Добри/лоши авто плацеви низ МК

G1-Killer

Life is a game
Член од
18 декември 2009
Мислења
352
Поени од реакции
452
Teren Auto Plus Ohrid
Најдобро контактирај ги или уште подобро посети ги или на facebook види што имаат најново....Во врска со километрите 100% оригинал...ако добро разгледаш продаваат коли и со 260 000км и се единствени увозници во Македонија што објавуваат возила со такви километражи. Плус сите возила може да ги провериш кај сакаш и се прилично флексибилни. Буквално можи со сакаш да пробаш на возилото пред да го купиш.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.173
Поени од реакции
15.984
Па мислев од 95% колите што не се увезени, немаат пола милион поминато. Ајде да се поправам, претежно нема потреба да се враќаат. Но ништо страшно да се провери.

Сакам да кажам ако за увезените коли важи правило дека ги враќаат, за овие можеш да начекаш и од првин да имаш возило со невратена километража, а секако никој не ти пречи да го провериш, доколку може некако да се провери (верувам дека може).
Да, или ако ти е таква среќата да накапеш некоја кола што била такси.
Како што најверојатно бил Мерцедесов :)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.296
Поени од реакции
45.872
Нашиве плацови воглавно ги носат веќе оперирани од тамошните прекупци. Све што е чепкано, чепкано е уште од таму.
Јас начекав солидна кола за пристојни пари од наши тука, ама затоа живеев на пазар3 и реклама 5
Да, или ако ти е таква среќата да накапеш некоја кола што била такси.
Како што најверојатно бил Мерцедесов :)
Скоро секој понов седан ринтал три смени во Германија пред ние тука да му израдуваме.
 
Член од
29 февруари 2024
Мислења
14
Поени од реакции
11
океј е тоа Милано, ми го имаат фалено. Солидни количиња носат, а и ете гаранција дава газдата.
да солидни количиња, ама вратени километражи. Дали тој или така ги купил тоа незнаеме. можеш да ги прашаш тие што ти го фалеле
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.682
Поени од реакции
38.869
да солидни количиња, ама вратени километражи. Дали тој или така ги купил тоа незнаеме. можеш да ги прашаш тие што ти го фалеле
Сите се вратени кај нас. Освен ако не купиш од прв газда кола.
 
Член од
29 февруари 2024
Мислења
14
Поени од реакции
11
Па мислев од 95% колите што не се увезени, немаат пола милион поминато. Ајде да се поправам, претежно нема потреба да се враќаат. Но ништо страшно да се провери.

Сакам да кажам ако за увезените коли важи правило дека ги враќаат, за овие можеш да начекаш и од првин да имаш возило со невратена километража, а секако никој не ти пречи да го провериш, доколку може некако да се провери (верувам дека може).
веќе во поново време можеме некако да провериме дали се колите во ред или не и дали им се враќани километрите. освен оваа цар вертицал има и други за проверка на километри но засега оваа е број 1, барем за мене. Друг начин е преку проверка во ауто експертиза визбегово (барем нив ги знам) ја ставаат на компјутер и проверуваат дали е манипулирана километражата или не. проверуваат се до боја / подвозје , мотор се се. пакетот е некаде 100 евра а доагјаат и на терен
Автоматски споено мислење:

мораме веќе да бараме начин да ја прекинеме оваа манипулација од страна на "продавачи" на автомобили. Можеби повеќето знаеме како да се "одбраниме" но секогаш ќе начекаат некого. И пак ќе речам половно е половно, но километрите да бидат реални. Сите ги знаеме болките на повеќето коли. Кој дизни, кој ланче, кој пумпа, ќе смениме ама километрите неможат да се вратат.
 
Последно уредено:

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.337
За некои Италијански брка работа и Targa Scan апликацијата. По регистрација пребарува наместо број на шасија.
Бесплатна алтернатива.

Поминав низ ова и јас, пола година изгубив по плацеви за на крај да се решам за кола со 0км поминати.
 
Член од
29 февруари 2024
Мислења
14
Поени од реакции
11
така е. меѓу најдобрите
Автоматски споено мислење:

Eve isto dobra strana za proverka sto dava da napravis 3-4 proverki vo denot besplatno za pojke se plajca sto bi rekle ohrigjani :D
не е само за Шведска? како се избира друга земја?
Автоматски споено мислење:

За некои Италијански брка работа и Targa Scan апликацијата. По регистрација пребарува наместо број на шасија.
Бесплатна алтернатива.

Поминав низ ова и јас, пола година изгубив по плацеви за на крај да се решам за кола со 0км поминати.
изгледа и јас ќе се решам како и ти :)
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
753
Поени од реакции
1.008
Cenive na kolive se zafrkancija iskreno, 2011 Audi A6 za 18000 evra, stvarno treba da se namalat davackive za carini oti ova e iskreno nenormalno, ne samo sto ne dobivas toa sto treba za parite koi gi davas, makar na toa sekoja godina kolata gubi vrednost, vdupka si vo sekoj slucaj. Da bea normalni cenive na carinive odma ke trknev do Shvedska da si uvezam.

Bratuced uveze Audi A5 2014 3.0 quattro, plati 5-6000 evra za carina, sto mislam deka e kompleten idiot ama jebiga.

Izgoren sum za Audi A5/Q5 ili BMW X5/X3/F10 ama so momentalnive davacki za carinejne, ke preskoknam, ne planiram tolku pari da platam carina za da odat vo dzebot na funkcionerite od UCK. Da se mocam u drzavava.
Автоматски споено мислење:
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.362
Поени од реакции
3.249
Реални се овие?
Имаш искуство или некој близок со искуство?
Брат ми купи кола од нив, цела историја ти ја покажуваат за км и каде е возен автомобилот. Големи професионалци во било кој аспект.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom