Добитници на лотарија за САД

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
[DOUBLEPOST=1494368996][/DOUBLEPOST]Da , do nekade si vo pravo .
Ama tie imaat iskustvo vo posreduvajnje a jas moze da promasam nekoj dokument .
A za niven honorar od stotina evra ne se isplati !
I so odam tamu i mi vika ...ti fali ova ili ona ...
Posle sto bi pravel?
Во најлош случај ќе ти го презакажат интервјуто...
 
Член од
8 јуни 2010
Мислења
79
Поени од реакции
12
Човекот 60 годишен што е извлечен сеуште не е сигурен дека ќе аплицира. Ве молам дали некој има информации за ситуација пример извлечен со сопруга и дете, а дали може да оди сам, дали така би поминал на интервјуто.. дали подоцна може и фамилиата да замине.. благодарам однапред.

иначе бројчето му е нешто ситно над 27000
 
Член од
2 март 2017
Мислења
8
Поени од реакции
12
zdravo na site
nov sum tuka.
inace sum dobitnik na lotarijata so brojce pomalo od 250 od poslednite tri broja .
nositel sum na viza za trojca (soprugata i dve godisno dete).
me interesira iskustvo od drugite okolu finansiite...?
kolku pari se potrebni do dobivajnje na vizata ...?
kolku kosta lekarsko , agencijata sto posreduva, prevod na dokumenti, intervju vo ambasada ...takvi troskovi
vi blagodaram :)
150 po covek se uplaka za intervjuto na lice mesto.Lekarskoto se vadi vo Remedika i kosta 3 000 den po lice.Dokumwnti nemoras da preveduvas za ambasada gi primaat na maledonski prevod ti treba pred da dojdes vo Amerika pozz
 
Член од
5 мај 2017
Мислења
10
Поени од реакции
3
Колку што знам, треба да аплицира он бидејќи он е избран и да ја пријави и фамилијата, па сите заедно да одат на интервју и после сите заедно и истовремено да одат во УСА. Ако оди сам на интервју, фамилијата нема да може да му се приклучи следни 2 години.

Исто колку што читав, на интервју се плаќа 330 долари по човек и лекарското кошта 5500 денари.

Патем, колку време се чека за термин матично, недела-две?
 
K

Kacar

Гостин
Човекот 60 годишен што е извлечен сеуште не е сигурен дека ќе аплицира. Ве молам дали некој има информации за ситуација пример извлечен со сопруга и дете, а дали може да оди сам, дали така би поминал на интервјуто.. дали подоцна може и фамилиата да замине.. благодарам однапред.

иначе бројчето му е нешто ситно над 27000
Треба сам да аплицира, и во информациии вас ќе ве наведе. Е сега, тој прв иде на интервју, ако тој добие, добиваат сите зелена карта. Срамота е да се двоуми што да прави, ако не за него, нека го напраи тоа за синот. Со сопругата ќе има барем зелена карта понекогаш да го посети своето дете во Америка, а и не е лошо и нешто да поработи, стаж да му протече.
 
Член од
9 мај 2017
Мислења
5
Поени од реакции
0
Eve uste edno prasajnje
Dali nasivi karticki viza i maestro rabotat na bankomat vo USA?
 
Член од
4 мај 2017
Мислења
5
Поени од реакции
0
Дали познавате случај во мај некој да не е избран а во септември во тој втор круг што читам дека го има, да го извлечат?
 
K

Kacar

Гостин
Eve uste edno prasajnje
Dali nasivi karticki viza i maestro rabotat na bankomat vo USA?
Јас сум сум пробувал, не ми успеа во две банки. Таму ќе си отвориш сметка некој од тука ќе ти ги прати парите.Ќе си напраиш сметка таму.[DOUBLEPOST=1494597305][/DOUBLEPOST]
Дали познавате случај во мај некој да не е избран а во септември во тој втор круг што читам дека го има, да го извлечат?
Да.
 
Член од
9 мај 2017
Мислења
5
Поени од реакции
0
Okolu intervjuto, dali znaete na koj jazik i sto prasuvaat ?
Od tie so iskustvo
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Eve uste edno prasajnje
Dali nasivi karticki viza i maestro rabotat na bankomat vo USA?
Работат, милион пати сум уплаќал пари на наша сметка во банка а сестра ми си ги повлекувала парите во америка од банкомат продавница и слично
 
Член од
6 април 2015
Мислења
396
Поени од реакции
128
Okolu intervjuto, dali znaete na koj jazik i sto prasuvaat ?
Od tie so iskustvo
За стрико ми ( и неговото семејство ) кога беа на интервју во амбасадата зборувале на македонски , јазикот и не влијае за добивање зелена карта , среди ги документите цакум пакум
 
Член од
2 февруари 2014
Мислења
103
Поени од реакции
60
Maestro мене не ми работеше. Visa Electron, да, а MasterCard би требало да работи.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665

euphoria87x

Your highness
Член од
12 февруари 2013
Мислења
15
Поени од реакции
11
Ве молам за помош. Извлечени сме годинава на лотаријава. Не можеме да најдеме спонзор. Дали мора спонЗор да има или ако покажеме пари на ска ќе прифатат? И колку пари треба да покажиме за тројца членови? Благодарам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom