумов, често ги бришеш?
2. Зашто постовите од антихристите кон моите постови, не ги бришеш туку остануваат без моите коментари кон истите?

Се надевам дека е неслучајно...
Наградни одговори за тебе.
1. Затоа што или содржат навреди или непристојни зборови или се тотален офтопик.
2. Не постојат антихристи, барем не на форумов. Или ќе се научиш да се однесуваш пристојно или и натаму ќе ти бидат бришани постови (а бога ми Одина и понекоја казна ќе добиеш). Твоите муабети за „станисти“, „антихристи“..... вакви или онакви ќе си го правите в црква или по дома. Навреди нема да бидат толерирани.
Имај среќа што беше помилуван, за работи кои се казнуваат со перманентен бан. Имаш трета шанса, искористи ја разумно.

На паметен човек му е доволно од толку опомени да извлече поука. Се надевам си во паметните.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom