Дојран

Член од
4 мај 2014
Мислења
319
Поени од реакции
35
800, 1000, 1200, 1500 денари од вечер.
Имаш некое бројче да ми дадеш да свртам за апартмани да видам за 2ца за 4ца незнам уште али онака да видам да разгледам да прашам
 
Член од
15 август 2011
Мислења
115
Поени од реакции
32
продавам две автобуски карти (повратни ск-дојран-ск) за во петок од 14.00 цена 1200
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.276
Поени од реакции
764
Дали некој има правено диво кампување во стар Дојран? Некаде над населбите, во шумата..? И дали мислите дека е изводливо? Зборам за хардкор кампинг... Цело време оган да има, со шатор, итн.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
3.460
Поени од реакции
2.173
Дали некој има правено диво кампување во стар Дојран? Некаде над населбите, во шумата..? И дали мислите дека е изводливо? Зборам за хардкор кампинг... Цело време оган да има, со шатор, итн.
Ти си тежок пироман .. Сакаш да го снема Дојран од мапата
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.276
Поени од реакции
764
Ти си тежок пироман .. Сакаш да го снема Дојран од мапата
Хахаха.. ме погоди. :)) Затоа прашувам дали е изводливо ..... + ако праам оган ќе направам да биде безбедно скроз.
 
Член од
10 август 2013
Мислења
409
Поени од реакции
534
Друштво, како е во Стар Дојран годинава има луѓе ?
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.102
Поени од реакции
437
Во Дојран е убаво ама не ми се свиѓа езерото,има многу трски,треви,алги,зелени работи
 
Член од
27 март 2018
Мислења
9
Поени од реакции
0
Здраво дечки,

Би сакал да ве прашам дали го знаете името на апартманот што е веднаш на самата автобуска станица?
Сопственикот беше стар човек по име Кољо но не можам да го најдам на оглас а немам телефонски број...

Ви Благодарам
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
6.994
Поени од реакции
10.657
ice_screenshot_20200417-202330.png

... градоначалникот Илија Ј. го гледам (со гримаса) вели „да не вознемирувате прилепчани, тоа беа постари пациенти позитивни на коронавируси, на 67 годишна возраст“ ? :eek:аууу бре градоЧелниче, па тие не се луѓе? отпишаните се или што? инаку, на која возраст сте вие ?
П.С.
... не ја носи така заштитната маска под брада како јапонско знаме, ебаго! :facepalm:
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.641
Поени од реакции
3.206
Прегледај го приврзокот 245339

... градоначалникот Илија Ј. го гледам (со гримаса) вели „да не вознемирувате прилепчани, тоа беа постари пациенти позитивни на коронавируси, на 67 годишна возраст“ ? :eek:аууу бре градоЧелниче, па тие не се луѓе? отпишаните се или што? инаку, на која возраст сте вие ?
П.С.
... не ја носи така заштитната маска под брада како јапонско знаме, ебаго! :facepalm:
Дојран си го направивте Прилеп. :pos:
Скопје ние не го даваме.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.165
Поени од реакции
2.375
Годинава пред се поради желба да се види и тој дел од земјата, а и поради неможноста да се оди негде надвор на одмор, се одлучив за Дојран.

Некој да посетил скоро, препораки и слично? Плажа да се посети, како е водата?
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
648
Поени од реакции
1.510
Годинава пред се поради желба да се види и тој дел од земјата, а и поради неможноста да се оди негде надвор на одмор, се одлучив за Дојран.

Некој да посетил скоро, препораки и слично? Плажа да се посети, како е водата?
Бев по риба минатата недела, кејот на неколку места е под вода, ама направиле патека да се поминува, иако не изгледа убаво, плажи во Стар Дојран се Градската и ја средува на Фук Так, чистеа и дел во водата од трска и трави.
Водата си е иста, али во село Николич ти е најбистра и најдобра за капење.
Ако имаш уште некој прашања пиши слободно.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.165
Поени од реакции
2.375
Бев по риба минатата недела, кејот на неколку места е под вода, ама направиле патека да се поминува, иако не изгледа убаво, плажи во Стар Дојран се Градската и ја средува на Фук Так, чистеа и дел во водата од трска и трави.
Водата си е иста, али во село Николич ти е најбистра и најдобра за капење.
Ако имаш уште некој прашања пиши слободно.
Значи за пливање во Николич :) Ме интересираше и дали има уште нешто што би можело да се посети? Знам Смоларски водопади се блиску, па планирам еден ден и за таму.
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
648
Поени од реакции
1.510
Значи за пливање во Николич :) Ме интересираше и дали има уште нешто што би можело да се посети? Знам Смоларски водопади се блиску, па планирам еден ден и за таму.
Тоа ти е одлична идеја, Смоларски и Колешински водопади и секако самата планина Беласица, по пат од Струмица кон Дојран имаше добар ресторан од лева страна, ресторанот на самите водопади не ми оставија добар впечаток, кога сте веќе таму прошетајте си и низ Струмица, убав град ви е.

Во Стар Дојран имаш стара сат кула, која така стои заборавена од времето и амам стара бања од турско време која и не е баш во добра состојба.
Добри ресторани ти се Фук Так и Гранико(има и прекрасен поглед) ако одиш обавезно пробај од дојрански крап, млечка или плескавица од икра, ако си со деца хотелот Романтик ти е одлична идеја имаат се што ви треба.
Друго што можеш моментално да посетиш во Дојран, куќата на Дојрана(на влезот на улицата што оди кон кампот Партизан, од десна страна) езерскиот музеј сместен во просториите на локалната самоуправа, обавезно станувајте рано наутро на изгрејсонце, преубаво е, а и дојранчани веруваат дека испраувањето на водата рано наутро има големи здравствени придобивки.

И да, не очекувај премногу.. и тоа што го има е не функционално барем за сега.
Се надевам добро ќе си го искомбинирате одморот и убаво ќе поминете.
 
На врв Bottom