Дојран

Член од
7 септември 2016
Мислења
137
Поени од реакции
247
Како е ситуација у дојран со езерото?

за бањање, плажи и такви ствари, вреди да се иде??

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.518
Поени од реакции
42.719

Минатиот викенд бев до Стар Дојран. Езерото како и секогаш, зелено, не многу привлечно. Во трски обраснато, освен кај плажите што имаат зачистено.
Градската ми се виде преполна, чадор до чадор и многу е скратена пошто езерото е подигнато. Фук Так плажата можда најдобра е во моментов, широка, чадори и лежалки поставени на растојание. Е не знам во вода каква е состојбата таму, дното колку е чисто.

А интензивно работеа и после Фук Так плажата, се чистеше брегот, езерото. Веројатно уште некоја плажа ќе никне наскоро :)

За бањање на претходната страна пишаа дека најдобро било во Николиќ.

Член од
25 јули 2017
Мислења
1.594
Поени од реакции
1.313

Никако не вреди (море си е море ама корона тајм) езерото е катастрофа луѓе полно ѓупци полно во водата и они се луѓе ама со наргиле во водата па скокаат, песни и да не набројувам. Од Гевгелија сум и 4 години веќе по ред кога и да сум бил за Дојран никако во езерото само во базент бањање.

Член од
12 март 2009
Мислења
14.169
Поени од реакции
8.667
одев со децата пред 30+години...се сеќавам отидовме на плажа во Мрдаја. Имав едно мало ЖОЛТО детско кајче, од пвц, од лихнида. По капењето седнавме на плажа а кајчето мокро на сонце. За 10 минути од ЖОЛТО стана ЗЕЛЕНО, во бел ден на пладне СЛЕТАА и го прекрија кајчето 1000-ци Дојрански ЗЕЛЕНИ комарци :cool:

Член од
26 јануари 2009
Мислења
6.410
Поени од реакции
3.960
Значи за пливање во Николич :) Ме интересираше и дали има уште нешто што би можело да се посети? Знам Смоларски водопади се блиску, па планирам еден ден и за таму.
Смиларски водопад, колешински водопад, мокрински извори... Во близина на Смолари ти е комплекс лебедово езеро, имаат одлична храна. Ако сакаш добар поглед кон цела струмичка котлина, на тутијата кај колешински водопад.

На врв Bottom