Добивка

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987






Ме усра денес во живо кладењето, доста беше, НБА нема пишување. Имав и 30 евра загуби, ама ме мрзи сега и од нив да правам скриншотови и да аплоадирам.
Super samo vidi smeni ja kladilnicata, ako presmetas na ovie 5 tiketi okolu 50evra danok si platil.
Na betfair nema danok za igraci od Germanija.[DOUBLEPOST=1547165164][/DOUBLEPOST]Ti go presmetav danokot, na tie 4 tiketi si platil vkupno 34evra danok.
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Super samo vidi smeni ja kladilnicata, ako presmetas na ovie 5 tiketi okolu 50evra danok si platil.
Na betfair nema danok za igraci od Germanija.
Фала за инфото, не знаев, мислев во Германија е задолжителен данок. Абе од друга страна им се имам заинатено на бет365, многу пари ми имаат земено (не би кажувал сега колку), сакам да си ги вратам ама тешко оди :D Бетфаир ми немаат ништо згрешено :D

Инаку имав акаунт на Типико направено- не знам како е кај нив со данокот, не стигнав да видам оти ме нервираше глупиот интерфејс на сајтот, очите ми ги вадеше, па се вратив на бет365.

ПС. Плус што ме нервира на бет365 е што не можам да најдам играње играч на поени - се си мислам дека имаше, не знам дали е само во живо опција или јас сум ќорав и не гледам каде е...
 
Последно уредено:

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Фала за инфото, не знаев, мислев во Германија е задолжителен данок. Абе од друга страна им се имам заинатено на бет365, многу пари ми имаат земено (не би кажувал сега колку), сакам да си ги вратам ама тешко оди :D Бетфаир ми немаат ништо згрешено :D

Инаку имав акаунт на Типико направено- не знам како е кај нив со данокот, не стигнав да видам оти ме нервираше глупиот интерфејс на сајтот, очите ми ги вадеше, па се вратив на бет365.
Tipico online e bez danok, ali koeficientite im se dosta pomali odkolku betfair.
Betfair e ubedlivo najdobra momentalno, bez danok i najdobri koeficienti.
Ako se registriras i ako sakas pisi go mojov kod pri registracija, ke dobijam freebet : CGDXXCD3Q
:D
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Tipico online e bez danok, ali koeficientite im se dosta pomali odkolku betfair.
Betfair e ubedlivo najdobra momentalno, bez danok i najdobri koeficienti.
Ako se registriras i ako sakas pisi go mojov kod pri registracija, ke dobijam freebet : CGDXXCD3Q
:D
Ќе видам деновиве да се регистрирам и таму.
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Мислам дека првпат во животот фатив НБА, Филаделфија, Торонто и Милвоки да тепаат, 65 евра ќар. Али кои инфаркт завршници беа првите две, значи газот ќе го испотиш да фатиш на НБА утакмица нешто. Добро што не се полакомив по хендикепот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom