Дискотеки VS. градски парк

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Дискотеки само на журки,и тоа претежно на журки кај диџеи што се помалку познати во јавноста-поголема сигурност дека ќе има асални луѓе внатре.
Иначе парк си е закон,си се сместиш убаво,пивце до тебе......
 

Sonce

Live your dreams
Член од
7 август 2006
Мислења
80
Поени од реакции
0
Buci напиша:
1. se zaebavav!!!
2. znaes ti so znaci terminot HIGH SOCIETY ili mislis deka e povrzano so godini?
3. koja si ti(ako ne e tajna)
Da znam sto znaci i vo pravo si! A za da doznaes koja sum ovde ne e mesto dojdi na privte :)
 
Член од
12 август 2006
Мислења
20
Поени од реакции
0
jas najveke se zurkam u gradov i vie treba da me slusate MENE!
na primer jas vi predlozuvam da uzivate u stala so svinji.
mnogu dobro ke se odmorite i ke se zurkate so svinjite vo senoto
YOU listen to me cos I AM THE BEST BITCH!!!!!!!!!! :lud:


:motor:




 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
21
*StObI FlIpS* напиша:
jas najveke se zurkam u gradov i vie treba da me slusate MENE!
na primer jas vi predlozuvam da uzivate u stala so svinji.
mnogu dobro ke se odmorite i ke se zurkate so svinjite vo senoto
YOU listen to me cos I AM THE BEST BITCH!!!!!!!!!! :lud:


:motor:




А зашто постов уште не е избришан :toe:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Во дискотеки одам само на журки( МКЦ, Ла Фабрик- го мразам ама таму се прават најбоље журки).
Почесто дремам у парк. Па најубаво ми е таму, особено летно време, цело Скопје е собрано, си седиш на трева опуштен/а, пиење, друштво...
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.910
Поени од реакции
23.894
зависи од многу работи друштвото, времето, вечерта итн. Имало ситуации синдикалско литро и пол Кенбах или Битолско (оти горското е срање) добро друштво муабети фонтана, зеленило, сепаре ќе се заборавиш до 3 саат. Ама имало и одлични свирки во Маракана или журка во Колосеум (за жал порано беа повеќе) и се опушташ тотално :3:
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
секогаш зависи од расположението. од четврток до недела секогаш сме во кафич а другите денови во парк. а последниве некоолку викенди повекето одиме во парк бидејки некако ни затупи во кафич али како што реков секогаш зависи од расположението...
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
pretty_girl напиша:
секогаш зависи од расположението. од четврток до недела секогаш сме во кафич а другите денови во парк. а последниве некоолку викенди повекето одиме во парк бидејки некако ни затупи во кафич али како што реков секогаш зависи од расположението...
Друштвото го прави расположените. Ако имаш јако друштво секаде ќе си поминуваш јако :)
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Парк. Таму птички пејат иако е мрак. :pos:
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
Зависи на на што си излегол ако си излегол на седенка и пивце можеш во кафана или во населба негде а си се знае дискотека си е дискотека
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Блах. Музиката во диско не чини. За све е крив лошиот вкус на масата. МгфАОсјнгИн49њѕтј49њѕ924пгн4ѕ... Да му.... на мајка им....

/me оди по апчињата
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.910
Поени од реакции
23.894
тоа ти е едно заградено место во парк округло кај што имаш клупи и тенда над глава не знам дали имаме македонски збор на англиски тоа е gazebo како веранда нешто. Љумфер го викаат заради активностите што знаат да се случуваат таму после полноќ. Односно Водно шема (Видиковец на времето)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom