Дочек нова година

Како ја дочекувате новата година ?

  • Дома со друштвото/семејно гледаме што ќе понудат телевизиите

    Гласови: 17 32,7%
  • Дома со пријатели/семејно пуштаме Youtube музика по наш избор

    Гласови: 20 38,5%
  • Одам на планина со партнерот/партнерката/семејно во викендичка

    Гласови: 0 0,0%
  • Одам на планина со пријателите во викендичка

    Гласови: 2 3,8%
  • Во ресторан оро ќе играме

    Гласови: 9 17,3%
  • Патувам со партнерот/ партнерката/ семејно надвор од државава

    Гласови: 3 5,8%
  • Работно келнер сум во ресторан/кафиќ/диско

    Гласови: 1 1,9%

  • Вкупно гласачи
    52
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.851
28 години.
Поентата ми беше дека ќе има некој што ќе гњави малку. Ќе ти честита и после поднапиен ќе ти филозофира.
па тоа не е ништо, може спроти тебе пијаничишта да седат и да почнат да кршат, увек има полошо
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
па тоа не е ништо, може спроти тебе пијаничишта да седат и да почнат да кршат, увек има полошо
Да има и полошо. Јас и не сум љубител на кафанско славење иако сакам прослави но да биде домашна атмосфера кај фамилија, пријатели или дома кога ќе ми дојдат пријатели или од фамилија да се пуштаат песни и да се седи на маса опуштено подолго време.
 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Мразам дочек нова година по кафани иако не сум бил никогаш но знам дека во кафаните е лошо затоа што не знаеш кој ќе бидат гостите бидејќи не е свадба па сам да си бираш кого ќе има. Таму ќе видиш сигурно и некој кој што не ни сакаш нити си се надевал дека ќе видиш. Ќе мора со некој што го знаеш од град и повеќе од здраво немате разменето зборови цела година да направите некој разговор или пак ќе ти честита нова година.

Истото го мислам и за кафиќите.
Еден од попознатите кафичи на кеј, не е Дион, но не сакам да го именувам кој е (не сакам да му наштетам), во алкохолот што го служат го отвараат и ставаат вода, а вадат од пијалокот малце. А сигурно и другите прават некои мучки за кои обичниот народ како мене, тебе и слични не ги знаат.

Оваа информација ми е од прва рака.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.542
јас славев на бродот на среќата ххх
ок бенд имаше, направија атмосфера поише екс ју рок песнички ама имаше и наши
цените не им беа претерано високи
флашире сами си ги отваравме, немаше нишо разредено


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
K

kicodarker

Гостин
Еден од попознатите кафичи на кеј, не е Дион, но не сакам да го именувам кој е (не сакам да му наштетам), во алкохолот што го служат го отвараат и ставаат вода, а вадат од пијалокот малце. А сигурно и другите прават некои мучки за кои обичниот народ како мене, тебе и слични не ги знаат.

Оваа информација ми е од прва рака.
Не ти е од прва рака информацијата,џабе измислуваш.
Вода во алкохол се осеќа па дури и само измиена да е чашата и да ти наточат алкохол во неа ќе осети нормален човек.
Тие селски-југо финти не важат, денес ако сакаш квалитетен алкохол треба да платиш. Набавуваат ѓубре кое е полошо и од комбинација алкохол со вода и така прават промет.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Не ти е од прва рака информацијата,џабе измислуваш.
Вода во алкохол се осеќа па дури и само измиена да е чашата и да ти наточат алкохол во неа ќе осети нормален човек.
Тие селски-југо финти не важат, денес ако сакаш квалитетен алкохол треба да платиш. Набавуваат ѓубре кое е полошо и од комбинација алкохол со вода и така прават промет.
Јас ти кажувам информација од прва рака. Ти можеш да си мислиш што сакаш. Нормално дека нема да ти стават вода кога си трезен. Размисли малку...
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.542
Јас ти кажувам информација од прва рака. Ти можеш да си мислиш што сакаш. Нормално дека нема да ти стават вода кога си трезен. Размисли малку...
водата ја заменуваат со мраз, кратат по малце поише мраз и така им останува фазла па си делат шанкерите, односно персоналот



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
K

kicodarker

Гостин
Јас ти кажувам информација од прва рака. Ти можеш да си мислиш што сакаш. Нормално дека нема да ти стават вода кога си трезен. Размисли малку...
Абре кај постои мешање алкохол со вода та не пијан ќутук биди се сеќава и по боја мирис вкуа и по се!
Денеска за да заработат купуваат доста ефтин алкохол и на тоа количински трошат мн.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.851
Абре кај постои мешање алкохол со вода та не пијан ќутук биди се сеќава и по боја мирис вкуа и по се!
Денеска за да заработат купуваат доста ефтин алкохол и на тоа количински трошат мн.
ставаат баеѓи мраз внатре и мразот се топи нормално, милион пати ми се десило чашата да ми е пола вода пола коњак, мочка у превод исто како да пиеш.
 
K

kicodarker

Гостин
ставаат баеѓи мраз внатре и мразот се топи нормално, милион пати ми се десило чашата да ми е пола вода пола коњак, мочка у превод исто како да пиеш.

Мразот е друго тука количински крати. Алкохолот штом допре вода нема ефект веќе тоа. А дека се меша со вода и се сервира, ко што тврди оној погоре, за малку.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom