Димитар Бузлевски Vs. Михајло Волкановски Vs. КИКО - ќе ја бијат битката за Ресен!

Кој ќе биде идниот градоначалник на Ресен?

  • Димитар Бузлевски (СДСМ)

    Гласови: 117 35,5%
  • Михајло Волкановски (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 171 51,8%
  • Сашко Василевски (НСДП)

    Гласови: 42 12,7%

  • Вкупно гласачи
    330
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 февруари 2009
Мислења
102
Поени од реакции
5
тоа ти е перење со гонг ви го пери грујо умот
vaka sekoja cest na site sto se soglasuvame i barem ednas da glasame za dobroto na prespa i na site nasi mladi bez razlika na vera i politicka partija ednostavno covekov ne go biva ne misli za narodot na prespa luge toneme pa se nadevam a sum i siguren vo cista pobeda za prespa za evropska preska resen da se prerodi napred misko
 
Член од
5 септември 2007
Мислења
36
Поени од реакции
0
Programa SDSM VMRO-DPMNE

Никако да ги видиме програмата само навреди и декларативни изјави за нешто дека ќе се направи. Дај барем две реченици од Вашите програми ќе извадите да видиме како ја гледате Преспа во иднината.
 
Член од
5 март 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Istoto pa istoto

Da e najpameten, najucen, najlicen, najdobro da znae da govori i najmnogu da ima napraveno.(A NE e niedno od navedenite) Lugeto pak ke recea dosta bea site ovie godini, se edno isto ajde da promenime nesto, pa ako nema podobar pak tuka e nikade nema da zamini. DA SE PROBA NESTO NOVO
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
18
Поени од реакции
2
Taka e

Da e najpameten, najucen, najlicen, najdobro da znae da govori i najmnogu da ima napraveno.(A NE e niedno od navedenite) Lugeto pak ke recea dosta bea site ovie godini, se edno isto ajde da promenime nesto, pa ako nema podobar pak tuka e nikade nema da zamini. DA SE PROBA NESTO NOVO
Taka e,se jade li samo grav,dajte da probame nesto drugo.:pos2:
 
Член од
23 февруари 2009
Мислења
25
Поени од реакции
2
Еве во ресен се родил нов портал www.golemgrad.com а како негов сопственик се јавува извесно здружение на граѓани...

Еве една вест...от која јасно може да се заклучи , чиј пропаганден медиум ќе биде оваа страница..

Жално е што немаме никакви медиуми во градов.

И што единствени информатори ќе ни бидат бројните полтронски веб страници ,кои може да ги создате секој еден поединец и кои никако не одговараат за својата веродостојност...

Еве ја насловната вест на новиот портал...

Проект: Уредување на речното корито на Голема река



[FONT=arial,helvetica,sans-serif]На 30 март 2007 Градоначалникот на Општина Ресен, Г-дин Димитар Бузлевски го презентирa проектот за уредување на речното корито на Голема река во Општина Ресен.[/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]Овој проект кој се спроведува околу една и пол година, е меѓу првите во земјата со кој се применува еколошки пристап во уредување на речното корито. Ќе бидат инвестирани во овој проект вкупно 800.000 долари.[/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]Преговорите со донаторот на проектот – Швајцарската агенција за развој и соработка (СДЦ), резултираа со обезбедување на дополнителни 1,000,000 Швајцарски франци кои ќе бидат искористени за изведување на работите на реката во урбаната зона.[/FONT]

[FONT=arial,helvetica,sans-serif]Очигледни се резултатите од овој “грандиозен проект”[/FONT]
 
Член од
5 март 2009
Мислења
2
Поени од реакции
1
dosta e

zdravo prespani,
luge navistina dosta e zulumot na ovoj covek. dajte nesto novo. ne mora da navleguvate na detali sto veti (izlaza) a ne realizira. ovoj site znaeme deka za nisto ne go biva. a sega povelete ubedete me za ostanatite dvajca.
pozdrav do site prespani kade i da se
 
Член од
5 март 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Еве во ресен се родил нов портал www.golemgrad.com а како негов сопственик се јавува извесно здружение на граѓани...

Еве една вест...от која јасно може да се заклучи , чиј пропаганден медиум ќе биде оваа страница..

Жално е што немаме никакви медиуми во градов.

И што единствени информатори ќе ни бидат бројните полтронски веб страници ,кои може да ги создате секој еден поединец и кои никако не одговараат за својата веродостојност...

Еве ја насловната вест на новиот портал...

Проект: Уредување на речното корито на Голема река



[FONT=arial,helvetica,sans-serif]На 30 март 2007 Градоначалникот на Општина Ресен, Г-дин Димитар Бузлевски го презентирa проектот за уредување на речното корито на Голема река во Општина Ресен.[/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]Овој проект кој се спроведува околу една и пол година, е меѓу првите во земјата со кој се применува еколошки пристап во уредување на речното корито. Ќе бидат инвестирани во овој проект вкупно 800.000 долари.[/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]Преговорите со донаторот на проектот – Швајцарската агенција за развој и соработка (СДЦ), резултираа со обезбедување на дополнителни 1,000,000 Швајцарски франци кои ќе бидат искористени за изведување на работите на реката во урбаната зона.[/FONT]

[FONT=arial,helvetica,sans-serif]Очигледни се резултатите од овој “грандиозен проект”[/FONT]
Јасно и со аргументи е прикажано на статијава што направил господинот Бузлевски.
 
Член од
6 март 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Честитки за www.golemgrad.com
единствен портал во општина Ресен кој ја кажува вистината.
Доста е лаги.
 
Член од
6 март 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
slikite vredat 1000 zborovi
G.Reka za zal lici na edno golemo gjubriste
kade se tie 800 000 dolari i 1 000 000 svajcarski franci????????????
 
Член од
6 март 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Очигледно е дека ова ќе биде медиум на граѓаните за реален приказ на вистинската слика на Ресен и Преспа.
Еве во ресен се родил нов портал www.golemgrad.com а како негов сопственик се јавува извесно здружение на граѓани...

Еве една вест...от која јасно може да се заклучи , чиј пропаганден медиум ќе биде оваа страница..

Жално е што немаме никакви медиуми во градов.

И што единствени информатори ќе ни бидат бројните полтронски веб страници ,кои може да ги создате секој еден поединец и кои никако не одговараат за својата веродостојност...

Еве ја насловната вест на новиот портал...

Проект: Уредување на речното корито на Голема река



[FONT=arial,helvetica,sans-serif]На 30 март 2007 Градоначалникот на Општина Ресен, Г-дин Димитар Бузлевски го презентирa проектот за уредување на речното корито на Голема река во Општина Ресен.[/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]Овој проект кој се спроведува околу една и пол година, е меѓу првите во земјата со кој се применува еколошки пристап во уредување на речното корито. Ќе бидат инвестирани во овој проект вкупно 800.000 долари.[/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]Преговорите со донаторот на проектот – Швајцарската агенција за развој и соработка (СДЦ), резултираа со обезбедување на дополнителни 1,000,000 Швајцарски франци кои ќе бидат искористени за изведување на работите на реката во урбаната зона.[/FONT]

[FONT=arial,helvetica,sans-serif]Очигледни се резултатите од овој “грандиозен проект”[/FONT]
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
mashala ))0 prorabotile ``crvenite kmeri`` na anketava....edna vecer i edna akcija so ti prajt za glasanje na forum )))))). ova direkno vcera mu e daden nalog od jani makraduli na sovetuvanjeto na sdsm vo sobranie ....glavna tocka na rasprava glasajte na kajgana ))))))))0
Хахах :pos: истово сакав да коментирам во врска со анкетава, се имаат исплашено многу затоа така, во паника се, па ај да го кренат рејтингот вештачки, Али џабе им е, се знае кој ќе биде градоночалник.
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
170
Поени од реакции
11
Хахах :pos: истово сакав да коментирам во врска со анкетава, се имаат исплашено многу затоа така, во паника се, па ај да го кренат рејтингот вештачки, Али џабе им е, се знае кој ќе биде градоночалник.
Gledam i vasite "tamilski tigri" se aktivirale vecerva pa go vratile vestackoto vodstvo na Misko:pos2:
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Gledam i vasite "tamilski tigri" se aktivirale vecerva pa go vratile vestackoto vodstvo na Misko:pos2:
Прво не се мој, и не навивам за никој, против сум. Анкетата си беше во ред до сношти, кога му текна на некој од вашите да ја крене анкетата. Шо се исплашивте толку од една Обична ама Реална анкета.

Тоа не е вештачко водство туку за ваша жал Реално. Ќе се уверите за некој ден поточно на 22. :D :pos:

Биди ми поздравен :)
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
170
Поени од реакции
11
Прво не се мој, и не навивам за никој, против сум. Анкетата си беше во ред до сношти, кога му текна на некој од вашите да ја крене анкетата. Шо се исплашивте толку од една Обична ама Реална анкета.

Тоа не е вештачко водство туку за ваша жал Реално. Ќе се уверите за некој ден поточно на 22. :D :pos:

Биди ми поздравен :)
Kako ne e vestacka, 10 juzeri se otvoraat sekoj den i pisuvaat samo po eden post, glasaat i otvoraat nov juzer. Nemoj da mi kazuvas, vrati se ponazad da vidis kako moderatorot predupreduva deka ako povtorno od eden kompjuter se otvoraat 10-20 juzeri, korisnikot na taa IP adresa ke bide trajno baniran!
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
59
Поени од реакции
8
Kako ne e vestacka, 10 juzeri se otvoraat sekoj den i pisuvaat samo po eden post, glasaat i otvoraat nov juzer. Nemoj da mi kazuvas, vrati se ponazad da vidis kako moderatorot predupreduva deka ako povtorno od eden kompjuter se otvoraat 10-20 juzeri, korisnikot na taa IP adresa ke bide trajno baniran!
Pa toa ti da go procitas. Zasto ako bese taka ke bea banirani. A ako svrtis Resen niz carsijata Resenska eden krug od sekade ke ja slusnis realnata anketa na resencani. Site zborat samo edno.. I GJUPTIN DA E SAMO BUZLE DA NE E!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom