Дочек нова година

Како ја дочекувате новата година ?

  • Дома со друштвото/семејно гледаме што ќе понудат телевизиите

    Гласови: 17 32,7%
  • Дома со пријатели/семејно пуштаме Youtube музика по наш избор

    Гласови: 20 38,5%
  • Одам на планина со партнерот/партнерката/семејно во викендичка

    Гласови: 0 0,0%
  • Одам на планина со пријателите во викендичка

    Гласови: 2 3,8%
  • Во ресторан оро ќе играме

    Гласови: 9 17,3%
  • Патувам со партнерот/ партнерката/ семејно надвор од државава

    Гласови: 3 5,8%
  • Работно келнер сум во ресторан/кафиќ/диско

    Гласови: 1 1,9%

  • Вкупно гласачи
    52
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
7.515
Општа тема за тоа како ќе си ја дочекате новата година што доаѓа.

Исто така ме интересира што мислите дали треба да се прославува и испраќа последниот ден од годината а дочекува новата година ?

Јас мислам дека не треба да се прославува толку еуфорично туку треба во живото било кој календарски ден да има прослава а не тоа да мора да е некој повод за веселба.

Ако веќе има ваква тема слободно нека се избрише или спои оваа со таа веќе постоечка.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.357
Поени од реакции
38.333
преку глава од овие католички празници, се знае кога е нашата нова година на василица
 
Член од
17 март 2014
Мислења
600
Поени од реакции
1.662
Home Sweet Home :')


:oftopik:
Ќе има ли тема за аплицирање за мењање никови оваа година :vozbud: ?
За другар прашувам :D:angel:

п.с . Среќна Нова на сите што го читаат ова :aplauz::oeoeoe::tvg:
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Ja slavam nova godina kugai da mi prdne u teko na kalendarskata godina od 365 dena tako da ovaj den neso mi e niso posebno.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Дома, веќе 6-та година. Во кафана и ресторан веќе никад више. Газдите на рестораните, кафаните, дискотеките нудат му*а за бубрези и се полнат со пари од неандерталци што мислат дека ако излегле во кафана е врвот. За 2.000 денари треба и Руска салата да ми дадат, а не саламче и кашкавалче. Нека си идат нека си слават таму тие што се у еуфорија и се мислат дека го фатиле господ за му*а дека ќе ги видат на фб дека се во Дион, Интермецо и слични булшит места.

Дома си е дома.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
7.515
Дома, веќе 6-та година. Во кафана и ресторан веќе никад више. Газдите на рестораните, кафаните, дискотеките нудат му*а за бубрези и се полнат со пари од неандерталци што мислат дека ако излегле во кафана е врвот. За 2.000 денари треба и Руска салата да ми дадат, а не саламче и кашкавалче. Нека си идат нека си слават таму тие што се у еуфорија и се мислат дека го фатиле господ за му*а дека ќе ги видат на фб дека се во Дион, Интермецо и слични булшит места.

Дома си е дома.
Мразам дочек нова година по кафани иако не сум бил никогаш но знам дека во кафаните е лошо затоа што не знаеш кој ќе бидат гостите бидејќи не е свадба па сам да си бираш кого ќе има. Таму ќе видиш сигурно и некој кој што не ни сакаш нити си се надевал дека ќе видиш. Ќе мора со некој што го знаеш од град и повеќе од здраво немате разменето зборови цела година да направите некој разговор или пак ќе ти честита нова година.

Истото го мислам и за кафиќите.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ќе мора со некој што го знаеш од град и повеќе од здраво немате разменето зборови цела година да направите некој разговор или пак ќе ти честита нова година.
Немој ќе те изеде некој таков ако ти честита нова година.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Сите викаат глупости славењево НГ а местава крцаат, букирани уште од октомври месец :D Исто како во Лофт никој што не оди или па немаше да оди сеедно а од Инстаграм сториња знаеш и славините во WCто какви се.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Типичен Македонец кој на интернет пишува дека ништо не слави и не оди на такви места каде што одат сите, а едвај чека прилика да оди таму и да се пофали со некоја слика. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom