До и Од модераторот на подфорум Религија

Член од
16 декември 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.192
@Изгрев делот со жиро сметката го тргнав пошто темава е за верски вести, а не за донации, другото го оставив. Има подфорум за барање донации.
Али колку што знам, таму се постираат апели за хуманитарна помош дали на сиромави или на болни. Ќе прашам како стои полисата на форумот за барање на други видови на донации и ќе те известам или тука или по ПП за у случај да сакаш да си отвориш тема во која бараш донации за градење на црквава.
Направив целосно копи-пејст на веста затоа и жиросметката. Не сум имал предвид барање донација.(y)
 
D

Daedalus

Гостин
Направив целосно копи-пејст на веста затоа и жиросметката. Не сум имал предвид барање донација.(y)
Нема гајле, мене и онака ме интересира како иде за тие ствари, па ќе пишам како и да е, да си знаете за у иднина, во случај да сакате нешто у тој стил.

@Изгрев
Се' додека темите не се измама, може.
 
Последно уредено од модератор:

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.217
Јас пак фаќај врски кај свештени лица ( имам еден пријател поп, ми се најдва понекогаш посебно за вакви работи) , а тој на овоземските власти ме наклеветил. Сега ке треба на некој од админите да му борџам услуга.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Тебе ти смета тоа? :)
Јо бе, али ми се чини дека има поатеистички теми за атеистички модератори...:icon_lol:
Ај, ќе видимо како ќе модерисаш по верскиве теми.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Јо бе, али ми се чини дека има поатеистички теми за атеистички модератори...:icon_lol:
Ај, ќе видимо како ќе модерисаш по верскиве теми.
Подфорумов се вика религија, не вера не православие не некако поинаку.
А дека однесувањето на едни и на други (вклучувајќи ме и мене и тебе) на овој подфорум не зависи од верата си самиот сведок. Целта е да се воведе ред, без разлика кој што ќе мисли дали е во право или не. Се може (ако се сака, нормално) да се каже на културен и фин начин. Нема да толерирам ни едни ни други ако се огрешите од форумските закони.
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.192
Атеист
Aј со среќа нека ти е,арно досега те игнорирав ама сега управник си станал, мора да комуницираме.
Ништо лично ама ’’атеист’’ модератор на религија апсурдно ми се чини:eek:.Како и да е.
---- Избришано од Модератор ------
За дивеењето на создателот на темата, стариот модератор не се произнесе, гледам и ти нешто траеш, или со заклучувањето на темата-кој што правел никому-ништо, како после војна-кој тепан тепан, кој ..... .....
 
Последно уредено од модератор:

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Само модератор на подфорум религија.
Атеист
Aј со среќа нека ти е,арно досега те игнорирав ама сега управник си станал, мора да комуницираме.
Ништо лично ама ’’атеист’’ модератор на религија апсурдно ми се чини:eek:.Како и да е.
Сметам дека многу се забега офтопик на темава а оние кои беа прозвани на темава пишуваа за се освен за темата.
Затоа иде под клуч. Ако некој има замерки, нека каже.

За дивеењето на создателот на темата, стариот модератор не се произнесе, гледам и ти нешто траеш, или со заклучувањето на темата-кој што правел никому-ништо, како после војна-кој тепан тепан, кој ..... .....
Пред се благодарам. Нема да го коментирам твоето гледиште кој треба да биде модераатор. То би било исто ко на подфорум спорт модератори да мора да бидат врвни спортисти и то со најмалку олимписки медал.

Стариот модератор не се произнесе бидејќи не беше на таа функција веќе. Подолго време немаше воопшто модератор.
Од друга страна нема што да се произнесувам. Нималку помало не беше дивеењето ни на некои твои браќа по вера, и ни ти некогаш не беше баш нежен. Бидејќи скроз избегавте од темата, за да не делам казнени, ионака повеќето не ја ни разбраа поентата на темата, темата оди под клуч.

П. С. Последниот пост на “Верски вести“ ти е избришан затоа што нема врска со никакви вести уште пак помалку со верски. Прочитајте си ги правилата на религија. Не знам како претходните модератори толерирале такво нешто, јас нема да толерирам. За злодела на одредена верска заедница ниту пак за политички ставови нема место на верски вести. Ќе те замолам вакво нешто да не се повторува за да не делиме казнени поени.

П.П.С. И постот на @Ipsissimus во темата за дискусија е избришан поради горе споменатато. @Ipsissimus ако сметаш дека постот треба да стои (ако мене ме прашаш, треба) можеш да го поставиш повторно но со линк од ѓомити веста, а не како цититрано на @Изгрев

П.П.П.С. @Изгрев, како модератор мојата е последна, нема да дозволам коментирање на оваа тема. Имате доволно теми. Таму постирајте за споменатиот став на некој си, кој и да е. А може да си отварате и нови теми.
Последна опомена пред да почнам со казни.
 
Последно уредено:
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.753
Поени од реакции
24.442
Ништо лично ама ’’атеист’’ модератор на религија апсурдно ми се чини:eek:.
Атеистот за да стане атеист значи дека претходно добро ги има „изџвакано“ религиите. Колку и да ти звучи чудно, најчесто налетувам на атеисти кои имаат познавање во областа на религиите повеќе и од самите верници.
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.192
Првата реченица од правилото за темата верски вести гласи-
’’Секоја вест од областа на религијата или има некаква поврзаност со религија оди на оваа тема.
Значи споделување на било каква Вест и настани кои се случуваат/случиле.’’

Е сега навистина ми е нејасно како вест во која стои став за едно општествено собитие од најголемата верска организација во соодветната земја, не соодвстствува со правилата за темата?
Бојкот за политичарите што го изгласаа законот
http://www.bigorski.org.mk/index.php?content_type=vesti_od_pravoslavieto&action=details&record_id=2228
П.С темава е до модераторот(тебе), зошто на темава се реплицираат постови од/до членови?А гледам дека дури и такви постови кои не се во согласност ти се допаѓаа, значи одобруваш кршење на правила?
 
Последно уредено од модератор:

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Првата реченица од правилото за темата верски вести гласи-
’’Секоја вест од областа на религијата или има некаква поврзаност со религија оди на оваа тема.
Значи споделување на било каква Вест и настани кои се случуваат/случиле.’’

Е сега навистина ми е нејасно како вест во која стои став за едно општествено собитие од најголемата верска организација во соодветната земја, не соодвстствува со правилата за темата?
Значи правилата на подфорумов да си ги препрочиташ. Ако некој си митрополит на некоја си црква има одреден личен став за на пр. Нуклеарното оружје, за цунамите на Филипини или за уредувачката политика на CNN или за геј заедниците.... тоа не е верска вест и нема ама баш никаква врска со верата.
Бојкот за политичарите што го изгласаа законот
http://www.bigorski.org.mk/index.php?content_type=vesti_od_pravoslavieto&action=details&record_id=2228
П.С темава е до модераторот(тебе), зошто на темава се реплицираат постови од/до членови?А гледам дека дури и такви постови кои не се во согласност ти се допаѓаа, значи одобруваш кршење на правила?
Иако модераторското право ми дава да бришам кој сакам пост на овој подфорум, постови од времето кога јас не сум бил модератор немам намера да бришам или корегирам. Дали нешто сум лајкнал или не е небитно во муабетов.
Спорниов текст можеш слободно кај сакаш во која сакаш друга тема да ја ставиш, но не и во верски вести.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.217
@Атеист јас како содавател на темата која е затворена за нови мислење вложувам официјален протест околу затворањето. Причината за затворање ни оддалеку не е оправдана затоа што ако на некој не им се допаѓа темата или прашањата во истата , од сега па натаму едноставно ке одат оффтопик( како што и почнаа од самиот почеток) и секоја тема ке ја затворат, така да мислам дека не е тоа начин. Би предложил разумен компромис , а тоа е темата да се отвори, сите досегашни очајни обиди да ја дефокусираат темата нека останат,а сите идни кои не се во духот на истата да се бришат, а при повторување на истите да се санкционираат. Па ко воли нек изволи.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
@Атеист јас како содавател на темата која е затворена за нови мислење вложувам официјален протест околу затворањето. Причината за затворање ни оддалеку не е оправдана затоа што ако на некој не им се допаѓа темата или прашањата во истата , од сега па натаму едноставно ке одат оффтопик( како што и почнаа од самиот почеток) и секоја тема ке ја затворат, така да мислам дека не е тоа начин. Би предложил разумен компромис , а тоа е темата да се отвори, сите досегашни очајни обиди да ја дефокусираат темата нека останат,а сите идни кои не се во духот на истата да се бришат, а при повторување на истите да се санкционираат. Па ко воли нек изволи.
Ок, ќе ја отвориме повторно, но да намалите со лични препукувања и уште еднаш накратко образложи што е всушност темата. Едно кратко од 2 реченици. Ако се сложуваш темата ќе биде отворена. Бива така?

@Agda Beata @MIKI1 @121314 @wicked_1 Не ја злоупотребувајте темата. Имате тема прашања за атеистите. Таму кажете си какви атеисти има.
Не идете овде офтопик. Темава овде е строго наменска.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom