Дискусија за Атеистите, Исламот, Христијанството и останати убедувања

Reptilian

веган хејтер
Член од
15 мај 2021
Мислења
128
Поени од реакции
206

Govinda

Јоги, Боги, Роги
Член од
20 април 2014
Мислења
4.842
Поени од реакции
5.552
Опасна била јогава и медитацијата wtf , а нешто за реики, тоа по ок ми изгледа
Абе синко, се е тоа исто. Само навидум различни пристапи, али сите водат кон истото нешто.
 

Hyperion VI

Боем и Гурман
Член од
3 октомври 2020
Мислења
749
Поени од реакции
1.442
Абе синко, се е тоа исто. Само навидум различни пристапи, али сите водат кон истото нешто.
Не грешка си таа Јога на Кроули е најдобра,другите гуруа и мистици можат вода да му носат,а и ти ако си идел по семинари,потхитно да идеш кај мајсторите да си ги бараш парите,оти тоа сигурно е некоја невалидна индиска јога,они немаат поима,а Кроули ги поимува работите.
 

Хептаграм XI

Ιερός Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
8.665
Поени од реакции
7.326
Која е таа „јога на Кроули“? Се мислам дека никогаш не бил гуру ниту изградил своја јога.
Во „Осум лекции за Јога“ никаде не вели ова е моја јога... не ни постои такво нешто како „присвојување“... тоа и исто како Патанџали да кажеш дека има своја јога, како Вивекананда има своја јога :)

П.С.
И ако некој одел на семинари и плаќал пари - да му ги вратат парите секако... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom