Директни Летови од Скопје

Член од
8 јуни 2010
Мислења
38
Поени од реакции
1
И Приштина имаат ефтини летови, летово една моја другарка беше за Германија. Од Приштина плати 50евра карта, а од Скопје беше 220. Па сеа види ти кај ти одговара најмногу :)
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
И Приштина имаат ефтини летови, летово една моја другарка беше за Германија. Од Приштина плати 50евра карта, а од Скопје беше 220. Па сеа види ти кај ти одговара најмногу :)
E тоа е најдобра опција за цена/далечина . Само проблемот е како да стигнеш до Аеродормот во Приштина a, не е далеку 90 км.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
И Приштина имаат ефтини летови, летово една моја другарка беше за Германија. Од Приштина плати 50евра карта, а од Скопје беше 220. Па сеа види ти кај ти одговара најмногу :)
Mnogu poeftini se, tochno, no za Zagreb nemaat let :(
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
До Лондон од незнам кај 30 евра, жими задников. Не зборете на памет и не лажете луѓе, укуцај дати, една или 2 торби и брз бординг плус бус од Скопје до аеродром и обратно, па ќе видиш колку ќе искочи. Јас до Лондон ќе летам набрзо за 220 евра преку Подгорица, а преку Белград/Софија со Виз Ер и бус е околу 170-180 евра така да не се исплати осве ако идете фамилија или слично. И изиџет од Солун е скап.

Кој летал од сегде и има искуство нека каже, а не сите да се праат паметни, а никад не летале со авион.

Фебруари Март се најуефтини летовите, од Белград до Германија со Луфтханза има за 80 евра повратна сосе све.

Приштина е скапа. www.Expedia.com rules, проверете го, јас само од таму букирам карти, најефтини се и не зимаат провизија.
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
До Лондон од незнам кај 30 евра, жими задников. Не зборете на памет и не лажете луѓе, укуцај дати, една или 2 торби и брз бординг плус бус од Скопје до аеродром и обратно, па ќе видиш колку ќе искочи. Јас до Лондон ќе летам набрзо за 220 евра преку Подгорица, а преку Белград/Софија со Виз Ер и бус е околу 170-180 евра така да не се исплати осве ако идете фамилија или слично. И изиџет од Солун е скап.

Кој летал од сегде и има искуство нека каже, а не сите да се праат паметни, а никад не летале со авион.

Фебруари Март се најуефтини летовите, од Белград до Германија со Луфтханза има за 80 евра повратна сосе све.

Приштина е скапа. www.Expedia.com rules, проверете го, јас само од таму букирам карти, најефтини се и не зимаат провизија.
Јас еднаш така летав од Аиндхофен и тешко се зебав што идев преку софија. Ме чинеше 170 сосе све а ЈАТ имаат лет за 200 од Амстердам(Што ми е поблиску) 100 пати побрзо и поудобно.
Виз аир не се добри. Превара се.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
До Лондон од незнам кај 30 евра, жими задников. Не зборете на памет и не лажете луѓе, укуцај дати, една или 2 торби и брз бординг плус бус од Скопје до аеродром и обратно, па ќе видиш колку ќе искочи. Јас до Лондон ќе летам набрзо за 220 евра преку Подгорица, а преку Белград/Софија со Виз Ер и бус е околу 170-180 евра така да не се исплати осве ако идете фамилија или слично. И изиџет од Солун е скап.

Кој летал од сегде и има искуство нека каже, а не сите да се праат паметни, а никад не летале со авион.

Фебруари Март се најуефтини летовите, од Белград до Германија со Луфтханза има за 80 евра повратна сосе све.

Приштина е скапа. www.Expedia.com rules, проверете го, јас само од таму букирам карти, најефтини се и не зимаат провизија.
WOW,220 евра? сериозно? јас повратна платив 130 евра со Изи Џет на релација Гетвик-Солун-Гетвик ,резервирав 2 недели унапред,епа ти види сеа....инаку цените варираат во голема мера од ден ан ден,сабота да патуваш мислам е најскапо,празници и слично,така да имаш повеќе фактори кој одлучуваат колку ке те кошта авио билет..А да,од Софија со Виз Ер летав до Лондон Лутон за 40 евра,резервирано 10 дена унапред....:toe:

--- надополнето ---

Јас еднаш така летав од Аиндхофен и тешко се зебав што идев преку софија. Ме чинеше 170 сосе све а ЈАТ имаат лет за 200 од Амстердам(Што ми е поблиску) 100 пати побрзо и поудобно.
Виз аир не се добри. Превара се.
Како тоа превара? За 40 евра од Софија до Лондон ме коштаа, фала богу здрав жив, па 40 евра е такси од Скопје до Александар Велики аеродром....кој кого преварил???:toe:
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Зависи кој период. И јас сум летал за Геманија за 90 евра у фебруари од Белград и тоа со Луфтханса, и летоска од Софија за виена за 90 евра со Аустриан. За Лондон зборам за овој период, гледав да резервирам 3 недели унапред.До Солун + од Солун уште 30 евра топтан минимум = 160.
 
T

Tetro

Гостин
Дали има директни летови и кои се цените ако некој знае да ми каже за овие релации (во еден правец и повратни):

Скопје - Ротердам
Скопје - Амстердам
Скопје - Дортмунд
Белград - Ротердам
Белград - Амстердам
Белград - Дортмунд
Софија - Ротердам
Софија - Амстердам
Софија - Дортмунд
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Дали се исплати да платиш автобуска карта до Софија
http://sas.com.mk/index-Sofija.html

и од таму да си бараш чаре со авион, мислам дали е исплатливо вакво патување во споредба со летање од скопје со авион.
Ја мислам дека е исплатливо пошто такси до аеродром ти е 800-1500 денари.
 
Член од
9 март 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
219
Дали има директни летови и кои се цените ако некој знае да ми каже за овие релации (во еден правец и повратни):
. . .
Софија - Ротердам
Софија - Амстердам
Софија - Дортмунд
Софија - Ротердам - нема директни летови /и не е нужно, со воз од Амстердамскиот Аеродром до Ротердам Централ се патува за близу 50 минути
и 10 еuro. Постои и брз воз - FYRA /27 минути/;
Софија - Амстердам - постои. За 30 ноември /примерно/ со Bulgaria Air цената е 141 euro.
Софија - Дортмунд - постои. За 29 ноември со Wizz Air цената е 40 еuro.
Тоа са цени во един правец.
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
[/COLOR]
Како тоа превара? За 40 евра од Софија до Лондон ме коштаа, фала богу здрав жив, па 40 евра е такси од Скопје до Александар Велики аеродром....кој кого преварил???:toe:[/QUOTE] Превара е зошто купув до Аиндховен за `наводно` 19,90 евра па после ми побараа уште 15 за куфер па уште 5 за трасфер фии значи 40. Плус недаваат јадење во авион. Па ти треба пари за бус до центар на Софија па таму мораш да чекаш зошто неможеш по нет карта за бус да купиш ако ти киден или ако е полн првиот бус а ги нема баш многу. И може да се изначекаш со саати. Па неможе повратна да земеш зошто биле од различна компанија за враќање 30 ерва значи е тоа. Целиот пат ми траше 16-17 саати а авион до Скопје ми требаат 7-8 сати. Во еден правец. Да се заштедува 50 евра ако одиш во 2 правци ама не се исплати мрцварењето барем мене не ми се разлика во повратно патување е 8Х2 16 саати екстра и тоа најголем дел во Бус по срање крив пат и мкнење куфери по гратски превоз.
А до Скопски Аеродром ме возат со кола :pipi: и летам кога ќе ми прдне и одговара.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
[/COLOR]
Како тоа превара? За 40 евра од Софија до Лондон ме коштаа, фала богу здрав жив, па 40 евра е такси од Скопје до Александар Велики аеродром....кој кого преварил???:toe:
Превара е зошто купув до Аиндховен за `наводно` 19,90 евра па после ми побараа уште 15 за куфер па уште 5 за трасфер фии значи 40. Плус недаваат јадење во авион. Па ти треба пари за бус до центар на Софија па таму мораш да чекаш зошто неможеш по нет карта за бус да купиш ако ти киден или ако е полн првиот бус а ги нема баш многу. И може да се изначекаш со саати. Па неможе повратна да земеш зошто биле од различна компанија за враќање 30 ерва значи е тоа. Целиот пат ми траше 16-17 саати а авион до Скопје ми требаат 7-8 сати. Во еден правец. Да се заштедува 50 евра ако одиш во 2 правци ама не се исплати мрцварењето барем мене не ми се разлика во повратно патување е 8Х2 16 саати екстра и тоа најголем дел во Бус по срање крив пат и мкнење куфери по гратски превоз.
А до Скопски Аеродром ме возат со кола :pipi: и летам кога ќе ми прдне и одговара.[/QUOTE]





Е тоа не сум знаел за мрцварење со автобуси, јас со такси одам од Струмица,до Солун 40 евра саат ипол возење,Софија 50, исто и за враќање ме чека такси :mist: ,Инаку за јадењето не се согласувам уопште, Со Изи Џет на пример за 5 евра имаш комплет : Сендвич+Сок+Чипс+Чоколадо,за лет од околу 3 саата повеќе не ти ни треба, уствари ти го плаќаш ''бесплатното јадење'' 5 пати поскапо со високо буџетните компании кој летаат од Скопје :toe:
 
Член од
18 март 2010
Мислења
53
Поени од реакции
1
Летање низ Европа од скопје за 7-8 саати е навистина срамота. За тоа време ќе стигнеш од Њу Јорк до Цирих.

Брука колку малку има директни летови од Скопје со реномирани компании.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom