Димитар Бузлевски Vs. Михајло Волкановски Vs. КИКО - ќе ја бијат битката за Ресен!

Кој ќе биде идниот градоначалник на Ресен?

  • Димитар Бузлевски (СДСМ)

    Гласови: 117 35,5%
  • Михајло Волкановски (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 171 51,8%
  • Сашко Василевски (НСДП)

    Гласови: 42 12,7%

  • Вкупно гласачи
    330
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 февруари 2009
Мислења
4
Поени од реакции
2
dovcerasen vas covek

Im gi izede macka jazicite, nemaat komebntari poveke.

ZAEDNO MOZEME POVEKE DRVA DA UKRADIME!

e be bate do vcera kako gi dobivavte izborite cela planina ja urnavme site zaedno. se sramam sto bev del od vas odnosno od vasta skola. a bidi siguren i ti na 23 mart ke se svrtis protiv niv. e sega ke vidite na denot na izborite. ke ve zakopame vo izbirackite kutii. NAPRED MISKO
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Prasanje za ovcite

Od kade Misko za 2 godini kupe 2 stana vo skopje i najmoderen avtomobil, od bavcite so mu rodija?:tapp:

Gvujo rabotel:tapp:
Da raboti na reklamni spotovi, trosi milioni za spomenici i skulpturi a nemame leb da jadime. Sto ne vi gi prodade jabolkata, ne mora na drugite, samo vas, na antickite makedonci neka vi pomogne!
Читаше ли во претходните постови од што му биле џипот и станот, Прочитај ќе се увериш не трескајте само глупости, човекот нема ниту една дамка или малверзација. Досега најдостојниот кандитат избран за локални.

Јаболката кој сакаш да ги продаде кога негледаш во цел свет е се блокирано, неможеш да обвинуваш никој. Лани кога одеа по 40 денари убо беше.
Се регистрирав на форумов специјално за да напишам коментар на оваа тема. Детално прочитав се и заклучив дека се регистрирани повеќе јузери од еден компјутер. Најпрвин се гледа од тоа дека сите се почетници на форумот со напишани 3-4 коментари, а и јузерите се именувани со некој слоган од партијата или готови сте, политичар итн. Исто така опомената од адинистраторот на форумот е факт дека од еден компјутер се регистрираат по 20 јузери. Анкетата очигледно е наместена, бидејки во штабот на дпмне има 30 компјутери кои би требало да ги користат сите граѓани на Преспа, но бидејки комјутерите се сместени во штабот на дпмне, истите не се достапни за останатиот дел од луѓето. Не сакам никого да навредувам, но гледам дека партиските војници од дпмне или се неписмени или се платени да навредуваат и да пишуваат измислици. Па затоа сум сигурен дека нивниот кандидат нема никакви шанси да победи во Ресен. Неможете да го измамите народот бидејќи добро ве знае.
Како и Ти, и сите се регистрирале специјално да го искажат своето незадоволство, што има тука лошо.
Твојов јузер не е нов, од кај утврде ти дека се од еден компјутер, тоа се незадоволни од досегашното работење, и затоа пишат немаат друго место, затоа се вика Форум секој да го искаже своето мислење и ова е единствен медиум кај што се дискутира за локалните избори во Ресен.
Од вашите мислиш нема такви јузери од партиски портпароли.

Прво анкетата вашите сакаа пред некоја вечер да ја кренат, али не успеаа, побројни се другите затоа, сфатете еднаш готово е се ближи крајот, не биди толку сигурен дека нивниот кандидат неможи.

Im gi izede macka jazicite, nemaat komebntari poveke.

ZAEDNO MOZEME POVEKE DRVA DA UKRADIME!
Се гледа по вас за јазичите немате што да тврдите со факти па тресите глупости.
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
102
Поени од реакции
5
gotovo e prilepcanec kako prvo sdsm ne mozes da napravi miting vo prilep ide od bitola i od resen da se vide deka ima 1500 luge tolku silvana boneva sobra deneska vo strumica sama hehe tesko vas na umot ako se lazete buzle e otiden uste oficijalno da se potvrdi na 22 a kaj nego za sovetnik mile tanovski covekot sto go zapali hotelot evropa vo otesevo samo da zeme obestetuvanje no go doznaa i go ceka sudenje kako vtoro buzlevski e covek eve jas primer koj me laze edna godina koj go unisti celiot grad stava sekretarki za da gi gali sram da mu e a tie moze da mu se kerki a od purite i viskito ne se deli a za kakva politika zboruvas ti prespa potona od najbogata opstina stana sram za sekoj turist

Се гледа по вас за јазичите немате што да тврдите со факти па тресите глупости.[/quote] brat ispari na jazikot imas vlakna hehe

gotovo e prilepcanec kako prvo sdsm ne mozes da napravi miting vo prilep ide od bitola i od rsen da se vide deka ima 1500 luge tolku silvana bonev sobra deneska vo strumica sama hehe tesko vas na umot ako se lazete buzle e otioden uste oficijalno da se potvrdi na 22 a kaj nego za sovetnik mile tanovski covekot sto go zapali hotelot evropa vo otesevo samo da zeme obestetuvanje no go doznaa i go ceka sudenje kako vtoro buzlevski e covek eve jas primer koj me laze edna godina koj go unisti celiot grad stava sekretarki za da gi gali sram da mu e a tie moze da mu se kerki a od purite i viskito nes e deli a za kakva politika zboruvas ti prespa potona od najbogata opstina stana sram za sekoj turist

I DA MI DADAT VLAST BAREM 5 MINUTI NA TAKVITE KAKO TEBE KE MU DADAM CETKA ZA ZABI DA GO IZGLANCAT PLOSTADOT

VMRO GAZI ARAMIJATA NEKA SE PAZI POBEDA
 
Член од
6 март 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Наместо да гледате :tv:, да :drk: и да ги :tapp: пријателите, отворете си ги очите и видете дека Македонија се менува. Нешто што до сега беше измислена работа, имагинарен дел од комплексен број или замисла за добра мисла.
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
102
Поени од реакции
5
Наместо да гледате :tv:, да :drk: и да ги :tapp: пријателите, отворете си ги очите и видете дека Македонија се менува. Нешто што до сега беше измислена работа, имагинарен дел од комплексен број или замисла за добра мисла.
narodot gleda i e pametem mnogu se svesti ne saka tapkanje po ramo i lagi saka rezultati a tie se na nasa strana makedonija odi napred i toa go priznavat i od evropa pred faktite i bogovite molcat
 
Член од
6 март 2009
Мислења
18
Поени од реакции
2
Како и Ти, и сите се регистрирале специјално да го искажат своето незадоволство, што има тука лошо.
Твојов јузер не е нов, од кај утврде ти дека се од еден компјутер, тоа се незадоволни од досегашното работење, и затоа пишат немаат друго место, затоа се вика Форум секој да го искаже своето мислење и ова е единствен медиум кај што се дискутира за локалните избори во Ресен.
Од вашите мислиш нема такви јузери од партиски портпароли.

Прво анкетата вашите сакаа пред некоја вечер да ја кренат, али не успеаа, побројни се другите затоа, сфатете еднаш готово е се ближи крајот, не биди толку сигурен дека нивниот кандидат неможи.
Точно е тоа дека се регистрирав сега и затоа го потенцирав тоа најпрвин. Но одговори на прешањето дали во штабот на дпмне има 30 компјутери и дали организирано ги напаѓате другите. Во право си дека ова е форум и треба секој да си го каже своето мислење, но јас мислам дека една дискусија треба да се води на културен начин и со факти, а не со навреди и измислици, ако вие мислите поинаку продолжете никој не ви забранува. А за тоа дека регистрирате по 20 јузери од еден компјутер е повеќе од очигледно бидејќи добивте опомена за траен бан, ако се сеќаваш.
Оваа анкета не е никакво мерило за рејтингот на кандидатите, бидејќи како што напишав погоре имате регистрирано многу јузери од малку луѓе.
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
102
Поени од реакции
5
Точно е тоа дека се регистрирав сега и затоа го потенцирав тоа најпрвин. Но одговори на прешањето дали во штабот на дпмне има 30 компјутери и дали организирано ги напаѓате другите. Во право си дека ова е форум и треба секој да си го каже своето мислење, но јас мислам дека една дискусија треба да се води на културен начин и со факти, а не со навреди и измислици, ако вие мислите поинаку продолжете никој не ви забранува. А за тоа дека регистрирате по 20 јузери од еден компјутер е повеќе од очигледно бидејќи добивте опомена за траен бан, ако се сеќаваш.
Оваа анкета не е никакво мерило за рејтингот на кандидатите, бидејќи како што напишав погоре имате регистрирано многу јузери од малку луѓе.
jas mozam da ti kazam cisto i odgovorno deka kompiterite slizat za site koj sakat da go posetat besplatniot internet nema razlika koja vera ili koja politicka partija e i najodgovorno tvrdam deka nema zloupotreba na komiuterite a sto narodot e nezadovolen ne e vinovno ni najmalku vmro i nema 30 tuku 11 komp pozdrav
 
Член од
6 март 2009
Мислења
18
Поени од реакции
2
jas mozam da ti kazam cisto i odgovorno deka kompiterite slizat za site koj sakat da go posetat besplatniot internet nema razlika koja vera ili koja politicka partija e i najodgovorno tvrdam deka nema zloupotreba na komiuterite a sto narodot e nezadovolen ne e vinovno ni najmalku vmro i nema 30 tuku 11 komp pozdrav
Во ред, јас лично имам дојдено таму и забележав дека има излепено плакати од Груевски. Па што е тоа? Знам дека можат таму да одат сите, но зошто да има плакати од дпмне и зошто не ги сместија компјутерите во друг објект, туку во штабот на дпмне?
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Точно е тоа дека се регистрирав сега и затоа го потенцирав тоа најпрвин. Но одговори на прешањето дали во штабот на дпмне има 30 компјутери и дали организирано ги напаѓате другите. Во право си дека ова е форум и треба секој да си го каже своето мислење, но јас мислам дека една дискусија треба да се води на културен начин и со факти, а не со навреди и измислици, ако вие мислите поинаку продолжете никој не ви забранува. А за тоа дека регистрирате по 20 јузери од еден компјутер е повеќе од очигледно бидејќи добивте опомена за траен бан, ако се сеќаваш.
Оваа анкета не е никакво мерило за рејтингот на кандидатите, бидејќи како што напишав погоре имате регистрирано многу јузери од малку луѓе.
Прво не сум од Вмро, и неможам да ти одговорам дали во штабот имаат 30 компјутери и не сум партиски определен, туку ја подржувам личноста. И да океј треба да се води дискусија без вреѓање на културен начин, има повеќе кој ја кажуваат вистината, јас ни сум вреѓал ниту планирам да вреѓам.

Ако гледаш убаво ќе видиш дека мојот јузер е регистрирам веќе година од февруари 2008.
Гледам дека има нивни јузери али и тоа е Океј, има и ваши регистрирани тазе јузери. Нормално мора да се регистрира за да учестува во темата и секој има право да искаже тоа што има. Никој не ви крив што не ве има во поголем број, некој не ви забрани да не пишувате, како што беше случај на еден друг интернет медиум.

Анкетите се мерило, али не 100%, ама се предзнак, без разлика шо се регистрирале повеќе јузери. И вие имате регистрирано повеќе јузери. Исто е. :helou:
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
102
Поени од реакции
5
Во ред, јас лично имам дојдено таму и забележав дека има излепено плакати од Груевски. Па што е тоа? Знам дека можат таму да одат сите, но зошто да има плакати од дпмне и зошто не ги сместија компјутерите во друг објект, туку во штабот на дпмне?
izgleda ne mzoe da se ubedime eve sega ti smetaat i slikite od vmro pa togas vo opstinata sto sedi slikata na tito i zosto se vika plostadot marsal tito ili ne sme nezavisna republika kazi mi go ova ti mene
 
Член од
6 март 2009
Мислења
18
Поени од реакции
2
izgleda ne mzoe da se ubedime eve sega ti smetaat i slikite od vmro pa togas vo opstinata sto sedi slikata na tito i zosto se vika plostadot marsal tito ili ne sme nezavisna republika kazi mi go ova ti mene
Ми сметаат сликите од дпмне зошто не сум за таа партија, зошто да има слики од политички партии кога тоа е центар за сите граѓани, а Тито е личност која нема никогаш да се заборави, бидејќи да не беше тој немаше да ја има Македонија и шо има врска Тито со политичките партии.

Прво не сум од Вмро, и неможам да ти одговорам дали во штабот имаат 30 компјутери и не сум партиски определен, туку ја подржувам личноста. И да океј треба да се води дискусија без вреѓање на културен начин, има повеќе кој ја кажуваат вистината, јас ни сум вреѓал ниту планирам да вреѓам.

Ако гледаш убаво ќе видиш дека мојот јузер е регистрирам веќе година од февруари 2008.
Гледам дека има нивни јузери али и тоа е Океј, има и ваши регистрирани тазе јузери. Нормално мора да се регистрира за да учестува во темата и секој има право да искаже тоа што има. Никој не ви крив што не ве има во поголем број, некој не ви забрани да не пишувате, како што беше случај на еден друг интернет медиум.

Анкетите се мерило, али не 100%, ама се предзнак, без разлика шо се регистрирале повеќе јузери. И вие имате регистрирано повеќе јузери. Исто е. :helou:
ОК ти не си од дпмне и не ми е битно од која партија си, секој може да си гласа за кого сака, тоа е демократско право. И твое мислење е дека нас не има помалку. Денот на изборите се ближи и ке видиме дали не има помалку или повеќе. Јас по моите проценки на форумов гледам дека пуштени се партиски војници да критикуваат, пишуваат работи без врска.

Анкетите се мерило, но оваа анкета не е веродостојна.
 
Член од
6 март 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Dosta mu e na Buzle.Kje pobedi kandidatot na VMRO DPMNE.Ajde resenci svestete se?Ne vi treba buzle prodolzena raka na Crvenskovski....
 
Член од
6 март 2009
Мислења
18
Поени од реакции
2
Еве нов, ајде ајде регистрирајте се. Ке ве банираат не се секирајте. Само едно не ми е јасно, зошто сите го пишите истото или еден ист го пишит
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Еве нов, ајде ајде регистрирајте се. Ке ве банираат не се секирајте. Само едно не ми е јасно, зошто сите го пишите истото или еден ист го пишит
:pos: Аман бе друже шо си се засекирал, али океј те сфаќам :pos: па дискусија е ова, си рагледал другите политички теми во форумов како е расположен народов. Како прво самиот се критикуваш со твојот Тазе регистриран јузер. А за тоа се знае дека е тесно помеѓу двајцата кандитати.
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
59
Поени од реакции
8
Abe kakov Crvenkovski.. Nikoj ne go saka buzle.. Radi nego celo sdsm mu propadna. Radi negovite krupni aferi i skandali..
Dosta mu e.. Na 22 si odi i toj i kompanijata kostapleri i kriminalci... megju koi i MIle Tanovski kako i gradeznik mafija KOlka..

Inace Misko ima samo eden stan vo Sk. koj si go kupil pred 10 godini. A togas ne bese ni direktor tuku samo si go imase biznisot so jabolkata. Za razlika od buzle koj togas si go imase biznisot to TAT i so LAMBROS.

I se sluzuvam so toa deka anketata ne e ispravna.. Za Misko realno ako gledame trebase da ima uste barem 100 - 150 glasa povekje od buzle. Taka treba da e ako se gleda kako e na teren vo gradot. Zasto tamu neznam vo brojki ama odnosot e 3:1 za Misko.

Na Resen ne mu treba pijandura ko buzle koj se pijani po kafani i pagja od stolovi i kazuva deka tezi 50 milioni!!! Takov covek nemozi da izlezi podaleku od zadrugata vo Jankovec i ne smee za da ne ne srami. A i tamu ima poasolni lugje od nego koi ne se ponasaat kako da se od demir hisar izlezeni!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom