Добитници на лотарија за САД

Knoppix

El Patrón
Член од
16 април 2012
Мислења
723
Поени од реакции
1.908
Nas ne izvlekoa 2013, eve vekje pola godina sum vo USA Chicago, IL, fala mu na boga sto ne izvlekoa ne spasija od haosot vo MKD, najskireno, treba i tuka da se ispotis ama pa se isplati, znaesh za shto, organizirano obrazovanie, zdravstvo e oche nash ne ti treba vujko vladika za da te pregledaat ko chovek, hranata e eftina isti ceni duri nekoi proizvodi se poeftini od mkd, a vs platite ne mi se zbori, najveke se reshivme zaradi decata, no sega gledam deka e bukvalno za site!
Koj apliciral Vi posakuvam da ve izvlechat od se srce!
Кога викаш „за платите не ми се збори“ мислиш на тоа дека се високи или спротивно?
 
Член од
26 март 2014
Мислења
17
Поени од реакции
3
Дали е задолжително 4 годишно образование или може и со 3 годишно?
 
Член од
26 март 2014
Мислења
17
Поени од реакции
3
Јас имам завршено 3 годишно образование но од септември ќе земам 4 степен вонредно. Значи ќе полагам матура во Јуни месец, како и сите што полагаат. Ме интересира дали ќе можам да аплицирам на оваа лотарија?
 
Член од
2 февруари 2014
Мислења
103
Поени од реакции
60
Јас имам завршено 3 годишно образование но од септември ќе земам 4 степен вонредно. Значи ќе полагам матура во Јуни месец, како и сите што полагаат. Ме интересира дали ќе можам да аплицирам на оваа лотарија?
Не, во моментот кога ќе аплицираш за лотаријата мора да имаш комплетирано 4 годишно средно образование. Значи, доколку полагаш нареден Јуни, ќе можеш да аплицираш нареден Октомври. Ти и сега ќе можеш да аплицираш, ама ќе наведеш во апликацијата дека имаш 4 годишно образование (што би било лага) и доколку добиеш, откако ќе направат проверка на документите, ќе бидеш дисквалификуван. Непотребно би му ја земал шансата на некој друг што ги исполнува критериумите. Почекај до наредна година откако ќе завршиш, најсигурно ти е така. :)
 
Член од
9 февруари 2013
Мислења
42
Поени од реакции
18
кога е пријаувањето оваа година за лотарија, знае некој?
 
Член од
14 септември 2014
Мислења
5
Поени од реакции
5
Последно уредено:
Член од
15 септември 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
јас сум добитник 2015EUOOO17...[DOUBLEPOST=1410729518][/DOUBLEPOST]
има ли други добитнитници
и јас сум извлечена за 2015 година..од кога почнуваат со интервјуата и дали некој знае како известуваат?
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
MACEDONIA 436

Со среќа да вие е :)
кај и да е треба да почни за 2016, ај ќе видиме кога е :)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.704
Поени од реакции
19.770
А тоа дека трошоците се 4 пати поголеми него во мкд е факт којшто радо би го промолчиле, нели?
Trosocite se pokrivaat bez problem, platite stigaat za se, najgolem trosok e kirija, mene vkupno za struja, gas, voda mi stiga 200 dolari, vo mkd samo smetkata za struja mi bese 300$, pa sea ti vidi dali se 4 pati pogolemi trosocite.
 
M

Mario Gómez

Гостин
А тоа дека трошоците се 4 пати поголеми него во мкд е факт којшто радо би го промолчиле, нели?
Многу факти она би ги премолчила, како и сите кои одат во странство. Дури и го пофали здравствениот систем. Ама ајде, битно го живее американскиот сон и не е темава за тоа. 300$ за струја? Сигурно у подрумот си имала лабораторија како Декстер.
 
Член од
31 јули 2014
Мислења
21
Поени од реакции
5
Тогаш кажи колку плакаш за кирија - и одма ќе ти кажам каде живееш.

Еве отприлика како одеа моите трошоци:
Кирија - 1200 долари
Сметки, гас струја вода кабловска - 500 долари
храна - 300 за по човек
кола - осигурување 150 долари + 300 долари за гас
2 деца во градинка - 1800 долари
Одмор- ни во сон
облека од волмарт

Кажи ми, која плата ја зимаш и од што? Зошто јас со плата од 50к годишно бруто не можев да преживеам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom