Дочек на ракометарите

Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Што мислите без разлика на понатамошниот тек.
Дали треба да се пречекат ракометарите како херои и дали треба да се направи голем пречек сличен на оној како за кошаркарите?
Според мене момците го оставија срцето на теренот со малку повеќе среќа сега ќе имавме 5 а не 1 бод, а ниту една утакмица не изгубивме затоа што бевме послаби. Мене ме направија да бидам горд на мојата земја па мислам дека е редно да им покажеме дека стоиме зад нив и во добро и во лошо, да се почуствуват како победници а не како губитници после овој турнир.
--- надополнето: 22 јануари 2012 во 01:10 ---
Поправете го насловот се избрзав.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Пречек обавезно....ама без минење под порти и сл.....оти инаку ќе го девалвираме значењето на зборот триумф.

А за фин пречек на аеродром или на плоштад,тоа молим(бидејќи народот спонтано ќе се собере)...значи без церемонии,на пречекување кралско семејство.

п.с Е ако влеземе у полуфинале....е тогаш нека се враќаат,и да не продолжуваат да играат...и ќе си прогласиме дека сме ние финалисти и ај здраво...ќе јадеме и ќе пиеме 3 дена,и 3 ноќи.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Ќе има сигурно дочек, можеби не онаков како на кошаркарите, али сигурен сум дека има луѓе што го ценат нивниот труд,пожртвуваност и квалитет и што ќе отидат да ги пречекаат. :)
 
М

Мартин`

Гостин
Секако дека треба барем да се пречекаат на аеродром, за друго како кошаркарите што беше (за плоштад) незнам баш ..
инаку сеуште се надевам дека има шанси и да минат под триумфалната капија со бронза барем :icon_lol:
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
Супер би било, доколку се пласираме во 8те најдобри би било и са славење не само за дочек (y)
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
треба дочек да им се приреди, и мислам дека самиот дочек ќе биде до дострелот, нема потреба да се спомне и вреднува
 
G

galaxy

Гостин
Кој наш претставник во кој било натпревар надвор не бил соодветно дочекан?
Ако дочекот кој им го приредија на кошаркарите нам ни врши толку притисок да размислуваме како да ги дочекаме и следните натпреварувачи, замислете каков притисок им врши на оние што таму нѐ претставуваат.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.808
Поени од реакции
15.899
Среќа или не среќа што сме во Македонија.
Да бевме во друга држава ќе требаше на аеродром да спиеме, секогаш ко ќе се враќаше некоја репрезентација.
Сето е тоа убав дочек/пречек ти реков - ми рече, ама само се прај притисок на сите кој после ова ќе не претставуваат и не реално гледаме на работите. Демек мора да се вратиме од некое првенство со некој позначителен резултат.
Но за ракометарите, за играта која ја прикажуваат таму вреди ако ништо друго на аеродром да се пречекаат, онака спонтано без многу ука бука.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Супер би било, доколку се пласираме во 8те најдобри би било и са славење не само за дочек (y)
Хах...абе ти мајтап си праиш.

Па они бре...тие 8најдобри треба да се радуваат што се во наше друштво.
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
423
Поени од реакции
682
Чекајте бе каков дочек........прво треба 1/2 финале да влезиме. Има време за дочек работа имаме сега :D
Ми се свиѓа оптимизмов во овој свет на хејтери :D И секако дека имаат уште многу работа, нека не помислуваат наскоро за враќање ;)
А за дочек треба, заслужуваат! Без разлика како што ќе се одвива, тие не претставија одлично, и треба да им покажеме дека го цениме тоа.
Сега се многу разочарани, а ние треба да сме со нив и да им покажеме дека сме им благодарни на прекрасната игра која ја гледаме од нив.
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Толку психички ве направи лом ракометов што чекате побрзо да не избацат да нема инфаркт :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom