Добра Trance/ D&B/ Techno/ House/ Electro трака v.2.0

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.876
И голем поздрав до сите psy freaks , љубители на full power музиката :icon_lol:
Va - In da Blood (Insomnia Records), значи Русите се мајстори за луд сајкеделик саунд а башка и ги збираат секогаш најКРФ фаците со најлуди идеи, претставени на 7-10 минутен проект во cubase :icon_lol:
Компилацијава изобилува со квалитетни имиња како Mubali, Kindzadza, Furious, Osom...и нема трака што не вреди да се преслуша...ова јас го викам тотално кршење на третиот пршлен, што предизвикува траен инвалидитет, меѓутоа со примена на екстра моќната ни и најпозитивна енергија, те враќа во живот и нормала после некое време :pos:

Каверов - тепа кој нејќе :pos:




Бујрум нешто ау ова она :icon_lol:



Пољуб :pipi:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
не ја знам која е,ама ако имате добро озвучување во колата,нема да зажалите да ја турите на CD :)
ако некој/а друг/а знае слични вакви траки,нека ги пише тука,или нека ми прати пп.....
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.876
Малце рифреш со некои "свака част" DnB тракишча !!!
Ова го викам НајМрсноќа од ДнБ :icon_lol:






Само за кумот, снаата, јатрвата и свекрвата... :icon_lol:
Инџој!
 
Член од
4 август 2008
Мислења
243
Поени од реакции
8
druze ako sakas dobar DnB...check thos out...edna od najdobrite DnB traki EVER!!!!


 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
DJ TNH talking. Tom Cloud - Mercury Room. Nenormalnao dobra traka. de4ki site mora da ja imate :))))))))))))))
 
П

Паган-др

Гостин
Above & Beyond feat. Andy Moor vs. Sunlounger - Air For Life On The Terrace (Angel Dream Mashup)
4 Strings Vs. Tiesto - Catch Ten Seconds (First State Mashup)

16 Bit Lolitas Vs. Motorcycle - Deep Breath Lolita (Dave Dresden Mashup)
8 Wonders Vs. Sunover - Stella On The Beach (VaSCoG Mashup)
Aalto Vs. DT8 Project - Destination Rush (Prychu Old Skool Laptop Mashup)

Alex Bartlett Feat. Anthya Vs. Tiesto - Break My Sun (Paulo L Mashup)
Allure Vs. Armin Van Buuren- Somewhere In The Rain (DJ Discover Mashup)
Above & Beyond Vs. Dogzilla - A Tri-State Without You (Frases Introzilla Mashup)
Alex Arestegui Vs. Above & Beyond - Discover Time (Rii Mashup)
Alex Bartlett Vs. The Blizzard - Touch The Kalopsia (Paul Miller Mashup)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.876
Еден од моите најомилени dark psytrance проекти е и Mubali :icon_lol: скроз на скроз одлепена сајкеделија со фанк елементи, нешто најодлепено што сум слушнал изминативе години :) Момакот има невиден потенцијал и сите траки и албуми до сеа му се нешто немогуќе...се надевам ќе продолжи да не радува со вакви профи изданија!!!

Респекд :icon_lol:




Поздрав :)
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Kemedy - Sorry For Itself (Original Mix) - Нешто мешавина помегу прогресив, хард и псај транс... Интересно.. 8/10.

Raul Medina - Rise Up (Original Mix) - Прогресив транс. Типот нема многу траки направено, ама сите му се на задоволително, високо ниво... 8/10.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Едни од најдобрите drum 'n bass траки што ги имам слушано у последно време се од албумот на Pendulum - In Silico... Најдете ги на Јутубе, нема да зажалите. Мој фаворит 9 000 Miles од саундтракот на NFS Undercover.:vozbud:
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Едни од најдобрите drum 'n bass траки што ги имам слушано у последно време се од албумот на Pendulum - In Silico... Најдете ги на Јутубе, нема да зажалите. Мој фаворит 9 000 Miles од саундтракот на NFS Undercover.:vozbud:
Black Sun Empire (Rawthang) Tee-Bee, Noisia, Konflict мислам дека се далеку подобри од Пендулум...

Предлог за добри днб тракици
Noisia & Tee-Bee - Moon Palace
Rawthang - Scorned






Апел до модот: Додај и /DnB во насловот :)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.876
Black Sun Empire (Rawthang) Tee-Bee, Noisia, Konflict мислам дека се далеку подобри од Пендулум...
Разлика на укус, а и башка по мракови се од Pendulum кои што веќе забегаа накај алтернатив рок :icon_lol: после Hold your color, бендот ми е тиње ептен, може еволуираа со нов звук ама и стил па затоа не ги љубам као порано :wink:

Инаку да, се поштуе BSE ептен и тоа...би го препорачал "Firing Squad" :) мамата! ДнБ се поштуе, а посебно Модераторот кој колку сите нас заедно пута 2 слуша и поштуе поише :icon_lol:

Едит
А и Тучкеcт нешо спомиња dnb mnb, слуша итн..ама не сум сигурен у него, дур не го преслушам, нишо :icon_lol:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.876
Нешто најпсиходелично воопшто излезено од ДнБ некогаш

Black Sun Empire





 

Kajgana Shop

На врв Bottom