Доцна е за прошка... Жал ми е :(

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Ако сум успеала да пребродам, и не чувствувам веќе ништо за него, која е логиката да се враќам назад? Само за да го „усреќам“ него во име на старите добри времиња? Не функционира тоа така.
Ако сепак не сум го преболела... И сакам да бидам со него пак... Не можам да кажам,зошто зависи од ситуацијата, од условите, од претходната врска, од тоа како се однесувал со мене, и дали сум спремна пак да поминам низ истото... :toe:
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Незнам само како може некој да се залажува и покрај тоа што гледа дека веќе не е исто. Раскинале, си продолжиле по своите патишта. Се смениле чувствата и пак да си влева сам себе надежи за нешто што кај другата особа поминало.
Сум била во некоја таква ситуација и можам само да кажам дека не би се вратила повторно(и не сум се). Кога знам колку тешко сум прошла преку све, додека да заборавам на се.. и сега пак да се вратам назад?! Нема шанси... Значи што било поминало, од чувствата што имало се изгубило и веќе никогаш нема да биде исто.
Воопшто нејќам кога некој очајно бара нешто од мене, што неможам да пружам. Се нервирам ужасно додека објаснувам што, како и зашто, а тој некој нејќе да свати, т.е. нејќе да ја прифати реалноста. И се може да заврши само со одалечување максимално и прекинување на секаква комуникација.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Lady напиша:
"Ne vleci me za dnoto,
tek samo sto uspeav,
ne sakam da se vratam nazad!!!"

Izvadok od edna pesna...Ste se nashle li vo slicna situacija koga toj/taa ocajno bara od vas da se vratite nazad, posle tolku vreme, koga ste uspeale da prebrodite se, i koga znaete deka povtornoto vrakanje ke znaci samo izmacuvanje!!!
Kako ste postapile/ ke postapite?
Да, сум се нашла во таква ситуација. Многу одамна. Само во мојот случај немаше очајни молби, лигавења, паѓања на колена и слично.

Одлучив да се вратам затоа што желбата и чувствата беа обострани, додека бевме заедно немаше измачувања. Причините поради кои заврши врската ги снема, затоа донесов таква одлука. Ама затоа измачувањето настапи кога почнавме повторно.
 

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
Да, ми се случило...Баш во четвртокот бившиот ми дечко ме молеше да му се вратам и ми рече дека уште не ме заборавил... А помина 1година...Ууууф боже...Не сакам така да се чувствувам...
 

Lost Angel

Машко сум, конечно.
Член од
28 јуни 2007
Мислења
417
Поени од реакции
21
Не... Затоа што тој ме влече кон дното, а јас само што сум се исправила, ако не сакам да се вратам, нема, иако се уште постојат некои емоции кои враќаат на минатото, веќе е џабе...
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
ako se uste postojat cuvstva mozebi bi probala... ne znam tocno da kazam taka i taka, zasto onaka bas bukvalno mi se nema sluceno... sum se vrakala ama koga bilo vreme za toa i sto?! pak bilo za gjabe! sto znaci deka iako se prostat nekoi raboti se ke bide po staro...
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Se slucuvaat vakvi raboti, mi se slucuvale i mene. E sega prasanjeto e kolku si blizok so taa osoba, kolko dobro i kolku loso imate pominato. Ako imas pominato poveke loso ili slicno , poveke ne se vrti nazad. Sto bilo pominlo, frli samo pogled i odi si i nisto poveke! Podobro e koga ne zivees vo minatoto i ziveees vo segasnosta. Prosti mi - mil zbor koj otvara zelezni vrati ama ne treba da bide samo od milost tuku od ljubov. Ja ne se vrativ, i ne se kaam zato ne se vrativ, ne sakav da ja citam istata kniga uste ednas..
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Никогаш не се вракам таму каде што 1(еднаш) сум плукнал

Но никогаш не вели никогаш...
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Ima razni jacini na ljubovta ima nekoj koj ne vredi spomnuvanja i ima retki tie sto NIKOGAS NE E DOVOLNO .
E sega kako osoba sum sebicna i ne pruzam procka mnogu cesto ama ima ljubov koja zasluzva da se kreni nad sueti i detski igri , e za taa ljubov mozi bi prostila i bi gledala malce podaleku od nosot.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Колку и да ми значел ТОЈ,ако "ми ги симнал ѕвездите" и бил СЕ за кое сум мечтаела и одеднаш од седмо небо се најдам под земја...ќе ми треба многу време за да излезам на површината,а кога ќе бидам на неа,ако ја гледам подадена онаа рака која ме турнала...подобро ќе излезам сама,отколку повторно да се најдам на истото место-под земја.
 

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
nikogas ne wi se vratil na citana kniga ..... povtorno istite stranici, raspravii i nastani ..... nema sansi .ednas mi se desi, ama ne prostiv (golem inat), znaev deka nema da bide nisto posebno od ona sto bilo.kupi si nova kniga :smir:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Jas pak ako mi bila intersna knigata si ja preprochituvam i po dva tri pati, za da uspeam ubavo megu redovi sve da prohcitam! LoL!
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
"Ne vleci me za dnoto,
tek samo sto uspeav,
ne sakam da se vratam nazad!!!"

Izvadok od edna pesna...Ste se nashle li vo slicna situacija koga toj/taa ocajno bara od vas da se vratite nazad, posle tolku vreme, koga ste uspeale da prebrodite se, i koga znaete deka povtornoto vrakanje ke znaci samo izmacuvanje!!!
Kako ste postapile/ ke postapite?:helou:
pss nekolku pati i sekogas bile tie sto sum gi sakala ama od nekoi nivni bubacki ne sme ostanale zaedno I po nekoe vreme koga ke preteraat so nivnite gluposti i primetuvaat deka nikoj ne gi trpi,se vrakaat kaj nekoj sto gi sakal ...i togas im teknuva deka gresele i drn drn...ama kasno:ipkkjaghgs :rituy
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Ма Сфатив дека никогаш не е касно, Ако сакаш се можеш да направиш.
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
Ма Сфатив дека никогаш не е касно, Ако сакаш се можеш да направиш.
zavisi od toa kolku si povredil i kolku vreme pominalo:nesum:
zosto toj ako si igral majtap so mene a znae deka go sakam... i za 5 meseci ni da mi se javi ni nisto,mi tropne na vrata i mi rece izvini te sakam???? noooo way:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom