Добитници на лотарија за САД

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.135
Поени од реакции
17.344
Ти благодарам на одговорите. Уште да прашам дали преку некоја агенција се завршуваат сите тие работи, зашто не знаев дека треба и Ремедика и којзнае уште што.
Немој да се лажеш со агенција, ќе те одерат од пари, се сама можеш.
 
Член од
21 октомври 2012
Мислења
12
Поени од реакции
0
Јас аплицирав октомви 2020 и денес видов дека сум селектирана за понатамошно извлекување. Сега треба да се пополни образецот DS-260, но не знам колкав е рокот за пополнување. Дали можеби некој знае до кога можам да го пополнам? Моменатлно не сум мажена, но наскоро сакаме да се земеме со дечко ми и да внесам венчаница во тој образец за да можеме заедно да отидеме доколку се биде во ред.
Автоматски споено мислење:

Немој да се лажеш со агенција, ќе те одерат од пари, се сама можеш.
Не знам дали ќе се снајдам. Мислиш ли дека е доволно само да се јавам во амбасада и да ми објаснат тие што треба понатака? Денес видов дека сум во понатамошното извлекување за зелена карта затоа се распрашувам :)
 
Последно уредено:

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.135
Поени од реакции
17.344
Јас аплицирав октомви 2020 и денес видов дека сум селектирана за понатамошно извлекување. Сега треба да се пополни образецот DS-260, но не знам колкав е рокот за пополнување. Дали можеби некој знае до кога можам да го пополнам? Моменатлно не сум мажена, но наскоро сакаме да се земеме со дечко ми и да внесам венчаница во тој образец за да можеме заедно да отидеме доколку се биде во ред.
Автоматски споено мислење:


Не знам дали ќе се снајдам. Мислиш ли дека е доволно само да се јавам во амбасада и да ми објаснат тие што треба понатака? Денес видов дека сум во понатамошното извлекување за зелена карта затоа се распрашувам :)
Нема ништо страшно, ги пополнуваш образците и праќаш во Кентаки по DHL или друга брза пошта.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.135
Поени од реакции
17.344
Преведени на нотар, нели?
Тие се веќе на англиски, од кога ќе добиеш дата за интервју во амбасада, тогаш преведуваш диплома, сведителства, извод, и неосудуван/на.
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
299
Поени од реакции
422
Vidi ja temata nanazad, site so gi znam apliciraa sami se do dobivanjeto na vizata, bez agencii i prevari, cisto sami od a do sh...eden znam samo so odbija, pricinata ne ja znam samo znam deka od koga bil izbran pocekal edno 6 meseca da zapocne procedura. U remedika oni te prakjaat na sistematski, kolku osta od lice ne znam. So srekja.
p.s za pocetok begaj od skapi metropoli :)
 
Член од
21 октомври 2012
Мислења
12
Поени од реакции
0
Vidi ja temata nanazad, site so gi znam apliciraa sami se do dobivanjeto na vizata, bez agencii i prevari, cisto sami od a do sh...eden znam samo so odbija, pricinata ne ja znam samo znam deka od koga bil izbran pocekal edno 6 meseca da zapocne procedura. U remedika oni te prakjaat na sistematski, kolku osta od lice ne znam. So srekja.
p.s za pocetok begaj od skapi metropoli :)
Ti blagodaram mnogu. Pozdrav
 
Член од
23 април 2019
Мислења
73
Поени од реакции
148
Fala ti, ke pobaram i na toj forum. Brojot mi e 3xxx.
Nemam info dali se pocnati so intervjua kaj nas. Pred nekolku dena koga gledav CEAC data, pisese deka se samo dvajca ready for scheduling kaj nas.
Автоматски споено мислење:


Da, na taa sto e DV lotarija.
Jas sum 46xx samo mi stigna potvrda od kcc deka mi se primeni dokumentite od nasata ambasada uste nisto nema vidov deka se izdadeni 2 vizi i deka uste 6 novi se viknati na intervju
 
Член од
21 октомври 2012
Мислења
12
Поени од реакции
0
Пробај да се јавиш во амбасада и објасни им, прашај за совет исто така може ќе ти помогнат.
За ништо не помагаат, јас им пишав мејл и кратко ми одговорија да се обратам до KCC во САД
 
Член од
23 април 2019
Мислења
73
Поени од реакции
148
Brojot e 1×××× . Neznam dali e greska, ima edno pole kade pisuva da se izbere kade ste bile poslednite 5 godini? Ima 2 drzavi kade nie bevme ama pred 6 godini?
Epa ne vazi toa i da imas greska napraveno ne e strasno. Dali ti stigna pismo od kcc deka dokumentite ti se primeni?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: D.C

D.C

Член од
6 мај 2021
Мислења
9
Поени од реакции
2
Epa ne vazi toa i da imas greska napraveno ne e strasno. Dali ti stigna pismo od kcc deka dokumentite ti se primeni?
Seuste nema nisto. Dali treba mejl da mi stigne ili pismo preku posta? Jas ja isprintav aplikacijata odnosno obrazecot ds 260, dali treba da se prati I toa vo ambasadata ili treba da cekam prvo informacija od kcc?
 
Член од
23 април 2019
Мислења
73
Поени од реакции
148
Seuste nema nisto. Dali treba mejl da mi stigne ili pismo preku posta? Jas ja isprintav aplikacijata odnosno obrazecot ds 260, dali treba da se prati I toa vo ambasadata ili treba da cekam prvo informacija od kcc?
Znaci procedurata e prven potpolnuvas ds posle trebe da ti stigne mail deka mailot e primen i posle uste eden mail da pratis skenirani dokumenti od koga ke gi pratis skeniranite ti stiga avtomatski mail deka se primeni posle mesec dva tri trebe da ti stigne deka dokumenti se spremni za intervju
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: D.C

D.C

Член од
6 мај 2021
Мислења
9
Поени од реакции
2
Znaci procedurata e prven potpolnuvas ds posle trebe da ti stigne mail deka mailot e primen i posle uste eden mail da pratis skenirani dokumenti od koga ke gi pratis skeniranite ti stiga avtomatski mail deka se primeni posle mesec dva tri trebe da ti stigne deka dokumenti se spremni za intervju
DS obrazecot e praten uste vo januari ama jas seuste nemam povraten mejl. Sega proveruvav do koj case no stignale. Jas sum 19×××, mozebi ima nekakva vrska I toa. Kaj vas za kolku vreme vi pratija mejl I gi skeniravte dokumentite?
Автоматски споено мислење:

Нема ништо страшно, ги пополнуваш образците и праќаш во Кентаки по DHL или друга брза пошта.
DS obrazecot isprintan go prakjas vo Kentaki? Ne mi e jasno, ako sakas da mi objasnis
Автоматски споено мислење:

Znaci procedurata e prven potpolnuvas ds posle trebe da ti stigne mail deka mailot e primen i posle uste eden mail da pratis skenirani dokumenti od koga ke gi pratis skeniranite ti stiga avtomatski mail deka se primeni posle mesec dva tri trebe da ti stigne deka dokumenti se spremni za intervju
Imas pravo, sega vidov imam confirmation mejl. Ok, sledno treba da mi pratat mejl od kcc za da skeniram dokumenti ?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom