Дојран

buba18

God is a DJ
Член од
8 јануари 2009
Мислења
358
Поени од реакции
10
Сељаци се оние кои употребуваат и кој нарекуваат некого сељаци(се надевам дека некој ке се пронајде во ова).Инаку Дојран е добар за одмор во вистинска смисла на зборот.Убаво човек ке си помине ако има добро друштво тогаш нема да му недостасува ниту дискотеки ни ништо.Има многу комарци, има народ претежно млади парови со дечиња.Има и млад свет ама во помал број.Не е е скапо ако си напраиш сам забава ке ти биде убаво а ако не ке си се отспиеш и уживаш 10 дена :salut:
Прочитав дека веќе си била во Дојран
Како си помина? :)
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Taва лето ич не ме аресеше Дојран !
Денеска ојдеме немаше место, ојдееме право на плажата и седееме 20 минути се бајнааме и пак оште 10 мин. поседееме и си ојдееме ..
:nesum::nerv:
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
134
Поени од реакции
1
e bev vo dojran i bev pozitivno iznenadena super bese se i plazite se dobri i kafici na plazite i sekoja vecer zivi svirki vo kaficite top bese
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
134
Поени од реакции
1
e ima vo nov dojran vo hotelot istatov i ima uste eden vo centarot do pazarot vo toj hotel ne mi teknuva na imeto mozes da go koristes i ako ne prestojuvas tamu samo ke si platis.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
јас пред некој ден се вратив од Дојран и си поминав феноменално.... водата топла, плажата песок, мирно, топло... комарци и немаше многу пош прскаа пред Илинден.. за туристичко место страшно ефтино... немаше племе.... уживанција...најдобрата скара во живот ја пробав таму....

инаку после овој одмор му кажувам чао на Охрид засекогаш во поглед на одмори... единствено предвид доаѓаат викенди..
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Синока шетав низ стар дојран и се гледа дека се повеке и повеке туристи доагаат тука. Инаку за базенти ги имаш во хотел истатов и во хотел полин.
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Имам лоши спомени од местово.Пред неколку години бев на одмор таму,пола и повеќе од одморот го поминав во кревет,лежејќи,со апчиња,сокови и триста чуда.Се вратив дома со лузна на левиот образ како последица од онесвестување.За лекарот кој што ме „лечеше“ не вреди ни да зборувам.Ме разболе уште толку.
Град како град не ми се допаѓа ама баш ич,можеби сега нешто се сменило амаааа...џабе.
 
M

makedon^

Гостин
Дојран за разлика од друзите години е многу подобар годинава
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
имам појдено на одмор, супер градче е сега што си е помало и нема кај да се оди многу многу ама сепак ок е :smir:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Мора да се отиде следна година.Многу се пофалија оваа година.:helou:
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
Да добро ќе е кога нема да има комарци
во рестораните барем.
-кога ќе ти носат букавец без умрени комарци и други инсекти.
- кога нема да ти носат избледени фискални сметки
- кога нема да се ситни души

Сепак од минатата година се подобри со организција на општ карактер

За водата на езерото неможам да кажам многу ми е езиво
За сместување останува правилото ситни души со редки исклучоци, но кој и го корсити за 70 км пат

Дојран најблиското место да избегнеш од монотомноста на Струмица, но сепак веќе има алтернативи подобри

Некој ќе каже за маленки деца арно било топла вода е не е арно ако треба да ги мачкаш нонстоп против комарци си ги има многу. Дојран е добар за пензионери
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
јас пред некој ден се вратив од Дојран и си поминав феноменално.... водата топла, плажата песок, мирно, топло... комарци и немаше многу пош прскаа пред Илинден.. за туристичко место страшно ефтино... немаше племе.... уживанција...најдобрата скара во живот ја пробав таму....

инаку после овој одмор му кажувам чао на Охрид засекогаш во поглед на одмори... единствено предвид доаѓаат викенди..
garant si bila so decko
 

Kajgana Shop

На врв Bottom