Добитници на лотарија за САД

Член од
23 април 2019
Мислења
73
Поени од реакции
148
Zdravo, dali nekoj od DV-2021 go pomina intervjuto vo ambasada ili ima zakazano? Jas uste vo Noemvri gi prativ potrebnite dokumenti, no mail za intervju seuste nemam dobieno. Pozdrav
Seuste cekam 9k mi e brojceto nemq nisto, drugar pred nekoj den dobi data za intervju 5k
 
Член од
23 април 2019
Мислења
73
Поени од реакции
148
Jas sum 13k, te molam koga ke go dobies mailot pisi tuka :) So srekja
Isto i tebe! Obavezno ke pisam. Momentalno cekam da mi potvrdat dokumentite koj gi prativ pa posle uste eden mail trebe da cekam za data za intervju .... ali mozno e i naednas da dobiam mail za intervju :):cool:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Zoi
Член од
30 мај 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo decki, jas na 26ti Maj gi prativ DS260 no seuste nemam avtomatski mail dobieno kolku vreme se ceka za toj mail ?
 

Zoi

Член од
26 мај 2021
Мислења
3
Поени од реакции
2
Zdravo decki, jas na 26ti Maj gi prativ DS260 no seuste nemam avtomatski mail dobieno kolku vreme se ceka za toj mail ?
Jas dobiv mail odprilika posle dva meseci.
Автоматски споено мислење:

Zdravo decki, jas na 26ti Maj gi prativ DS260 no seuste nemam avtomatski mail dobieno kolku vreme se ceka za toj mail ?
Jas dobiv mail odprilika posle dva meseci.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.130
Поени од реакции
17.311
Isto i tebe! Obavezno ke pisam. Momentalno cekam da mi potvrdat dokumentite koj gi prativ pa posle uste eden mail trebe da cekam za data za intervju .... ali mozno e i naednas da dobiam mail za intervju :):cool:
Ајде дај боже, и коа ќе дојдете бујрум на кафе у Чикаго!
 
Член од
21 октомври 2012
Мислења
12
Поени од реакции
0
Го испратив ДС 260 и во него напишав дека сум невработена, но неодамна се вработив. Дали да побарам да ми го отклучат и да напишам каде работам ?
 
Член од
5 февруари 2019
Мислења
29
Поени од реакции
31
Го испратив ДС 260 и во него напишав дека сум невработена, но неодамна се вработив. Дали да побарам да ми го отклучат и да напишам каде работам ?
Ne ne treba za toa da pisuvas da ti go otklucat dokumentot
 
Член од
9 јануари 2018
Мислења
12
Поени од реакции
26
Dali ima nekoj familijaren covek dobieno na Lotarija ?
 
Член од
23 април 2019
Мислења
73
Поени од реакции
148
Decki zdravo so ogled na situacijata sto e i ode na pozitivno dali nekoj ima dobieno mail za intervju? Gledam na statistikite nekade do 8000 brojce se obraboteni u mkd? Koregitajte me ako ne e taka
 
Член од
16 јуни 2020
Мислења
4
Поени од реакции
4
Јас немам, CN15*** Документите ги пратив во Јануари, ако има некој друг што има добиено маил нека пише кој CN е и кога пратил документи, а според статистиката да од прилика до 8000 е стасано...
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.031
Поени од реакции
5.654
Од каде се вади потврдата за примени вакцини што треба да се однесе за медицинскиот преглед?
 
Член од
23 април 2019
Мислења
73
Поени од реакции
148
Од каде се вади потврдата за примени вакцини што треба да се однесе за медицинскиот преглед?
Dali dobi mail za intervju ? I koe brojce si nemora celo da go pisuvas ?
Potvrda se vade od delot kade se vakciniras vo tvojata bolnica. Ne se plakja nisto
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.031
Поени од реакции
5.654
Dali dobi mail za intervju ? I koe brojce si nemora celo da go pisuvas ?
Potvrda se vade od delot kade se vakciniras vo tvojata bolnica. Ne se plakja nisto
Фала.

Иначе немам добиено лотарија за зелена карта, за К-1 виза аплицирам. Али немаше тема за тоа, па пишав тука пошто истиот лекарски преглед се бара.
 
Член од
23 април 2019
Мислења
73
Поени од реакции
148
Decki pozdrav !
Dali ima nekoj dobieno data za intervju ili deka mu se provereni dokumentite pozz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom