Директни Летови од Скопје

Член од
18 март 2010
Мислења
53
Поени од реакции
1
До кои градови има директни летови и со кои авои компании?



Знам за

Чек до Прага
Малев до Будимпешта
Кроациа до Загреб
Јат до Белград
Туркиш до Истамбул


други?

Како е најефтино да се најде карта до прага или будимпешта?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Оди летај преку Софија или Солун,не барај ефтина карта во Македонија.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
И Белград е доста ефтин за летање, види си карта на expedia.com, јас само од таму зимам, никад не сум имал фрки
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
До кои градови има директни летови и со кои авои компании?



Знам за

Чек до Прага
Малев до Будимпешта
Кроациа до Загреб
Јат до Белград
Туркиш до Истамбул


други?

Како е најефтино да се најде карта до прага или будимпешта?
Има Аустриан Виена
СкајВинг до Дизелдорд, Франкфурт , Берлин, Хамбург, Брисел, Рим, Цирих а од пролет и до Париз, Амстердам и Лондон.
Монтернегро-Подгорци
БиХ-Сараево (Само летно време)
Бугариан-Софија (Само летно време)
Адриа-Љубљана
Некоја Турска компанија-Бодрум (редовен не е само лето)
Еделаир-Цирих
ПЛУС
МАТ АИРВАЈЗ сега има за Белград, Рим, Амстердам, Цирих, Мастрихт???? рекоа мислам .... и уште 4-5 места (прашај точно)

Сето ова е директно од Скопје!!!!
 
Член од
18 март 2010
Мислења
53
Поени од реакции
1
Stefus

Od kade znaesh deka sky wings kje leta za paris i london od prolet? Ovie se makedonska kompanija? Na nivnata webstranica http://www.skywings.info pokazuva direktni letovi samo od dizeldorf i viena do skopje
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Stefus

Od kade znaesh deka sky wings kje leta za paris i london od prolet? Ovie se makedonska kompanija? Na nivnata webstranica http://www.skywings.info pokazuva direktni letovi samo od dizeldorf i viena do skopje
Сајот на СкајВингс е фијаско-катастрофа-ѓубре.
Овде е целата листа. http://www.skywings.info/flugplan/flugplan,skywings.html
За другите пишуваше во весник некој ќе земал нов авион инт...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
^Не испадна за овие афера летоска?
 
Член од
18 март 2010
Мислења
53
Поени од реакции
1
Mojot problem e ovoj.

Sakam da dojdam vo Mk od Amerika vo April-Maj. Sakam da istoristam Delta Miles, arno ama samo Czech airlines e partner so Delta koj leta do skopje. Pa druga alternativa mi e da letam so moite Delta Miles to nekoja (atraktivna) evropska metropola a posle od tamu da kupam non stop karti so Skopje.

Rim, Pariz, London mi se u prv red gradovi preku koi bi sakal da letam. So sky wings ima non stop let, 200 evra, arno ama treba da se spie vo rim na vrakjanje bidejkji letot poletuva kasno od Skopje.

Koi se opciite da se stigne do Pariz ili London?

Do koja evropska metropola najeftino se leta od Skopje?
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Mojot problem e ovoj.

Sakam da dojdam vo Mk od Amerika vo April-Maj. Sakam da istoristam Delta Miles, arno ama samo Czech airlines e partner so Delta koj leta do skopje. Pa druga alternativa mi e da letam so moite Delta Miles to nekoja (atraktivna) evropska metropola a posle od tamu da kupam non stop karti so Skopje.

Rim, Pariz, London mi se u prv red gradovi preku koi bi sakal da letam. So sky wings ima non stop let, 200 evra, arno ama treba da se spie vo rim na vrakjanje bidejkji letot poletuva kasno od Skopje.

Koi se opciite da se stigne do Pariz ili London?

Do koja evropska metropola najeftino se leta od Skopje?
Од Директно се неикакви. Но најефтини цени за летови во еден правец нудат ЈАТ-Париз Лондон. 130-150 се вклучено и сатниците најчесто се ОК.
Лет преку Софија со ВиззАир најчесто не се исплати чини 50-70 евра се вклучено плус Бус од Софија (20-30 евра) многу бош сатници и oграничени денови.
Инаку најдобро е да се лета за Скопје е Од Дизледорф или Околината секогаш има најголем избор и најдобри цени.
Сега за сега однос цена/конфор за Скопје од европа нудат ЈАТ посебно за еднонасочни патувања т.е. флексибилни летови.
 
Член од
9 март 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
219
Париз и Лондон са добри варианти.
Air France са партнери на Delta Air и добиваш уште мили.
Пребарах понудите за примерна дата 1 март 2011г.
Air France се уште немат реални оферти.
Bulgaria Air - 186 euro. /Софиjа/
JAT - 203 euro. /Београд/
Wizz Air - 30 euro /до Софиjа, но от Париз лета од Аеродром Буве, саатите не са баш удобни/.
 
M

marko 1996

Гостин
Ова се од Белград Mat Airways
Скопје
Охрид
Шарм Ел Шеик
Хургада
Каиро
Монастир
Палма Де Мајорка
Барселона
Наполи
Катанија
Крф
Хераклион
Закинтос
Кефалонија
Родос
Скијатос
Анталија
Даламан
Бодрум
А скопје летаат само Диздердолф , Цирих и Рим мислам ( за рим не сум сигурен, другве 2 100 % ова кажувам за Мат)
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Сите тие што се од Југоисточна Македонија,им се исплаќа повеќе да одат преку Солун.
Си резервираш преку нет на изиџет,и имаш ефини карти.:))
еве сега гледам,на 12.12 за Лондон за 30 евра карта...:))
 
Член од
18 март 2010
Мислења
53
Поени од реакции
1
Mat leta od belgrad?

Ова се од Белград Mat Airways
Скопје
Охрид
Шарм Ел Шеик
Хургада
Каиро
Монастир
Палма Де Мајорка
Барселона
Наполи
Катанија
Крф
Хераклион
Закинтос
Кефалонија
Родос
Скијатос
Анталија
Даламан
Бодрум
А скопје летаат само Диздердолф , Цирих и Рим мислам ( за рим не сум сигурен, другве 2 100 % ова кажувам за Мат)
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Есапот за преку Софија се следни

Карта во еден правец е од 15 евра ама во пракса никогаш нема да ја најдеш зошто ептен се бош датите и еднаш месечно е толку ако најдеш за 30 во еден правец треба да си среќен. Значи повратна 60 евра плус 15 евра за багаж треба екстра да платишп во еден правец 30 во два правца значи станува 90 евра плус 2Х5 евра за некаков `банкарски трансвер`. Плус 2Х20 евра за бус до софија (најверојатно нема да можеш да земеш повратна поради тоа што возат 2 различни компании со релативно глупи саатници) Цената станува 140 плус ситен трошок за бус или недај боже такси или дргу глупости 10 евра Визз не даваат јадење и пиење = 150 евра. За 200 евра имаш карта од Скопје преку Белград хмммм малку поскапо но, многу поудобно и плус огромен избор на летов секој ден по 2. А Визз има 2-3 пати неделно.

--- надополнето ---

Едно време летаа сега не , сега само од Скопје Цирих и Дизелдорф без Рим.
Колку се цените на МАТ за Дизледорф? А на Скајвинг не пишува на Сајтот.

Инаку Визз Аир Воведува Летови исто од Белград за 5-6 дестинации од Април. Во основа се исто срање како Софија само со таа разлика што е малку полесно да се стигне од Белград до Скопје има повеќе Бусови и Воз а за чудо цените и времето на превоз е исто со Софија освен со воз (поефтино е ама многу многу бавно)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom