Добар бренд виски

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.173
Поени од реакции
15.985
Што му фали на штокот, додуша само едно шише шток84 сум испил у животов, лани, частовка беше, не му ја знам цената и беше навистина доста добро !
Колку години имаш бе, 16?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.296
Поени од реакции
45.874
Што му фали на штокот, додуша само едно шише шток84 сум испил у животов, лани, частовка беше, не му ја знам цената и беше навистина доста добро !
Не сакам ни да замислам колку си бил језив таа вечер пред МТВ кај циганките.
 
Член од
16 јули 2021
Мислења
239
Поени од реакции
544
Сега земав вакво и ептен е на вкус е ко шпиритус, сега помалку него ли џони ред лабел.

За пиење ама баш за опивање би ги издвоил овие две фаворита:
Прегледај го приврзокот 373318

Прегледај го приврзокот 373319

Овие ниту лутат ниту пак мирисаат на шпиритус. Можеш и без вода и без мраз да ги пиеш на собна температура.
Браво за Тирконел, одлично али Тичерс еднаш и никад више, тоа чудо не се сече ни со кока-кола. Имам чуство дека го прават така што некој шкотски учител моча у шишињата.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.312
Поени од реакции
7.299
Браво за Тирконел, одлично али Тичерс еднаш и никад више, тоа чудо не се сече ни со кока-кола. Имам чуство дека го прават така што некој шкотски учител моча у шишињата.
Зависи на која арачиновска визба ќе налеташ. Ќупи го во странство па ќе видиш разлика.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.010
Поени од реакции
1.905
Абе сега не може така како ќе ти текне на тебе. Тоа е исто како јас да кажам јадам кременадли 3 дена во неделата другите 4 сум на растително, секој си има свој начин на бидување вегетаријанец. Ќе се крчкаш Аљо на 3ка во џенемот. Ама барем судејќи по сликата, totally worth it. Следна слика покажи ни го сташот со сланина и пршута, што го чуваш секако за после рамазан.

Zuzar, dobra ti e zuzata ???...znaes ti :sekc:
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Една слика од барот, после ифтар, инаку на мирување еден месец заради почит кон рамазанските постови...(бидејќи постам, и еден месец не пијам...секој си има свој начин на верување)

Прегледај го приврзокот 373259
Zotëri Pasha, ju keni shije shumë të mirë në uiski! И не га крши ифтарот. Бујрум, после Бајрам ќе пиемо кј мене у Скопје или кј тебе у Тетоо, свеедно. Глеам и саглам пуре пушиш, Ромео и Хуелиета, фишеклие, па и туе ќе се сложимо. Ако не си га пробал, потражи га Гленфаркласот седомнаеска или дваесипетка. Многу бољи од дванескава.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.344
Поени од реакции
22.641
1684044211844.png

kavalan e tajvansko premium viski. tie sto sakaat japonci ke go sakaat i ova pogotovo koga e upola cena a e odlicno. sto go pravi razlicno? metodot na distilacija kade isparuvanjeto e 10 do 15% namesto 2% ko vo skotskite taka da imate podobro koncentriran produkt u flasata.

ova na slikata e moe omileno, zreeno e vo sheri burinja i so cokolado e son...

za onie sto ne ste po blago i sakate burbon probajte go ex burbonot

1684044567090.png
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.578
Поени од реакции
2.563
IMG_6206.jpeg
Топло го препорачувам . Смут, пивко,и во мирос и вкус се сеќава Шери. За 30 евра едно од подобрите виски за мој вкус.
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.084
Дечки не знам дали за тука е али еве за сите љубители на виски продавам разни видови на виски со лимитирана количина. Слободно во ДМ може да ви испратам листа со залиха. :)
 
Член од
12 април 2020
Мислења
468
Поени од реакции
866
Најубав вкус, а и најпредвилив ефект од ефтиниве вискија ми има Four Roses, откако го открив друг алкохол не сакам близу.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom