Добитници на лотарија за САД

Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
Исто и јас не си сам :)[DOUBLEPOST=1493127898][/DOUBLEPOST]се знај колку има извлечено минатата година и колку има заминато ?
и колку има што играат ради реда онака само да пуштат да не знаете

Помеѓу 350 и 400 некаде, горе-долу таа е бројката на апликации кои од Македонија годишно се извлекуваат на лотаријата.
Колку од тие извлечените ја добиваат визата во Американска амбасада и колкумина се преселуваат во САД и остануваат таму за постојано да живеат тоа не е познато. Ама барем 80% од тие извлечените се преселуваат за постојано во САД.

Ради реда да играат луѓе како што си пишал, не ми се верува дека има такви случаи. Посебно со оглед на мизерната ситуација во ова општество.
 
Член од
6 април 2015
Мислења
396
Поени од реакции
128
Може линкот за проверување да го постирате на странава ? :)

Благодарам однапред
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Со среќа на сите вечерва, да се надеваме дека барем некој од нас на темава ќе пише дека го извлекле :)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Може и да не покаже веродостојни резултати дека сите вечер ќе проверат, може и да не процесира...
Не може да покаже неверодостојни резултати, или си извлечен или не. Нормално, доколку уопште успееш да провериш, а резултатите се тие. Проблемот е во серверите и нивното „затупување" при огромен број на посети на сајтот, како и пристапот до базата на податоци (кога луѓето си ги бараат кодовите), отколку во веродостојноста на резултатот.
 
Член од
6 април 2015
Мислења
396
Поени од реакции
128
Не, од 18:00 (се додека не проработат серверите) :)
Јас лани проверував одма по 18:00 и страницата беше преоптеретена и не можев да влезам , тек другиот ден беше ок.
Ајде со срека на сите , кога и да проверите ;)[DOUBLEPOST=1493743744][/DOUBLEPOST]Ви се отвори на некој страната?
 
Последно уредено:
K

Kacar

Гостин
Јас лани проверував одма по 18:00 и страницата беше преоптеретена и не можев да влезам , тек другиот ден беше ок.
Ајде со срека на сите , кога и да проверите ;)[DOUBLEPOST=1493743744][/DOUBLEPOST]Ви се отвори на некој страната?
2017 ентрант статус чек само
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.178
Очекувано, милиони кандидати проверуваат дали ќе им се посреќи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom