Дозволувате ли сеир на ваша сметка?

Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Да, ама се си има одредена граница па и тоа. Знаат до каде треба, а ако ја преминат границата ( претераат ) со еден поглед ги прекинувам :pipi:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: MIL
Член од
18 мај 2008
Мислења
945
Поени од реакции
1.196
Зависи колку,кога и каде...ако мислам дека не е време и место или претерале одма контра одам :)
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
90 % од шалите на моја сметка ги сметам за навреда..Па не сакам ..брзо се љутам и тоа е....
Но знам да се зезам понекад и да прифатам шала, но зависи за што и од кој... и дали е од она ПОЛА ШАЛА - ПОЛА ВИСТИНА!;)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.131
Поени од реакции
15.966
Зависи од кого.
Од тие особи што знам дека си се сакаме, нема проблем. Од некои рандом фаци што немаат попаметна работа во животот, не фала.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Ако не знаете да примите шала на своја сметка (од луѓе од кои тоа е прифатливо) тогаш не сте луѓе. Ако некој ужива само да ремети и да се исмева на други без да знае лежерно да испие по некоја смешка на своја сметка е личност со големо его и уште поголеми комплекси. Се разбира, ако оставате да ве позафркаваат малку не значи дека треба да ги оставите пријателите само вас да ве 'дупат'. Услугата мора да биде вратена :)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.666
Поени од реакции
11.001
Не бе не се љутам, а его до плафон.
Избегавам љутковци, или имаат некој комплекс или мислат го фатиле горнио за мадина.
На крај краева ако не се изреметиме, ебати чоекот.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Нормално, во граници на нормалното....
 
M

MIL

Гостин
Ne se ljutam i koa se shalime sekogas se smeam i na svoja smetka i na tuga i toa do jaja :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Так нормално, фаќам сеир и примам сеир, нема нешто појако, кај ви е хуморот бре деца, нема да ви паднат бисерите....
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Да. Не ми е проблем да прифатам шала на своја сметка, исто како шо сакам да ја правам на туѓа сметка.
Ама многу ме нервираат луѓе шо сакаат да се зезаат, а нејќат да прифатат шала на своја сметка, одма се лутат.
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Да. Не ми е проблем да прифатам шала на своја сметка, исто како шо сакам да ја правам на туѓа сметка.
Ама многу ме нервираат луѓе шо сакаат да се зезаат, а нејќат да прифатат шала на своја сметка, одма се лутат.
Abe ledeni dosta mudruvas ,koa te zezam odma se lutis..
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.322
Поени од реакции
17.766
Пиих, па нормално. Не е интересно иначе. :D И јас сакам да мавам сеир, и да правам рачун на туѓа сметка, зошто и на мене да не ми праат? Шо сум ја? Цвеќе за миришање? :D Сама цело време си се реметам. Али барем малку да се земе во обзир времето и местото, да не биде сеа ептен... :rolleyes:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom