Добар бренд виски

Член од
28 јуни 2018
Мислења
747
Поени од реакции
923

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.418
Поени од реакции
79.389
Една слика од барот, после ифтар, инаку на мирување еден месец заради почит кон рамазанските постови...(бидејќи постам, и еден месец не пијам...секој си има свој начин на верување)

Прегледај го приврзокот 373259
Тоа доле ако е Фрескобалди Брунел, сум го пиел.
И да, не ми текнува ништо, какво беше, најверојатно многу добро.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.671
Поени од реакции
18.149
Член од
28 јуни 2018
Мислења
747
Поени од реакции
923
коа сме више кај џејмисон, блек барел е добро, мн добро лизга...
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
7.436
Прегледај го приврзокот 373270
Za vakvo mislev, retko pijam whisky, no ova mi e edno od podobrite, za razlika od ona na pr. Johnnie Walker Red Label koe mi e bajagi grozno !
Сега земав вакво и ептен е на вкус е ко шпиритус, сега помалку него ли џони ред лабел.

За пиење ама баш за опивање би ги издвоил овие две фаворита:
Teacher_s_Highland_Cream_Blended_Scotch_Whisky_1_L_T1_1024x1024@2x.jpg

image_TYRCO0002_1.jpg

Овие ниту лутат ниту пак мирисаат на шпиритус. Можеш и без вода и без мраз да ги пиеш на собна температура.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Stock 84 Weinbrand.jpg
Автоматски споено мислење:

30057_2.jpg
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.839
Поени од реакции
39.146

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
штокот не е виски, но е еден од најдобрите пијалоци некогаш направени дефинитивно.
Da, mislam deka e brendi !
Автоматски споено мислење:

Whiskey Brandy Cognac Liqueur ... :masa:
Автоматски споено мислење:

Stock84 mi ima mnogu sličen vkus so ona Badel brendito i dvete se dobri !
 
Последно уредено:

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.760
Поени од реакции
22.680
Една слика од барот, после ифтар, инаку на мирување еден месец заради почит кон рамазанските постови...(бидејќи постам, и еден месец не пијам...секој си има свој начин на верување)

Прегледај го приврзокот 373259
Абе сега не може така како ќе ти текне на тебе. Тоа е исто како јас да кажам јадам кременадли 3 дена во неделата другите 4 сум на растително, секој си има свој начин на бидување вегетаријанец. Ќе се крчкаш Аљо на 3ка во џенемот. Ама барем судејќи по сликата, totally worth it. Следна слика покажи ни го сташот со сланина и пршута, што го чуваш секако за после рамазан.

 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.263
Поени од реакции
3.197
Сега земав вакво и ептен е на вкус е ко шпиритус, сега помалку него ли џони ред лабел.

За пиење ама баш за опивање би ги издвоил овие две фаворита:
Прегледај го приврзокот 373318

Прегледај го приврзокот 373319

Овие ниту лутат ниту пак мирисаат на шпиритус. Можеш и без вода и без мраз да ги пиеш на собна температура.
Ова тичерс е многу гадно. Едаш земав дека беше ефтино на промоција и не се пиеше, најлошото виски што го имам пробано. Шпиритус е попивлив.

Кога сме кај шпиритус еве ги @PIRATIC и @Ron Burgundy го фалат како најдобар пијалак. На штокот дури и пишува дека му е додаден чист алкохол.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.839
Поени од реакции
39.146
Ова тичерс е многу гадно. Едаш земав дека беше ефтино на промоција и не се пиеше, најлошото виски што го имам пробано. Шпиритус е попивлив.

Кога сме кај шпиритус еве ги @PIRATIC и @Ron Burgundy го фалат како најдобар пијалак. На штокот дури и пишува дека му е додаден чист алкохол.
штокот е бренди, попитко нешто од него тешко да најдеш. Не знам од каде ги вадиш овие факти дека има вкус на шпирт. Кадаиф е тенџере, он мисли и чипој дека тураат у вакцините а не пак шпирт у алкохолот. Етанол (етил алкохол) не се пие, ќе се отруеш.
 
Последно уредено:

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
7.436
Ова тичерс е многу гадно. Едаш земав дека беше ефтино на промоција и не се пиеше, најлошото виски што го имам пробано. Шпиритус е попивлив.

Кога сме кај шпиритус еве ги @PIRATIC и @Ron Burgundy го фалат како најдобар пијалак. На штокот дури и пишува дека му е додаден чист алкохол.
Си налетал на Teacher's bottled in Arachinovo. Sorry
Автоматски споено мислење:

штокот е бренди, попитко нешто од него тешко да најдеш. Не знам од каде ги вадиш овие факти дека има вкус на шпирт. Кадаиф е тенџере, он мисли и чипој дека тураат у вакцините а не пак шпирт у алкохолот. Етанол (етил алкохол) не се пие, ќе се отруеш.
Ефектот од кинеските прашкасти материи е видлив кај тебе.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Што му фали на штокот, додуша само едно шише шток84 сум испил у животов, лани, частовка беше, не му ја знам цената и беше навистина доста добро !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom