Димитар Бузлевски Vs. Михајло Волкановски Vs. КИКО - ќе ја бијат битката за Ресен!

Кој ќе биде идниот градоначалник на Ресен?

  • Димитар Бузлевски (СДСМ)

    Гласови: 117 35,5%
  • Михајло Волкановски (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 171 51,8%
  • Сашко Василевски (НСДП)

    Гласови: 42 12,7%

  • Вкупно гласачи
    330
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 септември 2007
Мислења
36
Поени од реакции
0
Совет???

Добро океј погрешно се изразив и погрешно бев сфатен, се вратив наназад во постовите нормална дискусија се води. За програмата и не е толку битна, реално се тоа празни ветувања кој не можат во целост да се остварат кој и да дојде градоначалник.
Друго, јас не сум вреѓал никој ниту планирам прочитај ги постовите мој, И јас добро знам за кој ќе го дадам мојот глас како и повеќете, нема да ме разубеди никаква програма.



Soryy ако ве навредив погрешно се изразив. :helou:
Јас не се грижам за вашиот Тим, туку си давам свое мислење дека реално гледано, тешко дека ќе влезете во втор круг (ако Има).



Листата не е толку важна, туку тоа се фигури поставени кој треба да извршуваат задачи се што ќе им биде кажано од горе, кој и да биде поставен градоначалник така ќе биде. Далеку сме од што го викаш, се знае што ќе каже Градоначалникот тоа мора да биде и да е изгласано од Советот. Да не се убедуваме за џабе, сите ја знаеме ситуацијата.



И вие да бевте на Власт така ќе правевте. Се знае дека од оваа Држава не ја бива. Корист имаат само потрчковците околу градоначалникот, и тие не се во голем број.
Можеби е така кога СДСМ владее зошто Вие познавате само едноумие. Советот е тој што ги носи сите одлуки и кој ако сака може да го корегира владеењето на градоначалникот - Пример Општина Аеродром. Само кај вас на листата има восочни фигури кој треба да глумат машина за гласање.

za da gi izednacime po broj na stani so vasata ))))) :smir:


nego ajt kasno e da se spie pozz na site i cekame one and only da se ubaci vo diskusjava ne e ferski da apstinira.

i pred se da zadrzime nivo na diskusija tuka i segde vo ovie mesec dena nasekade niz opstinava.


pred spienje ..samo ova ova li e dozvola za gradba??



dadena e dozvola ,vo koja stoi :
potrebno e da se predvidistanica za precistuvanje na mehanicki i bioloski tretman na vodite od objektite.
Е нашата нема 30 има 12 страни ама без Владини проекти. Убав сон и сонувај град без Бузлевски на чело.:helou:
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Фала богу се разбравме значи избришете 28 страни од програмата пошто тие ви се програма на влада на РМ а не ваша локална програма и ќе разговараме за тие 2 страни :pos2:
Па нормално дека дел од програмата имаат од влада на РМ, Фала богу иста партија се, и кој е крив дека Вмро е на Власт и подршка му дава. И подобро е кога Власта и локалната самоуправа се од иста Власт, Поголема соработка ќе има, а со тоа се зголемуваат шансите за реализација на проектите.

Можеби е така кога СДСМ владее зошто Вие познавате само едноумие. Советот е тој што ги носи сите одлуки и кој ако сака може да го корегира владеењето на градоначалникот - Пример Општина Аеродром. Само кај вас на листата има восочни фигури кој треба да глумат машина за гласање..
Хахахаа :pos: Сфаќаш погрешно, не ме ставај во исти Кош со нив. И јас вака навивам како што напиша.

Код:
ako ne pobedi Sasko neka pobedi Misko. Samo da e drug
Код:
ako ne pobedi misko, podobro sasko neka pobedi.
:aplauz:
 
Член од
5 септември 2007
Мислења
36
Поени од реакции
0
Влада-општина

Па нормално дека дел од програмата имаат од влада на РМ, Фала богу иста партија се, и кој е крив дека Вмро е на Власт и подршка му дава. И подобро е кога Власта и локалната самоуправа се од иста Власт, Поголема соработка ќе има, а со тоа се зголемуваат шансите за реализација на проектите.



Хахахаа :pos: Сфаќаш погрешно, не ме ставај во исти Кош со нив. И јас вака навивам како што напиша.
Не е нормално. Програмата на Владата си е програма на Владата. Овде се локални избори треба да се има програма за развој на општината спрема надлежностите на општината а тоа го нема.
Извини за погрешната страна на која те ставив:pos2:
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
59
Поени од реакции
8
Jas sakam da gi popravam vojnicite na Kiko samo dobronamerno bez zamerki.
Programata na gospodinot Volkanovski e cela negova, site 30 strani se negovi proekti.
Na 80% od proektite e naglaseno deka ke dobijat pomos so finaniranje na vladata.
Taa pomos odnosno finansiranje na proekti na gradonacalnicki kandidati od drugi partii ako gledame realno nema da se sluci. Kako sto nemase da se sluci ako vlasta bese na sdsm ili nsdp a ako gradonacalnik bese Misko.
Zatoa da bideme realni i da sfatime deka programata na gospodinot Vasilevski i na buzle nema nikogas da dobijat poddrska od ovaa vlada, toa znaci deka oni sami ke mora da si obezbedat sredstva za finansiranje.

Toa e prvo.. A kako vtoro moram da kazam deka opstinata e premnogu zaglavena pa na kandidatite od drugite partii von vlasta ke ima trebaat samo 4 godini za da gi podmirat dolgovite na buzle pa da pocnat so ostvaruvanje na nivnite proekti.
A vladata ima spremeno paket od 15 milioni evra za opstini kade ke dobie VMRO a kade se nasledile ogromni dolgovi od nesovesnoto rabotenje ne prethodnite gradonacalnici kako sto e slucajot so buzle.

pozdrav
 
Член од
5 септември 2007
Мислења
36
Поени од реакции
0
Влада - Закони????

Jas sakam da gi popravam vojnicite na Kiko samo dobronamerno bez zamerki.
Programata na gospodinot Volkanovski e cela negova, site 30 strani se negovi proekti.
Na 80% od proektite e naglaseno deka ke dobijat pomos so finaniranje na vladata.
Taa pomos odnosno finansiranje na proekti na gradonacalnicki kandidati od drugi partii ako gledame realno nema da se sluci. Kako sto nemase da se sluci ako vlasta bese na sdsm ili nsdp a ako gradonacalnik bese Misko.
Zatoa da bideme realni i da sfatime deka programata na gospodinot Vasilevski i na buzle nema nikogas da dobijat poddrska od ovaa vlada, toa znaci deka oni sami ke mora da si obezbedat sredstva za finansiranje.

Toa e prvo.. A kako vtoro moram da kazam deka opstinata e premnogu zaglavena pa na kandidatite od drugite partii von vlasta ke ima trebaat samo 4 godini za da gi podmirat dolgovite na buzle pa da pocnat so ostvaruvanje na nivnite proekti.
A vladata ima spremeno paket od 15 milioni evra za opstini kade ke dobie VMRO a kade se nasledile ogromni dolgovi od nesovesnoto rabotenje ne prethodnite gradonacalnici kako sto e slucajot so buzle.

pozdrav
Најпрвин ние сме војници а вие не?????:pos2:
Второ немој да зборуваш небулози кои ги кршат сите закони во оваа држава и да измислуваш пакети оти стануваш да личиш на Бузле а сите сакаме тоа повеќе да го нема.
Од кои пари и по кои закони само на Општините каде ВМРО владее ќе им се дадат пари. Немојте со вакви изјави да го рушите се она што Груевски и неговата влада го гради. Мислам дека оваа влада ги почитува законите и досега тоа го покажа и нема закон по кој така би постапила и сигурен сум дека нема да постапи.
Немојте да ги лажите луѓето не добивате поени, доста им е од еден лажов а јас знам дека барем Господин Волкановски е чесен и нема потреба од вакви лаги како помош.
Владата работи според закони, парите ги распределува според закони и досега и сигурен сум и од сега. Еве ти еден пример: Општина Велес е спрема сите критериум најдобра Општина во Македонија и според сите донатоир и немаше никаков проблем да ги повлече парите од државата, исто Виница и други Општини каде не владее ВМРО меѓутоа владеат градоначалници кои ги почитуваат законите, предлагаат реални проекти, остварливи и потребни на граѓаните а не кули од карти како Господинот Бузлевски, владата сакаше но немаше каде да му даде пари зошто не се прати ниту еден реален и квалитетен проект.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Џабе се надмудрувате тука кога во втор круг, ако има и ако влезат Сдсм и Вмро, Вие од Нсдп и Лдп сте во коалиција на државно ниво со Сдсм и ќе го подржете нормално кандитатот на Сдсм. Ако не сите гласачи повеќето. :toe: Да зборуваме реално.

 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
32
Поени од реакции
4
Vo Resen realno programata vo najgolem del ako ne i cela moze da ja ostvari samo gospodinot Volkanovski. Morame da sme realni i realno da gledame na rabotite.
NAJNORMALNO e deka Misko ke ima najgolema poddrska od vladata za ostvaruvanje na proektite a ne Kiko a uste pomalku buzle. Toa e realnosta. Voopsto ne negiram deka Kiko e dobar. Buzle e toj sto e los za Resen i resencani. Buzle e toj sto go propagja gradot, toj sto si gi polni dzebovite a za drugite ne go interesira. Najstrasno e sto go propagja gradot samo za da mu ja dokaze mokta na narodot sto ja ima.

Gospodinot Volkanovski ima odlicna programa. Vcera ja citav i smetam deka celata a mislam deka i plus proekti ke se napravat sto ne se vo programata a za seto toa ke ima i ogromna poddrska od vladata.
I ne im e za dzabe sloganot ZAEDNO MOZEME POVEKJE.
Ne e logicno vladata da ima pogolema sorabotka so bilo koj od drugite partii kandidati.
Ako ne se na isto nivo non stop ke ima kocnici i razni prepukuvanja kako sto e so buzle sega.
Nikoj ne saka da e taka ama toa e realnosta. I Tito Petkovski da bese premier normalno deka Kiko ke imase najgolem sansi da e gradonacalnik radi toa sto nirmalno e deka toj ke imase poddrska od vladata. Mislam deka se razbirame..

DOLU buzle!
 
Член од
4 март 2009
Мислења
16
Поени од реакции
0
G O T O V E ! odi so doma gospodine gradonacalnice
sasko za gradonacalnik gaziii saleeeeeeee
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
132
Поени од реакции
9
убава слика али само за тука ке остани на форумов,а за на другата позиција останува бузле уште нови 4 години.

forza sdsm
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
21
Поени од реакции
8
убава слика али само за тука ке остани на форумов,а за на другата позиција останува бузле уште нови 4 години.

forza sdsm

navikni se da ja gledas be partal ni eden. a na buzle stom go sakas tolku mnogu, zaedno so lemo i nacija ke mu nosis cigari ako mu odis na poseta. vi kazav nekolku pati a i vie znaete deka ne ostana nitu 10% od malcinstvata so vas, nie ke ve zgazime ovoj pat.

selam alekum
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
132
Поени од реакции
9
а ти да ми се фатиш за парталов тиквар еден неписмен со 5 мин школо ке видиме кој кого ке го еби а можи ти за 2 кубици дрво се продаваш.
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
21
Поени од реакции
8
а ти да ми се фатиш за парталов тиквар еден неписмен со 5 мин школо ке видиме кој кого ке го еби а можи ти за 2 кубици дрво се продаваш.

a ne blagodaram. ti da se fatis za na buzle, sigurno imas nekoja familijarna vrska so nego (ili ti ja raboti sestrati, majkati ili kerkati a pazi so nego se i berberot i nacija), a stom si zapnal za drvata kazi koj si pa ti ispratam 6 kubici zatoa sto gi prodadov jabolkata a sega treba da dadam zekaat (ova e muslimanite sto davaat del od svojata zarabotuvacka na siromasi i iznemosteni).
a za toa koj kogo ke .... kevidis na 22 mart
ti kazav ednas vo 9 satot rezultatot ke e 1000 prema 0 za misko

selam alekum

Dawa напиша:
a ne blagodaram. ti da se fatis za na buzle, sigurno imas nekoja familijarna vrska so nego (ili ti ja raboti sestrati, majkati ili kerkati a pazi so nego se i berberot i nacija), a stom si zapnal za drvata kazi koj si pa ti ispratam 6 kubici zatoa sto gi prodadov jabolkata a sega treba da dadam zekaat (ova e muslimanite sto davaat del od svojata zarabotuvacka na siromasi i iznemosteni).
a za toa koj kogo ke .... kevidis na 22 mart
ti kazav ednas vo 9 satot rezultatot ke e 1000 prema 0 za misko

selam alekum
a uste da dodadam deka treba da zivees 130 godini za da se obrazuvas kolku mene hahaha.....
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
132
Поени од реакции
9
Мајки да не мешаш многу да ти кажам убаво конју еден невоспитан со 2 мин школо ако ги даде јаболката со тие пари да останиш главино една неписмена и не ми се прави паметен многу цел народ знае како сакате да купите гласови со 2 кубици дрва на 1 глас,а за тоа дали има некој некого ебено тоа тебе те револтира изгледа дека тебе ти има нешто поебано па затоа се палиш на него .

И КОГА ПИШИШ НА ЦИТАТ КЈУТУК ЕДЕН САМ СЕБЕСИ СЕ ЦИТИРАШ ПА ПО ОВА СЕ ГЛЕДА ДЕКА СИ НЕПИСМЕН ТЕПИЛО ЕДНО.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Што се запнале со тие дрва, гледајте си ги вашите маки, туку вие со што купувате гласови.
Човекот нема ниту една црна работа направено и незнаете што да го искритикувате, Па ги знаете само дрвата и толку. :tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom